Δεν κατάφερε στην Ραφήνα ο Εργοτέλης, που έμεινε στο 0-0 με την Θύελλα, να εκμεταλλευτεί την ισοπαλία του Ιωνικού στις Μουρνιές με την διαφορά των δύο ομάδων να εξακολουθεί να βρίσκεται στους επτά βαθμούς.

Χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση της Θύελλας Ραφήνας με τον Εργοτέλη για την 15η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής στο Δημοτικό γήπεδο Ραφήνας.

Ο Εργοτέλης, που είχε μόλις 16 παίκτες στην αποστολή, ξεκίνησε με δύο από τα νέα μεταγραφικά αποκτήματά του στο βασικό σχήμα (Μπάτζιος και Γκαρακλίδης) ενώ  ο Μπρατσιάνι, μπήκε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ακίνδυνος ήταν ο Εργοτέλης στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η Θύελλα με τον Χαρακτίδη απείλησε τρείς φορές!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει σε δύο φάσεις με τον Κατσικοκέρη με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 0-0.

Διαιτητής ο Κουκουλάς με βοηθούς τους Καρμίρη (Λέσβου)και Πρέντζα (Δυτικής Αττικής)