Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η παρουσία του ΑΠΣ Κερίτης στο περιφερειακό πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθλήματος, που διεξήχθη στο Ρέθυμνο, παρουσία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Παγκρατίου Αθλήματος.

Ο ΑΠΣ Κερίτης συμμετείχε με 21 αθλητές και συγκέντρωσε συνολικά 29 μετάλλια.

Η ενημέρωση του ΑΠΣ Κερίτης για τη συμμετοχή στο περιφερειακό πρωτάθλημα:

Με απόλυτη επιτυχία, και συμμετοχή περίπου 500, αθλητών,και 20 σωματείων  διεξήχθη πρίν λίγες μέρες στο κλειστό γυμναστήριο Μ. Μερκούρη στο Ρέθυμνο  περιφερειακό πρωτάθλημα ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ παρουσία της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.

Στο προαναφερθέν αθλητικό γεγονός συμμετείχε και ΑΠΣ ΚΕΡΙΤΗΣ με 21 αθλητές οι οποίοι αγωνίστηκαν και κατάφεραν να αποσπάσουν 29 μετάλλια (12 Χρυσά, 6 ασημένια και 9 χάλκινα),  στις κατηγορίες του ελευθέρου αγώνα, στα παλαίσματα, και στον Πολυδαμα… 

Τους αθλητές συνόδευσαν οι προπονητές του συλλόγου Μαρινάκης Δημήτρης Μαρινάκης Ελευθέριος Αντονομανωλάκης Γρηγόρης, Παντελάκη Χριστίνα και Σφηναρολάκη Γεωργία.. επίσης βοήθησε στη διοργάνωση ως διαιτητής η Νικολουζάκη Γεωργία,   
καθ όλη τη διάρκεια των 2 ημερών  παρευρέθηκαν πάνω από 3000 θεατές κάτι που αποδεικνύει για ακόμη μια φορά την ταχυτάτη εξάπλωση του παγκρατίου αθλήματος στους νέους της Κρήτης. 

Ακολουθούν αναλυτικότερα οι συμμετοχές και οι διακρίσεις των αθλητών ανά αγώνισμα 

Αποτελέσματα:


Παλαίσματα:
Αναγνωστόπουλος Νικόλαος- Αναγνωστοπούλου Ευαγγελία        
1η θέση χρυσό μετάλλιο

Αναγνωστόπουλος Νικόλαος-`Γιαλεδάκης Ιωάννης     
1η θέση χρυσό μετάλλιο

Παντελάκη Χριστίνα- Λιμογιάννης Σωτήρης 
1η θέση χρυσό μετάλλιο

Μπρεδολόγος Εμμανουήλ – Μπολάκης Ιωσήφ
1η θέση χρυσό μετάλλιο

Γιαλεδάκης Ιωάννης- Σφηναρολάκη Γεωργία
3η θέση χάλκινο μετάλλιο

Ξηρουχάκης Παναγιώτης – Ξηρουχάκης Κων/νος 
3η θέση χάλκινο μετάλλιο

Μπονατάκη Μαριτώνια  - Τσαγκαράκη Αργυρώ
3η θέση χάλκινο μετάλλιο

Ελεύθερος αγώνας ημιεπαφής 
1η θέση 
Αναγνωστόπουλος Νικόλαος
Αναγνωστοπούλου Ευαγγελία
Παντελάκη Χριστίνα
Σφηναρολάκη Γεωργία
Μαυροματάκης Ιάσωνας 
Μαρνελάκης Μενέλαος 
Ντέντα Σέρτζιο 

2η θέση 
Λιμογιάννης Σωτήρης
Ξηρουχάκης Κων/νος
Κοκκινάκη Σοφία
Σφηναρολάκη Ανδριάννα
Μαρματάκη Κων/να
Μπουλταδάκης Ευτύχης 

3η θέση 
Γιαλεδάκης Ιωάννης
Πατεράκης Εμμανουήλ
Σημαντηράκης Νικόλαος
Μπρεδολόγος Εμμανουήλ
Μπονατάκη Μαριτώνια
Ξηρουχάκης Παναγιώτης 

4η θεση 
Μπατζάκης Σπυρίδων 

Αγώνισμα πολυδάμας 
1η θεση 
Παντελάκη Χριστίνα
Λιμογιάννης Σωτήρης
Μαυροματάκης Ιάσωνας 
Πατεράκης Εμμανουήλ

Εκ του συλλόγου ευχαριστούμε θερμά όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν, καθώς και όλους τους γονείς που ήταν δίπλα στα παιδιά και το σύλλογο καθ’ολη την προετοιμασία και στους αγώνες καλή επιτυχία στις υπόλοιπες καλοκαιρινές  δραστηριότητες του συλλόγου.