Το δεύτερο χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών κολύμβησης κατέκτησε ο Αλέξανδρος Κάχρης, που αναδείχθηκε νικητής στα 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Β.

Μετά  την πρωτιά στα 400μ. μικτή ατομική ο αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου και στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 02:16.98.

Χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα Παμπαίδων Α κατέκτησε ο Θανάσης Δημουλιός με χρόνο 27.53.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ:

Στην κατάκτηση ενός νέου, του δεύτερου, χρυσού μεταλλίου φτάνει στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών κολύμβησης ο Αλέξανδρος Κάχρης. Ο κολυμβητής του Ναυτικού Ομίλου Χανίων αυτή τη φορά αναδεικνύεται νικητής στα 200μ. ύπτιο στην κατηγορία Παμπαίδες Β με χρόνο 02:16.98 κι έτσι μετά την 1η θέση στα 400μ. μικτή ατομική, σημειώνει μια νέα πολύ μεγάλη διάκριση.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων κατάφερε επίσης στο πλαίσιο της 2ης ημέρας των αγώνων να κερδίσει ένα ακόμα μετάλλιο, το χάλκινο, με τον Θανάση Δημουλιό στα 50μ. πεταλούδα στην κατηγορία Παμπαίδες Α, με χρόνο 27.53. Επίσης, ο Δημουλιός ήταν 4ος στα 100μ. ελεύθερο με 56.24.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τον Ν.Ο. Χανίων στην 2η μέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος που διεξάγεται στον Βόλο είναι τα εξής:

• ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Κάχρης Αλέξανδρος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Β 02:16.98

• ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Δημουλιός Αθανάσιος 50μ. πεταλούδα Παμπαίδων Α 00:27.53

• 4η ΘΕΣΗ
Δημουλιός Αθανάσιος 100μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 00:56.24

• 9η-41η ΘΕΣΗ
9η 4×100μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β Ματζοράκη Καλλιόπη, Κουργιαντάκη Ραφαέλα, Λεβεντάκη Παναγιώτα, Νταουντάκη Αννα 04:30.32
13η Κουργιαντάκη Ραφαέλα 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 02:37.56
13η Λεβεντάκη Παναγιώτα 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Β 03:00.98
15ος Χαλκιαδάκης Στέφανος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 02:24.96
15η Ματζοράκη Καλλιόπη 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 02:39.01
23η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Β 03:05.79
24ος Κοντόπουλος Στυλιανός 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Β 02:37.29
31η Καζάση Ευτυχία 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 02:51.07
35ος Μιχαηλίδης Βασίλειος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 02:38.59
37η Θεοδοσάκη Σοφία 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 02:48.86
41η Περβολαράκη Ελένη 50μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Β 00:35.95
28η Πετράκη Νίκη 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 03:04.97