Σε ένα κατάμεστο ΕΑΚ Ελευθερίας τόσο από νέους αθλητές όσο και από θεατές η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, με τη συνεργασία και υποστήριξη του Δημοτικού  Οργανισμού Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ. Ηρακλείου, διοργανωσε με μέγάλη επιτυχία τους Περιφερειακούς Αγώνες Νέων Αθλητών για ΠΠ-ΠΚ Β΄και Μίνι το Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016.

Τα αποτελέσματα:

60Μ ΠΠΒ΄                                                           

1              ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ         2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.95

2              ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   2004       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   8.65

3              ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2004       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              8.69

150Μ ΠΠΒ΄                                                        

1              ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ         2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                18.69

2              ΧΙΝΤΕΡΣΑ ΕΡΝΕΣΤΟ        2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   19.82

3              ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   20.25

1000Μ ΠΠΒ΄                                                     

1              ΚΑΡΑΜΕΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ   2003       ΚΑΣΤΕΛΙ               3.03.50

2              ΜΕΓΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ                2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         3.03.60

3              ΜΕΓΑΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ               2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         3.04.40

60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΠΒ΄                                                     

1              ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ              2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                09.49

2              ΚΑΚΟΥΔΑΚΗΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ             2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                11.64

3              ΑΓΑΠΗΣ ΣΟΛΩΝΑΣ          2004       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                14.64

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΠΒ΄                                                    

1              ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.55

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄                                                

1              ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ  ΜΑΝΟΛΗΣ               2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     5.12

2              ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.64

3              ΤΟΜΑΔΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.42

ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ΄                                                    

1              ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ     2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     13.80

2              ΚΑΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        13.17

3              OIKOΝΟΜΟΥ ΠΕΤΡΟΣ    2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   10.18

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΠΒ΄                                                            

1              ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ             2004       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                31.80

2              ΠΗΡΟΥΝΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ 2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                48.40

3              ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ               2004       ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             38.80

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΠ Β'                                                       

1              ΦΟΥΡΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ       2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         36.97

2              ΠΑΚΟΣ  ΟΡΕΣΤΗΣ             2004       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         21.49

3              ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ              2004       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         18.69

4Χ60Μ ΠΠΒ΄                                                      

1              ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.66

2              ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ                   ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   32.39

3              ΓΣ ΒΟΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ                        ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          41.50

60Μ ΠΚΒ΄                                                           

1              ΚΑΤΣΟΥΛΗ  ΕΛΕΝΑ          2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     8.55

2              ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ       2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   8.97

3              ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ         2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        9.03

150Μ ΠΚΒ΄                                                         

1              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ               2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                21.06

2              ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ               2004       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     21.38

3              ΑΣΚΙΑΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ       2004       ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ        21.54

600Μ ΠΚ Β'                                                        

1              ΡΑΦΑΪΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.47.70

2              ΜΠΙΡΙΚΟΥ  ΜΑΡΙΑ           2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.51.10

3              ΣΠΑΡΑΚΗ  ΧΑΡΑ               2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.51.35

60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΚΒ΄                                                      

1              ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ      2003       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          11.61

2              ΜΠΙΚΕΣΚΟΥ ΓΑΒΡΙΕΛΑ   2003       ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             11.91

3              ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ             2004       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   13.34

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΚ Β΄                                                   

1              ΚΟΚΟΖΟΒΑ  ΡΟΖΑΛΙΝΑ 2003       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.45

2              ΔΟΥΛΙΑ    ΝΙΚΟΛΕΤΑ       2003       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.40

3              ΒΑΒΟΥΛΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ       2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        1.40

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΚ΄Β                                                

1              ΦΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ           2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.11

2              ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.06

3              ΠΕΤΡΑΚΗ  ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ   2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ΄Β                                                      

1              ΓΚΙΝΗ  ΤΖΟΒΑΝΑ              2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     8.40

2              ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ          2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        8.02

3              ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΑΝΝΑ    2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.82

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΚΒ΄                                                             

1              ΠΑΣΣΑ ΑΘΗΝΑ 2003       ΓΕ  ΜΕΣΣΑΡΑΣ   44.20

2              ΣΠΑΡΑΚΗ  ΣΟΦΙΑ             2004       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     42.40

3              ΜΕΣΑΡΧΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ     2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.50

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΚ Β'                                                       

1              ΟΜΙΑΤΣΕ  ΤΙΚΟ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     30.13

2              ΚΟΥΡΚΟΥΝΑΚΗ  ΜΥΡΤΩ                2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     29.29

3              ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2004       ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ        23.78

4Χ60Μ ΠΚΒ΄                                       .              

1              ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ                     ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     32.11

2              ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             33.56

3              ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.07

50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                    

1              ΜΗΛΙΟΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ           2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     7.55

2              ΕΥΘΥΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.69

3              ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.99

600Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                 

1              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.58.46

2              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.02.70

3              ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.02.81

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                             

1              ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2005       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  1.35

2              ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ            2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                1.35

3              ΤΣΙΦΕΤΑΚΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ    2006       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  1.25

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                         

1              ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ           2005       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                4.60

2              ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ           2007       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                3.70

3              ΚΟΥΤΣΟΡΙΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ              2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     3.65

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                     

1              ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ               2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     43.20

2              ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ  ΣΟΦΟΚΛΗΣ           2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     41.60

3              ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        36.30

50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                    

1              ΣΑΜΠΑΝΗ  ΒΕΤΑ              2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     7.62

2              ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΚΕΛΑ               2005       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              7.88

3              ΜΕΤΖΙΔΑΚΗ ΑΓΟΡΩ        2005       ΑΟ ΚΙΣΑΜΟΥ     8.07

600Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                  

1              ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ    2005       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                1.52.87

2              ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ  ΧΑΡΙΣΙΑ     2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.55.33

3              ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ                2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.03.80

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                             

1              ΒΛΑΧΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ      2005       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.20

2              ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ           2005       ΓΑΣ  ΜΑΛΙΩΝ    1.20

3              ΝΤΑΝΟΥ ΕΛΠΙΔΑ              2006       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                         

1              ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ               2006       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   3.78

2              ΜΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΥ      2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.64

3              ΜΑΝΩΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ      2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        3.60

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                      

1              ΦΑΚΟΥ ΑΝΝΑ - ΜΑΡΙΑ 2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     38.10

2              ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΔΑΝΑΗ     2006       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              33.00

3              ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ  ΑΦΡΟΔΙΤΗ             2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     29.40