Δεχόμενη δύο γκολ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα Κ15 του Πλατανιά υποχρεώθηκε στη δεύτερη σερί ήττα της με 1-4 από τον Παναθηναϊκό, στο Δημοτικό Στάδιο Αλικιανού.

Στο 31’ ο Δημοσθενιάδης έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που λίγο πριν οι ομάδες οδηγηθούν στ’ αποδυτήρια πέτυχαν και το 0-2 με τον Φοίνικη (39’). Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (44’) ο Νούσης ανέβασε το σκορ στο 0-3, για να μειώσει ο Πλατανιάς με τον Παπαηλιάκη στο 60’. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 67’ ο Τουρκοχωρίτης.

Διαιτητής: Μπερτάκης
Βοηθοί: Λογαρίδης-Μπραουδάκης

Κίτρινες κάρτες: Νιάρχος (56’), Παπαηλιάκης (60’)

Πλατανιάς (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης, Καραπιδάκης, Μαλιχούτης, Φασαράκης, Νιαυραδάκης, Νταγκουνάκης (79’ Μαλαμάς), Μπερικάκης (64’Φραγγεδάκης), Βάρδας (70’ Μαρκαντωνάκης), Δρικάκης (44’ Παπαηλιάκης), Σκέντζος, Καραταράκης

Παναθηναϊκός (Άρης Κυριαζής): Χατζηγιαννάκης, Σαλάτας (59’ Δουδέσης), Μπαλαρίνης, Σιαφάκας, Μητρόπουλος, Νούσης (74’ Σιατούνης), Τουρκοχωρίτης, Νιάρχος (75’ Βόσσος), Φοίνικης (73’ Καρβούνης), Δημοσθενιάδης, Λαζαρίδης (70’ Φράρος)