Ανακοινώθηκαν απο το Τμήμα Δυτικής Κρήτης του ΤΕΕ οι ψήφοι των παρατάξεων και οι σταυροί των υποφηφίων στις εκλογές της Κυριακής 20 Νοεμβρίου.

Αν και έχουν δημοσιοποιηθεί και οι έδρες που καταλαμβάνουν οι παρατάξεις, η επίσημη ανακοίνωση θα γίνει μετά τον έλεγχο απο την κεντρική εκλογική επιτροπή του ΤΕΕ.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΤΕΕ/ΤΔΚ τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
Ψηφίσαντες: 1027
Έγκυρα:1000
Άκυρα: 15
Λευκά: 12

1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΤΕΕ 164
2 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 359
3 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 40
4 ΔΚΜ ΕΝΙΑΙΟ ΤΕΕ 291
5 ΕΛ.Ε.Μ. - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 53
6 ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 93

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΤΕΕ

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 20
2 ΑΧΛΑΔΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 28
3 ΒΕΡΓΕΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 33
4 ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56
5 ΚΑΖΑΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 80
6 ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 15
7 ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 20
8 ΚΛΩΝΙΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 61
9 ΚΟΥΚΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 78
10 ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΑΡΓΥΡΩ 44
11 ΜΑΝΩΛΙΚΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 30
12 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 45
13 ΜΕΛΕΤΙΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 34
14 ΜΠΡΙΛΛΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 15
15 ΜΥΛΩΝΟΓΙΑΝΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 34
16 ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 39
17 ΠΑΤΡΕΛΑΚΗ ΚΑΤΙΑΝΑ 36
18 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 19
19 ΠΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 26
20 ΠΟΛΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 44
21 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26
22 ΤΣΙΡΑΚΗ ΚΑΣΣΙΑΝΗ 54
23 ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 37
24 ΧΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 45

ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
1 ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 28
2 ΖΕΡΒΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 15
3 ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 21
4 ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ 28 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1 ΑΚΡΙΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 67
2 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 48
3 ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56
4 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗ ΚΛΕΑΝΘΗ 70
5 ΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 58
6 ΗΛΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 23
7 ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 34
8 ΚΟΝΤΕΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 79
9 ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 34
10 ΚΩΤΣΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 104
11 ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ ΑΝΝΑ 77
12 ΜΑΖΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26
13 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 59
14 ΜΑΡΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 69
15 ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 76
16 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 58
17 ΜΟΥΣΤΕΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 51
18 ΜΠΕΪΝΟΓΛΟΥ ΗΛΙΑΣ 115
19 ΜΥΛΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 73
20 ΠΑΛΟΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 43
21 ΠΑΝΤΕΛΕΜΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 43
22 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 60
23 ΣΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19
24 ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 174
25 ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 55
26 ΤΣΑΤΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 27
27 ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 63
28 ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 31
29 ΧΑΡΙΤΑΚΗ ΑΝΝΑ 60

ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
1 ΓΕΝΝΑΔΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 44
2 ΔΟΥΛΟΥΜΠΕΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 23
3 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 81
4 ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 54
5 ΚΡΥΟΒΡΥΣΑΝΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 74
6 ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 69
7 ΛΙΤΙΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 49

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1 ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΚΑΛΗ 14
2 ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 13
3 ΚΟΥΡΠΑ ΙΩΑΝΝΑ 6
4 ΛΟΥΤΣΕΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 25
5 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 13
6 ΝΑΞΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 11
7 ΦΟΥΝΤΟΥΛΗ ΘΕΟΔΟΣΙΑ 13

ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
1 ΖΟΥΡΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 12

ΔΚΜ ΕΝΙΑΙΟ ΤΕΕ

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1 ΓΕΛΑΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 46
2 ΓΕΡΕΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 37
3 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 60
4 ΚΑΠΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 45
5 ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 81
6 ΚΙΣΣΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 36
7 ΚΟΪΔΗΣ ΙΩΣΗΦ 33
8 ΚΟΠΑΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 173
9 ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 72
10 ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11
11 ΛΟΥΚΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9
12 ΛΥΚΟΥ ΣΟΦΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 128
13 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 32
14 ΜΠΡΟΚΑΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 99
15 ΝΙΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 47
16 ΠΑΛΗΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 89
17 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ 31
18 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 100
19 ΠΕΙΡΟΥΝΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 49
20 ΠΟΘΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 72
21 ΣΑΡΑΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26
22 ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 31
23 ΧΗΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 70

ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
1 ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 76
2 ΜΑΚΡΥΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 112
3 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 76
4 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 37
5 ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 50
6 ΤΖΑΝΑΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 97
7 ΨΥΧΑΡΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 87

ΕΛ.Ε.Μ. - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 10
2 ΑΝΕΖΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 7
3 ΒΑΡΒΑΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 8
4 ΒΟΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 40
5 ΒΟΥΤΣΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 8
6 ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 9
7 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 9
8 ΛΕΝΤΑΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 9
9 ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 10
10 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ-ΑΡΗΣ 8
11 ΤΣΟΥΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 13

ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
1 ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 15

ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1 ΓΕΩΡΓΑΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 16
2 ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 13
3 ΚΑΡΠΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11
4 ΚΡΙΑΡΑ ΒΑΣΩ 15
5 ΛΙΑΡΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 28
6 ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 9
7 ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 13
8 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 8
9 ΠΙΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 36
10 ΡΟΒΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 18
11 ΤΣΙΛΙΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 26
12 ΤΣΟΥΚΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 25
13 ΦΡΑΓΚΟΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10
14 ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 22

ΝΟΜΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
1 ΜΑΝΩΛΕΣΑΚΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ 33
2 ΜΠΟΤΟΝΑΚΗΣ ΜΠΟΤΟΝΗΣ 21
3 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 19
4 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 21