Μία νίκη και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός για τις Μικτές ομάδες των Χανίων στις αναμετρήσεις τους με το Λασίθι.

Οι Παίδες αν και ανέτρεψαν το εις βάρους τους 0-2, δέχθηκαν το 3-3 προς το τέλος της αναμέτρησης, ενώ οι Νέοι επικράτησαν με 2-0.

Οι Παίδες

Ο Ρογδάκης με δύο γκολ, στο 8’ και στο 16’, έδωσε σημαντικό προβάδισμα στο Λασίθι, αλλά τα Χανιά αντέδρασαν και έφεραν το ματς στα ίσα πριν το τέλος του ημιχρόνου, με τους Κουλιεράκη (21’ πέν.) και Αναστασόπουλο (27’). Στο 51’ μάλιστα πήραν και… κεφάλι στο σκορ με τον Κρεμασμενάκη. Στο 71’ όμως ο Φωτιάδης διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Χανιά (Γιώργος Μουριζάκης): Ανωμεριανάκης, Φανδριδάκης, Νικολιουδάκης, Μπουρδάκης, Αθανασάκης, Σελάμης, Αναστασόπουλος (57΄Κακαβελάκης), Φίλκας (57’Κρασουδάκης), Κρεμασμενάκης, Κουλιεράκης, Τζιλιβάκης (21΄Παπαδάκης)

Λασίθι (Ιορδάνης Τσιρκίνης): Πυργιωτάκης (54’΄Φραγκούλης), Κατρίνης (54΄Παπαδάκης), Κοκκίνης Μ., Ντούνγκα, Ψαλλιδάκης, Τρόγκα (71΄ Κουτούζος), Ρογδάκης, Μερκούρης (54’Φαϊτάκης), Κοκκίνης Θ. (81΄ Γρηγοράκης), Φωτιάδης, Σολλάκου

Οι Νέοι

Στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαν τον… δρόμο προς τα δίχτυα τα Χανιά με τους Μαστραντωνάκη (53’) και Αρζίδη (87’), που σκόραρε στην πρώτη του συμμετοχή.

Χανιά (Γιώργος Μουριζάκης): Ιωσ. Γεωργιλαδάκης, Καλλέντζης (46΄ Ράπτης), Παπαδογιάννης (57΄Κολομπάκης), Τριμίντζιος, Νικολακάκης, Παγωνάκης, Παπαδοκωνσταντάκης, Μαστραντωνάκης, Κουκάκης, Αρζίδης, Αρτίν (78΄ Κατελανάκης)

Λασίθι (Ιορδάνης Τσιρκίνης): Φουτάκης, Παπαφραγκάκης, Σταματάκης, Γραμματικάς, Ιωάννου, Δρακωνάκης (81΄ Τσάκωνας), Μουτσάϊ, Ζερβαλάκης (40΄ Πρωτογεράκης), Ανδριανάκης, Μανουσάκης, Τζολιαρίδης