Ο Άρης Σούδας υποχρέωσε την Παλαιόχωρα στην πρώτη της ήττα (1-0 - φωτ. Θ. Ξενάκης), με αποτέλεσμα ο Πανακρωτηριακός να πάρει προβάδισμα τίτλου στην Α’ Κατηγορία, ξεφεύγοντας με 5 βαθμούς από τη σελινιώτικη ομάδα.

Αναλυτικά η "δράση" του σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα:

Α’ Κατηγορία-3η αγωνιστική
Όμιλος Τίτλου
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

Κορωνίδα-Μινώταυρος 0-1
ΑΕ Κυδωνίας-Κρ. Αστέρας 1-1
Πανακρωτηριακός-Αστέρας Μαν. 2-0

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου
Σπάθα-Απόλλων 1-1
Άρης Σ.-Παλαιόχωρα 1-0

Η βαθμολογία
1.Πανακρωτηριακός (8) 17
2.Παλαιόχωρα (8) 12
3.Σπάθα (6) 11
-.Αστέρας Μανολιόπουλου (7) 11
5.Μινώταυρος (5) 10
-.Άρης Σούδας (7) 10
7.Κορωνίδα (5) 8
-.Απόλλων (5) 8
9.ΑΕ Κυδωνίας (5) 6
10.Κρ. Αστέρας (4) 6

*Σε παρένθεση οι βαθμοί με τους οποίους ξεκίνησαν οι ομάδες

Όμιλος Παραμονής
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

ΔΑΑΟΧ-Ίκαρος Μ. 4-0
Δόξα Παχ.-Ασπίδα 4-0
Ροδωπού-Κεραμειά 4-0
Ποσειδών Τσικ.-Ποσειδών Κ.Ρ. 1-2
Ηρακλής Νερ.-Θύελλα Καλ. 2-1

Η βαθμολογία
1.Ηρακλής Νερ. (3) 12
2.ΔΑΑΟΧ (2) 11
3.Ποσειδών Κ.Ρ. (4) 10
4.Ροδωπού (1) 7
-.Δόξα Παχιανών (4) 7
-.Κεραμειά (4) 7
7.Ίκαρος Μουρνιών (3) 6
8.Θύελλα Καλάθενων (2) 5
9.Ασπίδα (1) 4
10.Ποσειδών Τσικαλαριών (0) 0

Β’ Κατηγορία
12η αγωνιστική
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

Άμιλλα-ΑΠ Σούδας 1-2

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου
Παγχανιακός-Χάλης 0-1
Τιτάν-Φωστήρας 0-1
Νέος Ηρακλής-Δάφνη 0-2
ΕΘΚ-Αστέρας Χαλ. 4-1
Ιδομενέας-Σφακιά 1-0
Γρανίτης-Τάλως (21/12, 15:00)
Ρεπό: Άπτερα

Η βαθμολογία
1.Γρανίτης** 28 (32-5)
2.Φωστήρας* 25 (32-17)
3.Δάφνη* 24 (31-12)
4.ΕΘΚ* 23 (27-16)
5.Άπτερα* 21 (20-15)
-.Χάλης 21 (24-12)
7.Παγχανιακός 19 (20-21)
8.Τιτάν* 17 (13-9)
9.Ιδομενέας* (-2) 15 (16-17)
10.ΑΠ Σούδας* 13 (18-18)
11.Άμιλλα* 10 (14-16)
12.Νέος Ηρακλής* 7 (13-22)
-.Αστέρας Χαλέπας* 7 (15-35)
-.Σφακιά* 7 (13-340
15.Τάλως* (-2) -2 (9-48)

Γ’ Κατηγορία
5η αγωνιστική
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

Αγ. Μαρίνα-Νέοι Μινωταύρου 1-3

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου
Υρτακίνα-Ήφαιστος 2-1
Θησέας-Νέος Σαμψών 3-0
Πέργαμος-Ιωνία 2000 0-5

Η βαθμολογία
1.Υρτακίνα 12 (14-3)
-.Ήφαιστος 12 (13-6)
-.Θησέας 12 (9-1)
4.Ιωνία 2000 9 (10-6)
5.Νέος Σαμψών 6 (7-11)
6.Νέοι Μινωταύρου 3 (6-14)
-.Αγία Μαρίνα 3 (3-13)
8.Πέργαμος 3 (5-12)