Με το… δεξί ξεκίνησε τη θητεία του στον Απόλλωνα ο Άκης Μάντζιος, που τόνισε ότι όταν μία ομάδα κάνει πρωταθλητισμό αυτό που μετράει στο τέλος είναι οι βαθμοί της νίκης και όχι το αν έκανε ή όχι καλή εμφάνιση.

Αναλυτικά όσα είπε: «Πρώτα απ’ όλα θέλω να ευχηθώ και σε εσάς και στον καλό μου συνάδελφο τον Σπύρο (σ.σ. Μπαξεβάνο) και στην ομάδα του Κισσαμικού καλή χρονιά, υγεία να έχετε και να επιτευχθούν οι στόχοι της ομάδας. Όσον αφορά το παιχνίδι θεωρώ ότι ήταν ένα καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, σε μία πολύ καλή και πολύ δύσκολη έδρα όπως είναι αυτή του Κισσαμικού. Μία ομάδα η οποία είχε κάνει τρεις σερί νίκες συν τη μεγάλη νίκη με τον Πανιώνιο και το αποτέλεσμα κόντρα στον Λεβαδειακό και ήταν σε… καλό φεγγάρι. Κάναμε μία πολύ σημαντική νίκη σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Πιστεύω ότι στα δύο πρώτα 20λεπτα των δύο ημιχρόνων είχαμε καλύτερη παρουσία από τον αντίπαλο. Αν και θα μπορούσαμε να βάλουμε στο πρώτο ημίχρονο κάποιο γκολ το καταφέραμε στο δεύτερο. Βέβαια τα τελευταία λεπτά των ημιχρόνων, ειδικά τα τελευταία 15-17 λεπτά όσον αφορά την πίεση και την κατοχή ανήκουν στον Κισσαμικό. Αν εξαιρέσουμε όμως τη φάση στο τέλος στην ουσία δεν κινδυνέψαμε. Είχαμε πίεση από τον αντίπαλο αλλά ευτυχώς καταφέραμε και κρατήσαμε ανέπαφη την εστία μας και πήραμε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο. Είναι κάποια πράγματα που θα μιλήσουμε με τα παιδιά για να τα βελτιώσουμε. Παρ’ όλα αυτά συγχαρητήρια, κάνανε μεγάλη προσπάθεια, βγάλανε πάθος και πειθαρχία στο παιχνίδι τους και όταν κάνεις πρωταθλητισμό αυτό που μετράει στο τέλος της ημέρας είναι οι βαθμοί της νίκης. Συγχαρητήρια και στα παιδιά μου και στην ομάδα του Κισσαμικού».