Την Κυριακή (25/09) ολοκληρώθηκαν οι Πανελλήνιες Ποδηλατικές Ημέρες Νεολαίας, που πραγματοποιήθηκαν στις παιδικές κατασκηνώσεις του Δήμου Αθηναίων, στον Άγιο Ανδρέα, στη Νέα Μάκρη Αττικής.

Πρόκειται για τη μεγαλύτερη αγωνιστική και όχι μόνο δραστηριότητα των μικρών ποδηλατικών κατηγοριών, που είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με τον Δήμο Αθηναίων.

Από τα Χανιά υπήρχε πολυπληθή παρουσία με παιδιά από τον Τάλω ΑΝΕΚ LINES, τον Α.Ο. Κύδων και τον Ο.Α. Σούδας.

Ο Κύδων κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια κι ένα χάλκινο κι ο Τάλως 1 χρυσό κι ένα χάλκινο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τα Χανιωτάκια:

4X
Μίνι μικρά αγόρια
15.Γιανούτσος Παναγιώτης (Τάλως)
19.Ντεγιαννάκης Στέφανος (Κύδων)
24.Μουζουράκης Αντώνης (Κύδων)
28.Τσανταρολάκης Λεωνίδας (Τάλως)

Μίνι μικρά κορίτσια
1.Μαρνελάκη Θεοφανεία (Κύδων)

Μίνι μεγάλα αγόρια 
4.Ηλιάδης Φώτης (Κύδων)
24.Τσιάρας Κωνσταντίνος (Κύδων)
30.Κουτσαυτάκης Φαίδων (Τάλως)
32.Ψαρουδάκης Απόλλων (Ο.Α. Σούδας)

Μίνι μεγάλα κορίτσια
1.Φραγκιουδάκη Βασιλική (Κύδων)
7.Δασκαλάκη Μυρόπη (Κύδων)
14.Κόρακα Δέσποινα (Τάλως)

Ατομική χρονομέτρηση
Μίνι μικρά αγόρια
14.Γιανούτσος Παναγιώτης (Τάλως)
18.Ντεγιαννάκης Στέφανος (Κύδων)
23.Μουζουράκης Αντώνης (Κύδων)
28.Τσανταρολάκης Λεωνίδας (Τάλως)
34.Κουρμούλης Κωνσταντίνος (Τάλως)
45.Λυμπινάκης Γιώργος (Κύδων)
48.Μαργαριτάκης Γιάννης (Ο.Α. Σούδας)
53.Γλαμπεδάκης Χρήστος (Τάλως)
61.Ορφανουδάκης Αντώνης (Κύδων)

Μίνι μικρά κορίτσια
7.Μαρνελάκη Θεοφανεία (Κύδων)
19.Κόρακα Πολυξένη (Τάλως)
27.Σπάρταλη Ευθαλία (Τάλως)

Μίνι μεγάλα αγόρια
11.Ηλιάδης Φώτης (Κύδων)
24.Τσιάρας Κωνσταντίνος (Κύδων)
30.Κουτσαυτάκης Φαίδων (Τάλως)
32.Ψαρουδάκης Απόλλων (Ο.Α. Σούδας)
37.Καστρινάκης Ηλίας (Κύδων)
41.Κρεμασμενάκης Γιώργος (Κύδων)
46.Παναγάρης Παναγιώτης (Ο.Α. Σούδας)
71.Χαβρές Νίκος (Τάλως)
73.Καρκάνης Θοδωρής-Γιώργος (Τάλως)
78.Σπάρταλης Ανέστης (Τάλως)
85.Καλορμάκης Χρήστος (Τάλως)

Μίνι μεγάλα κορίτσια
3.Φραγκιουδάκη Βασιλική (Κύδων)
5.Δασκαλάκη Μυρόπη (Κύδων)
14.Κόρακα Δέσποινα (Τάλως)
26.Σπανουδάκη Στέλλα (Τάλως)
29.Καρδαμάκη Μαρία (Τάλως)
34.Τσατσαρώνη Ευαγγελία (Τάλως)

