Παρά το γεγονός ότι συμμετείχε με αρκετούς νέους αθλητές ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων μπόρεσε για ακόμα μία χρονιά να διατηρηθεί στα κορυφαία σωματεία της Ελλάδας.

Ο ΝΟΧ κατέλαβε την 3η θέση στη γενική κατάταξη, αλλά και στις ειδικές βαθμολογίες Ανδρών και Γυναικών. Οι καλύτερες επιδόσεις για την ομάδα του Ηλία Καλαμαρίδη ήταν το πανελλήνιο ρεκόρ που σημείωσε στην κατηγορία Παμπαίδων Α η ομάδα σκυταλοδρομίας 4x100μ. και 4x200μ. επιφάνειας, με τους Ανδρέα Κελαΐδη, Εμμανουήλ Παπαγιαννάκη, Κωνσταντίνο Λεδάκη και Παντελεήμονα Χίνο.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα, που διεξήχθη στο Χαϊδάρι:

Τα δύο πανελλήνια ρεκόρ στις σκυταλοδρομίες 4×100 και 4×200μ. επιφάνειας στην κατηγορία Παμπαίδων Α, με τους Ανδρέα Κελαϊδή, Εμμανουήλ Παπαγιαννάκη, Κωνσταντίνο Λεδάκη και Παντελεήμονα Χίνο ξεχώρισαν εκ μέρους του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης που πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.

Οι τέσσερις Χανιώτες αθλητές κατάφεραν να έχουν μια υπέροχη εμφάνιση, συντρίβοντας το πανελλήνιο ρεκόρ με χρόνους 3:13.73 και 7:31.09 αντίστοιχα, σε δύο επιδόσεις που είναι ανάμεσα στις σπουδαιότερες που σημειώθηκαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα και που φυσικά «εξαργυρώθηκαν» με την κατάκτηση χρυσών μεταλλίων.

Να σημειωθεί φυσικά ότι ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων είναι… συνηθισμένος στην κατάρριψη πανελληνίων ρεκόρ, αφού σε σύνολο έχει σημειώσει το… αστρονομικό νούμερο των 315, ξεκινώντας από το 1996.

Σπουδαία παρουσία για την Κατερίνα Καλαμαρίδη

Επίσης, σπουδαία παρουσία είχε η Κατερίνα Καλαμαρίδη, που κατάφερε να διακριθεί σε όλα τα αγωνίσματα που πήρε μέρος, κατακτώντας τέσσερα μετάλλια! Ειδικότερα, κέρδισε το χρυσό στα 400μ. Υ/Β, το ασημένιο στα 800 και τα 1500μ. επιφάνειας και το χάλκινο μετάλλιο στα 400μ. επιφάνειας.


42 ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων συμμετείχε με μία ως επί το πλείστον νεανική σύνθεση σε αυτό το πανελλήνιο, καταφέρνοντας να τα πάει πολύ καλά, όπως άλλωστε «δικαιολογεί» η κατάκτηση των 42 μεταλλίων (12 χρυσά, 17 ασημένια, 13 χάλκινα). Χάρη στις επιδόσεις των αθλητών και αθλητριών του κατάφερε να βρεθεί στην 3η θέση στη γενική κατάταξη, ενώ επίσης κατετάγη στην ίδια θέση στην κατηγορία Ανδρών και Γυναικών, σε ένα γεγονός που τονίζει την παράδοση που έχει καλλιεργήσει ο Ναυτικός Ομιλος στο άθλημα της τεχνικής κολύμβησης όλα αυτά τα χρόνια.

