Συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν την Τετάρτη για το Κύπελλο Χανίων, με τον Άρη Σούδα να θέτει εκτός συνέχεια ένα από τα μεγάλα φαβορί την Παλαιόχωρα και τη Σπάθα να… λυγίζει την αντίσταση της νεανικής Δόξας.

Στη Σούδα με τον… αέρα της πρόσφατης επικράτησης στο πρωτάθλημα οι γηπεδούχοι μπόρεσαν και έστειλαν το ματς στην παράταση (1-1), παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Στην ημίωρη παράταση δεν άλλαξε κάτι και στα πέναλτι ο Άρης με τον τερματοφύλακα Νίκο Βροντάκη να ευστοχεί στο τελευταίο πέναλτι πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ερ. Πλατανιά.

Στο Κολυμπάρι Σπάθα και Δόξα έμειναν στο 1-1 μετά το τέλος των 90’ και στην παράταση με το γκολ του Χριστόπουλου οι γηπεδούχοι πήραν την πρόκριση. Στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Πανακρωτηριακό.