Παγκορασίδες
11.Μαρνελάκη Άννα-Γεωργία (Κύδων)
21.Χατζημανωλάκη Ιωάννα-Αιμιλία (Κύδων)

Παμπαίδες
4.Πατεράκης Ηλίας (Τάλως)
9.Φραγκεδάκης Χαράλαμπος (Κύδων)
13.Περιστερίδης Δημήτρης (Κύδων)
26.Παπακωνσταντής Κωνσταντίνος (Κύδων)
39.Καλαϊτζάκης Βλάσης (Τάλως)
40.Μαρκαντωνάκης Γιώργος (Τάλως)
60.Λιοδάκης Κωνσταντίνος (Τάλως)
62.Παπακωνσταντής Δημήτρης (Τάλως)
69.Σπανουδάκης Στέλιος (Κύδων)
76.Χαλακατεβάκης Μανόλης-Γιώργος (Κύδων)
82.Ζακυνθινάκης Ιούλιος-Γιάννης (Τάλως)

Δεξιοτεχνία

Χρυσό μετάλλιο για τον Φαίδωνα Κουτσαυτάκη στα Μίνι μεγάλα αγόρια

Μίνι μεγάλα αγόρια
1.Κουτσαυτάκης Φαίδων (Τάλως) 
4.Κρεμασμενάκης Γιώργος (Κύδων)
7.Τσιάρας Κωνσταντίνος (Κύδων)
11.Παναγάρης Παναγιώτης (Ο.Α. Σούδας)
12.Σπάρταλης Ανέστης (Τάλως)
16.Ψαρουδάκης Απόλλων (Ο.Α. Σούδας)
32.Ηλιάδης Φώτης (Κύδων)
39.Καρκάνης Θοδωρής-Γιώργος (Τάλως)
61.Χαβρές Νίκος (Τάλως)
66.Καλορμάκης Χρήστος (Τάλως)

Μίνι μεγάλα κορίτσια
1.Φραγκιουδάκη Βασιλική (Κύδων)
6.Κόρακα Δέσποινα (Τάλως)
7.Τσατσαρώνη Ευαγγελία (Τάλως)
10.Καρδαμάκη Μαρία (Τάλως)
11.Δασκαλάκη Μυρόπη (Κύδων)
15.Αγγελάκη Γλυκερία (Τάλως)
19.Σπανουδάκη Στέλλα (Τάλως)

Μίνι μικρά αγόρια
10.Μαργαριτάκης Γιάννης (Ο.Α. Σούδας)
15.Γιανούτσος Παναγιώτης (Τάλως)
19.Μουζουράκης Αντώνης (Κύδων)
21.Τσανταρολάκης Λεωνίδας (Τάλως)
23.Κουρμούλης Κωνσταντίνος (Τάλως)
25.Λυμπινάκης Γιώργος (Κύδων)
29.Γλαμπεδάκης Χρήστος (Τάλως)
33.Ντεγιαννάκης Στέφανος (Κύδων)
48.Ορφανουδάκης Αντώνης (Κύδων)

Μίνι μικρά κορίτσια
9.Κόρακα Πολυξένη (Τάλως)
13.Μαρνελάκη Θεοφανεία (Κύδων)
19.Σπάρταλη Ευθαλία (Τάλως)

Αντοχή
Παγκορασίδες
18.Χατζημανωλάκη Ιωάννα-Αιμιλία (Κύδων)
19.Μαρνελάκη Άννα-Γεωργία (Κύδων)

Χάλκινο μετάλλιο για τον Πατεράκη στους Παμπαίδες

Παμπαίδες
3.Πατεράκης Ηλίας (Τάλως)
12.Φραγκεδάκης Χαραλαμπάκης (Κύδων)
19.Παπακωνσταντής Κωνσταντίνος (Κύδων)
37.Καλαϊτζάκης Βλάσης (Τάλως)
40.Λιοδάκης Κωνσταντίνος (Τάλως)
48.Μαρκαντωνάκης Γιώργος (Τάλως)
59.Περιστερίδης Δημήτρης (Κύδων)