Ο ΗΛΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗΣ

Σύμφωνα με τον «αρχιτέκτονα» αυτών των επιτυχιών, τον προπονητή του Τμήματος, Ηλία Καλαμαρίδη: «Μετά την καταπληκτική εμφάνιση που είχαν οι αθλητές μας, Αντώνης Τσουρουνάκης και Κατερίνα Καλαμαρίδη στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στο Βόλο, κατακτώντας ένα χρυσό και ένα ασημένιο μετάλλιο, λάβαμε μέρος με μεγάλη επιτυχία στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στο Χαϊδάρι ανάμεσα σε 38 σωματεία και 460 αθλητές, κατακτώντας την 3η θέση στη γενική κατάταξη. Η επιτυχία αυτή είναι ιδιαίτερα σημαντική για τον Ναυτικό Ομιλο, καθώς είμαστε ένας σύλλογος με αμιγώς Χανιώτες αθλητές, τη στιγμή μάλιστα που είχαμε μεγάλες απουσίες στην κατηγορία των Ανδρών, αφού αρκετοί αθλητές δεν ακολούθησαν την αποστολή στην Αθήνα, και παρόλα αυτά μπορέσαμε και βρεθήκαμε στις πρώτες θέσεις. Αξίζουν ιδιαίτερα συγχαρητήρια στους αθλητές διότι παρά τα προβλήματα με τις προπονήσεις λόγω της μη λειτουργίας το χειμώνα της 50άρας πισίνας μπόρεσαν να σημειώσουν αυτές τις επιδόσεις. Θέλω να ευχαριστήσω τους γονείς των αθλητών για την υποστήριξή τους και ειδικότερα τον Σύλλογο Γονέων που στέκεται αρωγός στις προσπάθειές μας».

Αναλυτικά οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου που κατατάσσονται στην 3η θέση στην Ελλάδα για το έτος 2016 είναι οι εξής:
Ανδρεαδάκη Ειρήνη, Ανδρεαδάκης Στυλιανός, Ανδρεάδης Γεώργιος, Ανδρεάδη Ιφιγένεια, Βαλυράκη, Βαρδαλάκη, Γρηγοράκη, Καλαμαρίδη, Κατερινάκη, Καυκαλάκη, Κελαϊδής, Κληματσάκη, Κούτρης, Κρητικάκη, Κυριακάκης, Λαμπαρδάκη Μαρία, Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Λεδάκης, Λουράκης, Μουζουράκη, Μπασιά, Μπογδάνης, Μπουμπλάκη, Ναναδάκη, Νικκολικιά, Παπαγεωργίου, Παπαγιαννάκης, Παπαδόπουλος, Παπασταματάκης, Πισσαδάκη, Ρινακάκης, Ριτζάκη, Σκαμνάκης, Σπυριδάκη, Τρουλλινός, Φραγκιαδάκη, Φραδελάκης, Φωκά, Χατζηδάκης, Χατζηπλής, Χίνος Ιάσων, Χίνος Παντελεήμων, Ψαρομήλιγκας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τον Ν.Ο. Χανίων είναι τα εξής:

ΤΑ 12 ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 400μ. Υ/Β Γυναικών 03:27.04
Λαμπαρδάκη Ροζάννα 100μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:50.30
Παπασταματάκης Ιωάννης 400μ. Υ/Β Εφήβων 03:24.46
Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. άπνοη Παμπαίδων Α 00:19.42
Κελαϊδής Ανδρέας – Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ – Λεδάκης Κωνσταντίνος – Χίνος Παντελεήμων 4×100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 03:13.73
Κελαϊδής Ανδρέας – Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ – Λεδάκης Κωνσταντίνος – Χίνος Παντελεήμων 4×200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 07:31.09
Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. Y/B Παμπαίδων Β 00:51.28 9
Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:20.84
Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. Y/Β Παγκορασίδων Α00:46.68 9
Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:46.53
Κατερινάκη Αικατερίνη – Κληματσάκη Αικατερίνη – Πισσαδάκη Αλεξάνδρα – Πουμπλάκη Γεωργία 4×100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 03:29.84
Πουμπλάκη Γεωργία – Ανδρεαδάκη Ειρήνη – Βαλυράκη Αικατερίνη – Κατερινάκη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 08:07.65

