Παρότι έκαναν πολύ καλή εμφάνιση κόντρα σε μία εκ των παραδοσιακών δυνάμεων του γυναικείου ποδοσφαίρου τα κορίτσια του ΑΟΧ ηττήθηκαν 1-2 από τις Αμαζόνες Δράμας.

Η ομάδα του Κυριάκου Γρηγοράκη στάθηκε άτυχη στην πρωινή αναμέτρηση της Κυριακής στο γήπεδο Καθιανών, αφού δέχθηκε το γκολ της ήττας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Αμαζόνες προηγήθηκαν με 0-1, αλλά στο 68’ με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ η Καραμουσαδάκη ισοφάρισε. Στο 72’ μάλιστα η γυναικεία ομάδα του ΑΟΧ έφτασε μία… ανάσα από την ανατροπή του σκορ, αλλά η κεφαλιά της Μανωλίτση δεν κατέληξε στα δίχτυα.

Α.Ο. Χανιά (Κυριάκος Γρηγοράκης): Γιακουμάκη, Πισσαδάκη, Πιτσή, Γιαννούτσου, Ζντράβκοβιτς (85’ Σαριδάκη), Μανωλίτση, Καραντωνάκη, Μαραγκουδάκη (60’ Μασούρη), Καραμουσαδάκη, Μοίρα, Θωμαδάκη.

Αμαζόνες Δράμας (Σπύρος Φιλίππου): Κισούδη-Καλαϊτζή, Καραπέτσα, Γρηγορίου (15’ λ.τρ. Μπιρτόγιου), Κοκοβιάδου, Κεραμυδά, Ζήγρα (77’ Μαλισσιώρα), Κοτσάκι, Φωτιάδου, Συμάδη (60’ Κατιρτσίδου), Α. Παπαδοπούλου, Μήτκου.