Ο Ιβοριανός φορ είχε μια ασίστ και ένα κερδισμένο πέναλτι ξεχωρίζοντας από την φιλική νίκη του ΟΦΗ επί του ΠΟΑ με 4-1.

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο ΟΦΗ πήρε φιλική νίκη επί του ΠΟΑ στο ΒΑΚ με 4-1.

Από δύο γκολ σημείωσαν οι Μιλοσάβλιεφ και Μάνος ενώ για τον ΠΟΑ σκόραρε ο Αμπντουραχμάνι που ισοφάρισε προσωρινά στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες του και έδειξε ότι με δύο – τρεις προσθήκες στην μεσαία γραμμή θα μπορέσει να κάνει όλα όσα χρειάζεται για να διεκδικήσει την άνοδο.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Φαζός, Κώτσιος, Χύζι, Κοιλιάρας, Κιάσσος, Νάστος, Μπουρσέλης, Ογκμποε, Μιλοσάβλιεφ, Βουό
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Παπαδάκης, Βαλιάνος, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Φουκαράκης, Μασάδο, Χαντί, Βρεττός, Μάνος, Κιάσσος (68′ Τουγλής), Φαζός

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης (46′ Ματαλλιωτάκης), Πετράκης, Χαρίτος, Φραγκιαδάκης, Βρεττός, Πετράς, Χατζηανδρέου (37′ Σταθόγλου), Μπουτσάκης, Ρουμπάκης, Τριανταφύλλου (66′ Σακλαμάκης), Αμπντουραχμάνι