ΤΑ 17 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 01:41.45
Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. Y/B Παμπαίδων Α 00:46.74
Χίνος Παντελεήμων 800μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 07:49.83
Χίνος Παντελεήμων 50μ. άπνοη Παμπαίδων Α 00:20.55
Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 00:51.67
Λεδάκης Κωνσταντίνος 200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 01:57.69
Χίνος Ιάσων 400μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 04:16.30
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 800μ. επιφάνειας Γυναικών 07:22.81
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 1500μ. επιφάνειας Γυναικών 14:17.83
Λαμπαρδάκη Ροζάννα 50μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:23.56
Φωκά Αικατερίνη 400μ. Υ/Β Γυναικών 03:29.65
Λαμπαρδάκη Μαρία – Μπασιά Αμαλία – Κατερινάκη Αικατερίνη – Ριτζάκη Ευαγγελία 4×100μ. επιφάνειας Κορασίδων 03:01.24
Ριτζάκη Ευαγγελία – Μπασιά Αμαλία – Κατερινάκη Αικατερίνη – Λαμπαρδάκη Μαρία 4×200μ. επιφάνειας Κορασίδων 06:50.51
Ριτζάκη Ευαγγελία 200μ. επιφάνειας Κορασίδων 01:36.05
Ριτζάκη Ευαγγελία 1500μ. επιφάνειας Κορασίδων 14:58.06
Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη Παγκορασίδων Α 00:19.05
Πουμπλάκη Γεωργία 50μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:21.22

ΤΑ 13 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
Κούτρης Αστέριος 50μ. άπνοη Παίδων 00:17.27
Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:21.30
Χίνος Παντελεήμων 100μ. Y/B Παμπαίδων Α 00:47.68
Χίνος Ιάσων 100μ. Y/B Παμπαίδων Β 00:58.95
Λεδάκης Κωνσταντίνος 400μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 04:16.80
Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Β 00:27.98
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 400μ. επιφάνειας Γυναικών 03:28.06
Βαρδαλάκη Ναυσικά 50μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:24.30
Βαρδαλάκη Ναυσικά 100μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:52.89
Λαμπαρδάκη Μαρία 50μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:20.64
Λαμπαρδάκη Μαρία 50μ. άπνοη Κορασίδων 00:19.33
Πουμπλάκη Γεωργία 50μ. άπνοη Παγκορασίδων Α 00:20.43
Βαλυράκη Αικατερίνη 100μ. Y/Β Παγκορασίδων Β 00:58.37

4η ΘΕΣΗ
Παπασταματάκης Ιωάννης 400μ. επιφάνειας Εφήβων 03:30.15
Παπασταματάκης Ιωάννης 100μ. Y/B Εφήβων 00:41.81
Κούτρης Αστέριος 50μ. επιφάνειας Παίδων 00:18.55
Κούτρης Αστέριος – Κελαϊδής Ανδρέας – Ανδρεάδης Γεώργιος – Χίνος Παντελεήμων 4×200μ. επιφάνειας Παίδων 07:08.22
Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:46.94
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:22.00
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. Y/B Παμπαίδων Α 00:52.38
Χίνος Παντελεήμων 400μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 03:54.23
Χατζηδάκης Βασίλειος 200μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Β 02:22.82
Λαμπαρδάκη Ροζάννα 50μ. άπνοη Γυναικών 00:17.83
Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. Y/B Νεανίδων 00:43.82
Λαμπαρδάκη Μαρία 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:44.84
Μπασιά Αμαλία 100μ. Y/B Κορασίδων 00:45.25
Πουμπλάκη Γεωργία 100μ. Y/Β Παγκορασίδων Α 00:51.79

