Ένα γκολ, με πέναλτι του Τσικουδάκη, από το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ για να πάρει τη φιλική νίκη στα Ζωνιανά, κόντρα στον τοπικό Ερμή με σκορ 1-0.

Για πρώτη φορά συμμετείχε με τη νέα του ομάδα ο Μιχάλης Καρβουνιάρης, που έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ για προληπτικούς λόγους δεν χρησιμοποιήθηκε από τον Γιάννη Κατσούλη ο Μάριος Ζντράβκοβιτς.

Επόμενο δυνατό τεστ για το ΙΝΚΑ το φιλικό με τον Α.Ο. Χανιά την Κυριακή (04/08) στο βοηθητικό γήπεδο της Μοναχής Ελιάς.

Ερμής Ζωνιανών (Γιώργος Πετράκης): Κόλλιας, Κοζυράκης, Ανυφαντάκης, Γεωργούλης, Πρωτογεράκης, Ταβλαδωράκης, Φαμπίνιο, Πουλάκης, Πασιαλής, Ζανελάρης, Σεχολάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σκουτέλης, Προβυδάκης, Τοπούζης, Ανωγειανάκης.

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Σφακιωτάκης, Σάμπα, Κομπογεννητάκης, Σταθινάκης, Γιακουμάκης, Ντεντάκης, Γκουτσίδης, Περδικάκης, Τσικουδάκης, Τσίτας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Καλοριζικάκης, Παληεώργος, Καρβουνιάρης, Βεστάκης, Γωνιωτάκης, Ασκητίδης, Ταταράκης, Γαλανίδης.