Σε ένα κατάμεστο ΕΑΚ Ελευθερίας τόσο από νέους αθλητές όσο και από θεατές η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, με τη συνεργασία και υποστήριξη του Δημοτικού Οργανισμού Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ. Ηρακλείου, διοργανωσε με μέγάλη επιτυχία τους Περιφερειακούς Αγώνες Νέων Αθλητών για ΠΠ-ΠΚ Β΄και Μίνι το Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016.
Τα αποτελέσματα:
60Μ ΠΠΒ΄
1 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2003 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 7.95
2 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2004 ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ 8.65
3 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2004 ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 8.69
150Μ ΠΠΒ΄
1 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2003 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 18.69
2 ΧΙΝΤΕΡΣΑ ΕΡΝΕΣΤΟ 2003 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 19.82
3 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 20.25
1000Μ ΠΠΒ΄
1 ΚΑΡΑΜΕΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2003 ΚΑΣΤΕΛΙ 3.03.50
2 ΜΕΓΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 2003 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 3.03.60
3 ΜΕΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 3.04.40
60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΠΒ΄
1 ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2003 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 09.49
2 ΚΑΚΟΥΔΑΚΗΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ 2003 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11.64
3 ΑΓΑΠΗΣ ΣΟΛΩΝΑΣ 2004 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 14.64
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΠΒ΄
1 ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 1.55
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄
1 ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΜΑΝΟΛΗΣ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 5.12
2 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 4.64
3 ΤΟΜΑΔΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 2003 ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ 4.42
ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ΄
1 ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 13.80
2 ΚΑΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2003 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 13.17
3 OIKOΝΟΜΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 2003 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 10.18
ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΠΒ΄
1 ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 2004 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 31.80
2 ΠΗΡΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2003 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 48.40
3 ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2004 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 38.80
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΠ Β’
1 ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2003 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 36.97
2 ΠΑΚΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2004 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 21.49
3 ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 2004 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 18.69
4Χ60Μ ΠΠΒ΄
1 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 34.66
2 ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ 32.39
3 ΓΣ ΒΟΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 41.50
60Μ ΠΚΒ΄
1 ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΕΛΕΝΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 8.55
2 ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 2004 ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ 8.97
3 ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 2003 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 9.03
150Μ ΠΚΒ΄
1 ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 2003 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 21.06
2 ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2004 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 21.38
3 ΑΣΚΙΑΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ 2004 ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ 21.54
600Μ ΠΚ Β’
1 ΡΑΦΑΪΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2003 ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ 1.47.70
2 ΜΠΙΡΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 1.51.10
3 ΣΠΑΡΑΚΗ ΧΑΡΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 1.51.35
60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΚΒ΄
1 ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 11.61
2 ΜΠΙΚΕΣΚΟΥ ΓΑΒΡΙΕΛΑ 2003 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11.91
3 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2004 ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ 13.34
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΚ Β΄
1 ΚΟΚΟΖΟΒΑ ΡΟΖΑΛΙΝΑ 2003 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 1.45
2 ΔΟΥΛΙΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2003 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 1.40
3 ΒΑΒΟΥΛΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2004 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 1.40
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΚ΄Β
1 ΦΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 4.11
2 ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 4.06
3 ΠΕΤΡΑΚΗ ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 4.05
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ΄Β
1 ΓΚΙΝΗ ΤΖΟΒΑΝΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 8.40
2 ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2003 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 8.02
3 ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΑΝΝΑ 2003 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 7.82
ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΚΒ΄
1 ΠΑΣΣΑ ΑΘΗΝΑ 2003 ΓΕ ΜΕΣΣΑΡΑΣ 44.20
2 ΣΠΑΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 2004 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 42.40
3 ΜΕΣΑΡΧΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2004 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 34.50
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ Β’
1 ΟΜΙΑΤΣΕ ΤΙΚΟ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 30.13
2 ΚΟΥΡΚΟΥΝΑΚΗ ΜΥΡΤΩ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 29.29
3 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2004 ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ 23.78
4Χ60Μ ΠΚΒ΄ .
1 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 32.11
2 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 33.56
3 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 34.07
50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ
1 ΜΗΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 7.55
2 ΕΥΘΥΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2005 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 7.69
3 ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2005 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 7.99
600Μ ΜΙΝΙ ΠΠ
1 ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ 1.58.46
2 ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 2007 ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ 2.02.70
3 ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2005 ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 2.02.81
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ
1 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2005 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ 1.35
2 ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2006 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.35
3 ΤΣΙΦΕΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2006 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ 1.25
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ
1 ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 2005 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 4.60
2 ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2007 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 3.70
3 ΚΟΥΤΣΟΡΙΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 3.65
ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΠ
1 ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 43.20
2 ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 41.60
3 ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2005 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 36.30
50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ
1 ΣΑΜΠΑΝΗ ΒΕΤΑ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 7.62
2 ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΚΕΛΑ 2005 ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 7.88
3 ΜΕΤΖΙΔΑΚΗ ΑΓΟΡΩ 2005 ΑΟ ΚΙΣΑΜΟΥ 8.07
600Μ ΜΙΝΙ ΠΚ
1 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2005 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.52.87
2 ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΧΑΡΙΣΙΑ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 1.55.33
3 ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ 2005 ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ 2.03.80
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ
1 ΒΛΑΧΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 2005 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 1.20
2 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 2005 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 1.20
3 ΝΤΑΝΟΥ ΕΛΠΙΔΑ 2006 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 1.15
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ
1 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2006 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 3.78
2 ΜΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΥ 2007 ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 3.64
3 ΜΑΝΩΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ 2005 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 3.60
ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΚ
1 ΦΑΚΟΥ ΑΝΝΑ – ΜΑΡΙΑ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 38.10
2 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΔΑΝΑΗ 2006 ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 33.00
3 ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 2005 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 29.40