Ο ΟΦΗ έκανε το καθήκον του στην Αθήνα κερδίζοντας τον Άλιμο με 1-0 και εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία του Φωστήρα στο Ρέθυμνο έμεινε μόνος πρώτος

Έστω και στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο ΟΦΗ έπιασε κορυφή και μόνος πλέον! Με ένα γκολ του Ζντράβκο Πόποβιτς στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη κόντρα στον ουραγό Άλιμο και πλέον βρίσκεται στο +2 από τον δεύτερο Φωστήρα που έμεινε στο 1-1 με την Επισκοπή στο Ρέθυμνο.

Ο ΟΦΗ είχε ένα καταπληκτικό πρώτο ημιχρονο όπου πέραν του γκολ, είχε ακόμα τρία δοκάρια (!!) με τους Πόποβιτς και Καλέ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχε χαμένες ευκαιρίες με τους Καλέ, Πόποβιτς και Κιάσσο και τελικά παρέμεινε το 0-1 που έφερε τον ΟΦΗ στην κορυφή της βαθμολογίας.