5η ΘΕΣΗ
Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 00:45.94
Κούτρης Αστέριος – Μπογδάνης Ηλίας – Φραδελάκης Γεώργιος – Παπασταματάκης Ιωάννης 4×200μ. επιφάνειας Εφήβων 07:04.73
Φραδελάκης Γεώργιος 100μ. Y/B Εφήβων 00:42.57
Κούτρης Αστέριος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:42.19
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. άπνοη Παμπαίδων Α 00:20.93
Κυριακάκης Ιωάννης 200μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Β 02:24.56
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 02:04.57
Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Β 01:03.55
Χίνος Ιάσων 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 00:54.62
Λαμπαρδάκη Ροζάννα – Κρητικάκη Νικολέτα – Παπαγεωργίου Ιωάννα – Καλαμαρίδη Αικατερίνη 4×100μ. επιφάνειας Γυναικών 03:02.73
Λαμπαρδάκη Ροζάννα – Κρητικάκη Νικολέτα – Φωκά Αικατερίνη – Καλαμαρίδη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας Γυναικών 06:49.80
Παπαγεωργίου Ιωάννα 400μ. Υ/Β Γυναικών 03:52.10
Κρητικάκη Νικολέτα 50μ. άπνοη Νεανίδων 00:18.93
Μπασιά Αμαλία 1500μ. επιφάνειας Κορασίδων 15:25.72
Βαρδαλάκη Ναυσικά 200μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 01:59.31
Λαμπαρδάκη Μαρία 100μ. Y/B Κορασίδων 00:46.16
Ριτζάκη Ευαγγελία 400μ. επιφάνειας Κορασίδων 03:42.26
Ανδρεαδάκη Ειρήνη 800μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 09:52.77
Πουμπλάκη Γεωργία 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 02:02.73
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 01:08.59
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 200μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 02:25.53

6η ΘΕΣΗ
Κούτρης Αστέριος – Φραδελάκης Γεώργιος – Ανδρεάδης Γεώργιος – Παπασταματάκης Ιωάννης 4×100μ. επιφάνειας Εφήβων 03:00.91
Κούτρης Αστέριος 50μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:22.25
Λουράκης Ιωάννης 1500μ. επιφάνειας Παίδων 16:03.88
Ανδρεαδάκης Στυλιανός 200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 02:07.02
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:50.65
Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 50μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:27.58
Κυριακάκης Ιωάννης 50μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Β 00:30.95
Κυριακάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Β 01:05.65
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 50μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 00:25.84
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 400μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 04:30.00
Χίνος Ιάσων 200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 02:05.44
Φωκά Αικατερίνη 100μ. Y/B Γυναικών 00:44.46
Κρητικάκη Νικολέτα 50μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:20.62
Λαμπαρδάκη Μαρία – Ριτζάκη Ευαγγελία – Σπυριδάκη Αικατερίνη – Κρητικάκη Νικολέτα 4×100μ. επιφάνειας Νεανίδων 03:07.23
Ανδρεαδάκη Ειρήνη 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 02:08.19
Κληματσάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:56.71
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 00:30.36
Λεδάκη Ελευθερία 100μ. Y/Β Παγκορασίδων Β 01:12.41

7η ΘΕΣΗ
Λουράκης Ιωάννης 800μ. επιφάνειας Παίδων 08:11.66
Ανδρεαδάκης Στυλιανός 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:56.70
Ανδρεαδάκης Στυλιανός 50μ. άπνοη Παμπαίδων Α 00:24.96
Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 02:08.46
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 00:55.98
Ριτζάκη Ευαγγελία – Σπυριδάκη Αικατερίνη – Κρητικάκη Νικολέτα – Βαρδαλάκη Ναυσικά 4×200μ. επιφάνειας Νεανίδων 07:22.70
Μπασιά Αμαλία 400μ. επιφάνειας Κορασίδων 03:46.69
Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:57.13
Λεδάκη Ελευθερία 400μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 04:58.84

8η ΘΕΣΗ
Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 00:20.93
Παπαδόπουλος Χαράλαμπος 50μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:23.00
Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:59.64
Σκαμνάκης Σταύρος-Γρηγόριος 200μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:30.19
Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:46.10
Ριτζάκη Ευαγγελία 800μ. επιφάνειας Κορασίδων 08:12.06
Ανδρεαδάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:57.48
Κληματσάκη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 02:10.45

9η ΘΕΣΗ
Λουράκης Ιωάννης 400μ. επιφάνειας Παίδων 04:00.50
Φωκά Αικατερίνη 50μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:27.22
Παπαγεωργίου Ιωάννα 100μ. Y/B Γυναικών 00:48.69
Γρηγοράκη Καλλιόπη 50μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:22.32
Κληματσάκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:24.48
Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 02:11.00
Βαλυράκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:25.79
Βαλυράκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:59.09
Βαλυράκη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 02:15.02

