Στο χιονισμένο και παγωμένο γήπεδο Περιβολίων, το οποίο θύμιζε… παγοδρόμιο (!) ο Πλατανιάς κατάφερε να ξεπεράσει την αντίσταση και της ΑΕΛ, επικρατώντας με 3-2.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Μουνάφο έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Γιώργου Παράσχου, με τον Πριντέτα να σημειώνει το 2-0 στο 54’ και τον Μανούσο να δίνει… αέρα δύο γκολ ξανά στο 77’. Δύο γκολ για τη Λάρισα ο πρώην αρχηγός του Πλατανιά Θωμάς Ναζλίδης, με πέναλτι στο 58’ (χέρι Μπανανά σε σέντρα του Ικάουνιεκς) και κεφαλιά στο 90+2’.

Κοιτάει πλέον στα… ψηλά ο Πλατανιάς μετά την τρίτη συνεχόμενη νίκη!

Οι φάσεις του αγώνα
2’ Σουτ από τον Καπό η μπάλα άουτ.
16’ Πρώτη καλή στιγμή για τον Πλατανιά, από σέντρα του Μανούσου ο Σίγκνεβιτς με προβολή δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
22’ Σουτ του Ναζλίδη κόντραρε και κατέληξε πάνω από την εστία του Σωτηρίου κόρνερ.
26’ Φάση διαρκείας που ολοκληρώνεται με το αδύναμο σουτ του Γιορέντε από πλάγια θέση, που μπλόκαρε ο Ξενοδόχοφ.
45’ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Αποστολόπουλου, σουτ του Μουνάφο από το ύψος της περιοχής και 1-0.
50’ Φάση διαρκείας, ο Σίγκνεβιτς με πλασέ από κοντά στέλνει την μπάλα στην… αγκαλιά του Ξενοδόχοφ.
54’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Γιορέντε κεφαλιά του Πριντέτα και 2-0.
59’ ΓΚΟΛ: Ο Ναζλίδης με πέναλτι (χέρι Μπανανά σε σέντρα του Ικάουνιεκς) μειώνει σε 2-1.
73’ Σουτ του Καπού μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σωτηρίου.
77’ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Ντεβέσα στον Μανούσο, που αποφεύγει έναν αντίπαλο και πλασάρει σωστά για το 3-1.
82’ Σέντρα του Αποστολόπουλου, σουτ στην κίνηση του Σίγκνεβιτς άουτ.
84’ Σέντρα του Βάντερσον πλασέ εξ επαφής του Μανούσου η μπάλα ψηλά άουτ.
90+2’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Κουτσιανικούλη, κεφαλιά του Ναζλίδη και 3-2.

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας)-Τζαφόλιας (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Μιχελής (Πειραιά)

Κίτρινες κάρτες: Πριντέτα (23’), Ντέλετιτς (31’), Μπανανά (58’)

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Αποστολόπουλος, Κάργας, Μπανανά, Πριντέτα, Βάντερσον, Μουνάφο, Μενδρινός (70’ Ντεβέσα), Μανούσος (89’ Γουνδουλάκης), Γιορέντε (83’ Ντίνας), Σίγκνεβιτς.

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Ξενοδόχοφ, Φατιόν, Τικίτο (74’ Κουτσιανικούλης), Φάρκας, Ποτουρίδης (46’ Ικάουνιεκς), Μασαλέσα, Κόντορ, Γκαγέχο, Ντέλετιτς (87’ Αναστασόπουλος), Ναζλίδης, Καπός