Ο Κισσαμικός σε ένα παιχνίδι που δεν απειλήθηκε από τον αντίπαλό του κατόρθωσε να ηττηθεί με 1-0 από τον Πανθρακικό, με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα στο 85’ ο Ηρακλειώτης ποδοσφαιριστής Νίκος Κουσίδης.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό ποιοτικά και μόνο ο Κισσαμικός είχε ένα σουτ του Τσερκέζου στο 23’ που μπλόκαρε ο Γκαραβέλης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός είχε καλύτερο πρόσωπο και δημιούργησε αρκετές προϋποθέσεις για να πετύχει κάποιο γκολ, αλλά τα… χαλούσε στην τελική προσπάθεια. Από την άλλη ο Λαζαρίδης περνούσε… ήσυχο απόγευμα, αλλά από το… πουθενά ο Μαρτίνεθ ανέτρεψε στο 85’ τον Ψάλτη και ο Κουσίδης ευστόχησε, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη, που είχε τις σημαντικές απουσίες των Ρομπέρ, Ηλιάδη και Νικόλτση.

3’ Σουτ του Γκούμα η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.
23′ Σουτ του Τσερκέζου από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
47′ Σουτ του Κίκε μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
50′ Σουτ του Βλάχου η μπάλα καταλήγει άουτ.
57’ Εκτέλεση φάουλ του Σταθάκη μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
57’ Σουτ του Ζυγκερίδη η μπάλα καταλήγει άουτ.
59’ Φάουλ του Μήλιου κεφαλιά του Ρουσσάκη η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Λαζαρίδη.
74′ Σουτ του Μάντζη από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ.
79′ Σουτ του Τιάγκο μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γκαραβέλης.
85’ ΓΚΟΛ: Ο Κουσίδης ευστοχεί σε πέναλτι που καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Μαρτίνεθ στον Ψάλτη (1-0).

Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών)
Βοηθοί: Ζιγκερίδης (Σερρών)-Κούλα (Ξάνθης)
4ος διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)

Κίτρινες κάρτες: Σταθάκης (19’), Παντελάκης (24’), Γαβριηλίδης (36’), Πετρούσης (59’), Τιάγκο Σίλβα (78’), Κουσίδης (86’), Μάντζης (86’)

Πανθρακικός (Κώστας Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Κάρδαρης, Πετρούσης, Ρουσσάκης, Μυρθιανός (79’ Πλέγας), Ψάλτης, Γαβριηλίδης, Μήλιος (65’ Πολίμος), Χαλκιαδάκης, Κουσίδης (90+1’ Μπεκατώρος), Ζυγκερίδης.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σταθάκης, Παντελάκης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα (79’ Μαρτίνεθ), Βλάχος (71’ Θέος), Κίκε (88’ Μίλιτς), Μάντζης.