Η Σπάθα έγινε η επόμενη ομάδα που εξασφάλισε την παρουσία της στον όμιλο τίτλου της Α’ Κατηγορίας, μετά το επιβλητικό 5-1 απέναντι στα Κεραμειά, στο γήπεδο των Νεροκούρου.

Από τον 1ο όμιλο… ζωντανή στη διεκδίκηση μιας θέσης έμεινε η Δόξα Παχιανών, που με πρωταγωνιστή και σκόρερ και των δύο γκολ (το δεύτερο με πέναλτι) τον αρχηγό της Περράκη νίκησε 2-0 τον… άτυχο (δύο δοκάρια) Ίκαρο Μουρνιών, ενώ από τον 2ο τις ελπίδες του για την πρώτη πεντάδα διαφύλαξε… ζωντανές ο Ποσειδών Καμισιανών/Ραπανιανών μετά το 1-0 κόντρα στην Ασπίδα.

Στα αξιοσημείωτα της ημέρας το πρώτο γκολ που δέχθηκε στο πρωτάθλημα η Παλαιόχωρα, από τον ουραγό Ποσειδώνα Τσικαλαριών.

Στη Β’ Κατηγορία χωρίς… στοπ συνεχίζει ο Γρανίτης, ισόπαλο ήταν το ντέρμπι στον Εμπρόσνερο, ενώ ο Τιτάν έβαλε τέλος στο… αήττητο της ΕΘΚ. Όσον αφορά τη Γ’ Κατηγορία με το… δεξί ξεκίνησαν η Υρτακίνα και ο νεοσύστατος Ήφαιστος Χανίων.

Αναλυτικά η αγωνιστική… κίνηση του σαββατοκύριακου:

8η αγωνιστική
Α’ Κατηγορία
1ος όμιλος
Σάββατο 19 Νοεμβρίου

Ηρακλής Νερ.-Θύελλα 1-1
Απόλλων-Κορωνίδα 4-1
Κρ. Αστέρας-Πανακρωτηριακός 0-1
Ροδωπού-Άρης Σ. 0-1

Κυριακή 20 Νοεμβρίου
Δόξα Παχ.-Ίκαρος Μ. 2-0

Η βαθμολογία
1.Πανακρωτηριακός 21 (24-4)
2.Άρης Σούδας 17 (14-5)
3.Κορωνίδα 14 (13-13)
4.Απόλλων 13 (16-13)
5.Κρ. Αστέρας 12 (6-5)
-.Δόξα Παχιανών 12 (15-14)
7.Ίκαρος Μουρνιών 10 (7-13)
8.Ηρακλής Νεροκούρου 7 (8-18)
9.Θύελλα Καλάθενων 6 (5-10)
10.Ροδωπού 1 (8-21)

2ος όμιλος
Σάββατο 19 Νοεμβρίου

ΔΑΑΟΧ-ΑΕ Κυδωνίας 0-3
Αστέρας Μαν.-Μινώταυρος 1-0

Κυριακή 20 Νοεμβρίου
Ποσειδών Καμ./Ραπ.-Ασπίδα 1-0
Κεραμειά-Σπάθα 1-5
Ποσειδώνας Τσικ.-Παλαιόχωρα 1-6

Η βαθμολογία
1.Παλαιόχωρα 22 (19-1)
2.Αστέρας Μανολιόπουλου 18 (18-9)
3.Σπάθα 17 (17-7)
4.Μινώταυρος 14 (19-7)
5.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 13 (12-8)
-.ΑΕ Κυδωνίας 13 (13-10)
7.Κεραμειά 9 (11-15)
8.Ασπίδα 4 (5-18)
9.ΔΑΑΟΧ 3 (3-12)
10.Ποσειδώνας Τσικαλαριών 0 (6-36)

Β’ Κατηγορία
Σάββατο 19 Νοεμβρίου

Άμιλλα-Τάλως 4-0

Κυριακή 20 Νοεμβρίου
(πρωί)

Νέος Ηρακλής-Άπτερα 1-3
Ιδομενέας-Παγχανιακός 1-1
Αστέρας Χαλ.-Χάλης 0-6

(απόγευμα)
ΕΘΚ-Τιτάν 0-1
Σφακιά-Γρανίτης 0-6
Δάφνη-Φωστήρας 3-3
Ρεπό: ΑΠ Σούδας

Η βαθμολογία
1.Γρανίτης* 21 (25-3)
2.Φωστήρας* 16 (23-11)
3.Άπτερα 15 (14-10)
4.Δάφνη* 14 (21-10)
-.ΕΘΚ* 14 (17-8)
6.Χάλης 12 (18-9)
7.Τιτάν* 11 (6-5)
-.Ιδομενέας (-2) 11 (12-13)
9.ΑΠ Σούδας* 10 (14-12)
-.Παγχανιακός 10 (12-17)
11.Άμιλλα* 9 (11-10)
12.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 7 (13-18)
13.Αστέρας Χαλέπας 6 (12-24)
14.Σφακιά* 3 (8-25)
15.Τάλως (-2) -2 (6-37)

Γ’ Κατηγορία
1η αγωνιστική

Κυριακή 20 Νοεμβρίου
Υρτακίνα-Πέργαμος 2-1
Νέος Σαμψών-Ήφαιστος 2-5

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου (15:00)
Ιωνία 2000-Αγία Μαρίνα
Νέοι Μινωταύρου-Θησέας