10η ΘΕΣΗ
Παπαδόπουλος Χαράλαμπος 200μ. διπλά πέδιλα Παίδων 01:58.15
Ανδρεάδης Γεώργιος 100μ. Y/B Παίδων 00:48.18
Γρηγοράκη Καλλιόπη 100μ. Y/B Κορασίδων 00:50.99

11-20η ΘΕΣΗ
11ος Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. άπνοη Ανδρών 00:17.35
11ος Παπαδόπουλος Χαράλαμπος 100μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:51.86
11ος Κυριακάκης Ιωάννης 50μ. επιφάνειας Παμπαίδων Β 00:31.44
11ος Φωκά Αικατερίνη 50μ. άπνοη Γυναικών 00:21.18
11η Ανδρεάδη Ιφιγένεια 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 01:02.11
12ος Φραδελάκης Γεώργιος 100μ. επιφάνειας Εφήβων 00:46.24
12η Βαρδαλάκη Ναυσικά 50μ. άπνοη Κορασίδων 00:20.53
12η Μουζουράκη Ερασμία 800μ. επιφάνειας Κορασίδων 09:30.48
12η Ανδρεαδάκη Ειρήνη 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 01:04.44
12η Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 50μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 00:25.78
12η Λεδάκη Ελευθερία 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 01:02.43
13ος Φραδελάκης Γεώργιος 50μ. επιφάνειας Εφήβων 00:21.41
13ος Ανδρεάδης Γεώργιος 50μ. άπνοη Παίδων 00:19.61
13η Παπαγεωργίου Ιωάννα 50μ. άπνοη Γυναικών 00:21.65
13η Γρηγοράκη Καλλιόπη 50μ. άπνοη Κορασίδων 00:20.80
13η Κληματσάκη Αικατερίνη 200μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 00:31.43
13η Λεδάκη Ελευθερία 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 02:24.66
14ος Μπογδάνης Ηλίας 100μ. επιφάνειας Εφήβων 00:48.37
14ος Λουράκης Ιωάννης 200μ. επιφάνειας Παίδων 01:52.90
14η Μουζουράκη Ερασμία 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:50.87
15ος Μπογδάνης Ηλίας 200μ. επιφάνειας Εφήβων 01:48.17
15ος Φραδελάκης Γεώργιος 50μ. άπνοη Εφήβων 00:18.52
15ος Ανδρεάδης Γεώργιος 50μ. επιφάνειας Παίδων 00:22.34
15η Γρηγοράκη Καλλιόπη 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:51.65
15η Μουζουράκη Ερασμία 400μ. επιφάνειας Κορασίδων 04:27.36
16ος Μπογδάνης Ηλίας 50μ. επιφάνειας Εφήβων 00:22.30
16ος Παπασταματάκης Ιωάννης 50μ. άπνοη Εφήβων 00:19.06
16ος Ανδρεάδης Γεώργιος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:49.00
17ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 200μ. επιφάνειας Παίδων 01:56.91
19ος Μπογδάνης Ηλίας 50μ. άπνοη Εφήβων 00:20.46
20ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 50μ. επιφάνειας Παίδων 00:23.38

21-26η ΘΕΣΗ
20η Μουζουράκη Ερασμία 200μ. επιφάνειας Κορασίδων 01:59.83
21ος Χατζηπλής Βασίλειος 50μ. επιφάνειας Παίδων 00:23.47
21ος Χατζηπλής Βασίλειος 50μ. άπνοη Παίδων 00:21.41
22ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 50μ. άπνοη Παίδων 00:21.73
23ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:51.42
23η Σπυριδάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:54.34
23η Σπυριδάκη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 02:01.43
23η Σπυριδάκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη Νεανίδων 00:21.38
24η Σπυριδάκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:23.83
26ος Χατζηπλής Βασίλειος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:52.68