Προς το τέλος της φτάνει η δεύτερη σεζόν του σχολικού πρωταθλήματος "Cretan Kings Assist Basketball" και το φινάλε θα "γραφτεί" με το 2ο All Star Game την Κυριακή (22/05).

Η ανακοίνωση από το Ρέθυμνο Cretan Kings αναφέρει τα εξής:

Η δεύτερη σεζόν του σχολικού πρωταθλήματος «Cretan Kings Assist Basketball» φτάνει προς το τέλος της, με το φινάλε να γράφεται την Κυριακή 22 Μαΐου με την διεξαγωγή του 2ου All Star Game.
Όπως πέρυσι έτσι και φέτος η μεγάλη γιορτή του σχολικού πρωταθλήματος μπάσκετ θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» με ώρα έναρξης στις 17.00 το απόγευμα. Στο 2ο All Star Game θα αναμετρηθούν η Ανατολή με την Δύση και θα συμμετάσχουν δύο επίλεκτοι μαθητές από κάθε σχολείο, ενώ στο ημίχρονο θα πραγματοποιηθεί ο διαγωνισμός ελευθέρων βολών. Παράλληλα, θα βραβευτούν όλοι οι συμμετέχοντες και οι εθελοντές, ενώ θα κληρωθούν πλούσια δώρα, με τους διοργανωτές να ετοιμάζουν πολλές εκπλήξεις. Φυσικά, το “παρών” θα δώσει και ο Αγορίνος με την παρέα του.
Χορηγός του σχολικού πρωταθλήματος «Cretan Kings Assist Basketball» είναι το ΦΑΓΕ junior.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 2ου ALL STAR GAME
Κυριακή 22 Μαΐου (Μελίνα Μερκούρη)

16.00 Άφιξη μαθητών, προπονητών
17.00 Έναρξη All Star Game.
Ημίχρονο Διαγωνισμός ελευθέρων Βολών
18.30 Παρέλαση σχολικών ομάδων «Cretan Kings Assist Basketball»
Απονομές
Δώρα από το ΦΑΓΕ junior για όλα τα παιδιά
Κλήρωση Μεγάλων δώρων

ALL STAR Δύση (1ο, 3ο, 7ο, 15ο, 16ο , 1ο Ατσ., 1ο Ατσ.)
Μπρέγκασι Τζένη (1ο Ρεθύμνου)
Καπετανάκης Γιάννης (1ο Ρεθύμνου)
Ανδρεάδου Φανή (3ο Ρεθύμνου)
Κιουπιολής Κωνσταντίνος (3ο Ρεθύμνου)
Ασμαριανάκης Μηνάς (7ο Ρεθύμνου)
Σισάκη Ραφαέλα (7ο Ρεθύμνου)
Μαμαλάκη Ναταλία (15ο Ρεθύμνου)
Μελαδάκης Γιάννης (15ο Ρεθύμνου)
Θεοδοσουλάκης Γιάννης (16ο Ρεθύμνου)
Πατσάνι Πατρίτσια (16ο Ρεθύμνου)
Λελεδάκης Νίκος  (1ο Ατσιποπούλου)
Κωστάκη Δέσποινα  (1o Ατσιποπούλου)
Κωνσταντινίδης Φίλλιπος (2o Ατσιποπούλου)
Κοτσίφη Αντιόπη (2o Ατσιποπούλου)
Προπονητές Δύση
Σταυρουλάκης Βαγγέλης (3ο Δημοτικό)
Μαρινάτος Γιάννης (2ο Δημοτικό)

ΑLL STAR Ανατολή (2ο, 5ο, 6ο, 9ο, 10ο, 13ο , 14ο)
Καλλιτσουνάκη Έλια (2ο Ρεθύμνου)
Τσερκέζος Θωμάς (2ο Ρεθύμνου)
Κρανιωτάκη Αιμιλία  (5ο Ρεθύμνου)
Σταματάκης Δημήτρης  (5ο Ρεθύμνου)
Κοτρώνης Νίκος (6ο Ρεθύμνου)
Τζέκο Μέγκι (6ο Ρεθύμνου)
Μαραγκάκης Δημήτρης (9ο Ρεθύμνου)
Ψωμά Δέσποινα (9ο Ρεθύμνου)
Τσακαλάκης Σπύρος (10ο Ρεθύμνου)
Σοφιανού Kωντσταντίνα (10ο Ρεθύμνου)
Μανουσάκης Αλέξανδρος (13ο Ρεθύμνου)
Βρέντζου  Kωντσταντίνα (13ο Ρεθύμνου)
Αραμπουτζόγλου Δημήτρα (14ο Ρεθύμνου)
Απλαδάς Σπύρος (14ο Ρεθύμνου)
Προπονητές Ανατολή
Μπαλασίδης Νίκος (13ο Δημοτικό)
Λαμπρίδης Μαρίνος (5ο Δημοτικό)

Διαγωνισμός Βολών
Κυριαζή Βαλεντίνα (1ο Ρεθύμνου)
Κρεβετζάκης Θωμάς (2ο Ρεθύμνου)
Τριανταφυλλίδης Νίκος (3ο Ρεθύμνου)
Σηφάκης Κώστας (5ο Ρεθύμνου)
Καμηλάκης Χαράλαμπος (6ο Ρεθύμνου)
Καδιανάκης Γιώργος (7ο Ρεθύμνου)
Μπαγκάκης Λεωνιδας (9ο Ρεθύμνου)
Γεωργουσάκης Γιώργος  (10ο Ρεθύμνου)
Ανδρουλιδάκης Βασίλης  (13ο Ρεθύμνου)
Χατζηκωνσταντίνου Νίκος (14ο Ρεθύμνου)
Κλαψινός Άκης (15ο Ρεθύμνου)
Καλλιτσουνάκης Μιχάλης (16ο Ρεθύμνου)
Κωστάκης Παναγιώτης (1o Ατσιποπούλου)
Τσαχάκης Θοδωρής (2o Ατσιποπούλου)

Διαιτητές 
Καλοκύρης Μανώλης
Μαραυγάκης Χρήστος