Αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο σε ακόμα ένα τεστ προετοιμασίας ο Πλατανιάς επικράτησε το απόγευμα της Δευτέρας με 2-1 της Χάποελ Νιρ Ραμάτ Χασαρόν στη Βουλγαρία.

Παρά την επίπονη προετοιμασία και τις συνεχείς διπλές προπονήσεις, όπως αναφέρει χαρακτηριστικά και η επίσημη ενημέρωση των “ερυθρόλευκων” για το ματς το πρόσημο κρίνεται θετικό.

Αυτή τη φορά οι λύσεις στο σκοράρισμα ήρθαν από τους έμπειρους μέσους της ομάδας, Γουνδουλάκη (15’) και Μενδρινό (54’).

Οι Ισραηλινοί είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 21’, ενώ η ομάδα του Γιώργου Παράσχου είχε ακόμα ένα δοκάρι με τον Πριντέτα και 4-5 καλές ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα γκολ.

Για τον Πλατανιά αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι: Κοκκαλάς, Μπανανά, Πριντέτα, Αποστολόπουλος, Κουλιμπαλί, Γκνιάτιτς, Ντεβέσα, Γουνδουλάκης, Ηλιάδης, Μανούσος, Ντιλαβέρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Κασωτάκης, Καρυπίδης, Κάργας, Σκουλουδάκης, Βάντερσον, Μουνάφο, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Τσουράκης, Ντίνας, Γιακουμάκης.