Σε αρκετά καλή κατάσταση έδειξαν να βρίσκονται οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στην Ημερίδα Ορίων Κολύμβησης, που διεξήχθη στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου, σημειώνοντας πολύ καλές επιδόσεις.

Πλέον η ομάδα προετοιμάζεται για τη συμμετοχή της στην πρώτη σημαντική διοργάνωση της χρονιάς, που είναι το χειμερινό πρωτάθλημα.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ:

Πολύ καλές επιδόσεις κατάφεραν να σημειώσουν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στην Ημερίδα Ορίων Κολύμβησης που διεξήχθη στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου το σαββατοκύριακο 21 και 22 Ιανουαρίου δείχνοντας πως βρίσκονται σε αρκετά καλή κατάσταση εν όψει της επερχόμενης πραγματοποίησης του χειμερινού πρωταθλήματος.

Ο προπονητής του Τμήματος, Κώστας Τζιλιβάκης, έμεινε ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τους χρόνους των αθλητών του και πλέον η ομάδα ετοιμάζεται για τη συμμετοχή της στην πρώτη σημαντική διοργάνωση της χρονιάς.

Από την άλλη, στην ίδια ημερίδα κολύμπησαν αθλητές και αθλήτριες της Προαγωνιστικής ομάδας του Ν.Ο. Χανίων έχοντας επίσης πολύ καλή παρουσία.

Αναλυτικά, τα πλήρη αποτελέσματα για τους αθλητές-τριες του Ναυτικού Ομίλου στην Ημερίδα που διοργανώθηκε απ’ την ΚΟΕ έχουν ως εξής:

• 50μ. Ελεύθερο

Ανδρών

44ος Βουγιουκαλάκης Χρήστος 00:26.59
44ος Μουζουράκης Γεώργιος 00:34.29

Γυναικών

8η Περάκη Φανή-Κυριακή 00:31.01

Προαγωνιστικά Αγόρια

2ος Λιονάκης Μιχαήλ 00:34.25
5ος Πισσαδάκης Χρήστος 00:35.12
10ος Τζουγκράκης Ιωάννης 00:36.35
15ος Ιγνατίου Γεώργιος 00:38.55

• 100μ. Ελεύθερο

Ανδρών

1ος Παπαστάμος Απόστολος 00:55.32
5ος Κολοκοτρώνης Νικόλαος 00:59.15

Γυναικών

7η Περάκη Φανή-Κυριακή 01:06.87
15η Δρουμπάκη Ευαγγελία 01:09.99

Προαγωνιστικά Αγόρια

3ος Τζουγκράκης Ιωάννης 01:15.66
4ος Καπής Ευτύχιος 01:17.11
6ος Πισσαδάκης Χρήστος 01:17.22
7ος Μέντης Γεώργιος 01:18.31
13ος Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 01:20.31
14ος Τρουλάκης Γεώργιος 01:20.81
22ος Χολετσίδης Αλέξανδρος 01:27.15
24ος Ιγνατίου Γεώργιος 01:29.15

Προαγωνιστικά Κορίτσια

5η Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:17.68
6η Μαλεκάκη Αργυρώ 01:20.48
7η Κόρακα Δέσποινα 01:20.79
9η Μήτρου Σοφία 01:24.42
20η Λεωνίδου Ανδριάνα 01:34.72

• 200μ. Ελεύθερο

Ανδρών

1ος Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 1 02:08.10
2ος Βουγιουκαλάκης Χρήστος 02:08.99

Γυναικών

4η Γρηγοράκη Ελένη 02:21.70
7η Νταουντάκη Αννα 02:27.81

Προαγωνιστικά Αγόρια

2ος Λιονάκης Μιχαήλ 02:47.65
4ος Τζουγκράκης Ιωάννης 02:49.36

Προαγωνιστικά Κορίτσια

3η Μαραγκουδάκη Ναυσικά 02:43.44
5η Ανδρεαδάκη Αιμιλία 02:55.06
7η Βυζιράκη Ελένη 02:57.44
16η Καμισάκη Αργυρώ 03:30.96

• 400μ. Ελεύθερο

Ανδρών

1ος Κάχρης Αλέξανδρος 1 04:22.55
2ος Χαλκιαδάκης Στέφανος 04:28.18
3ος Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 04:28.64
12ος Διακολουκάς Δημήτριος 05:12.22

Γυναικών

2η Γρηγοράκη Ελένη 04:58.95
4η Νταουντάκη Αννα 05:09.73

Προαγωνιστικά Αγόρια

2ος Νικολακάκης Κωνσταντίνος 05:31.68

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η Μαραγκουδάκη Ναυσικά 05:33.74

800μ. Ελεύθερο

Ανδρών

1ος Χαλκιαδάκης Στέφανος 09:13.81

Γυναικών

1η Γρηγοράκη Ελένη 10:19.46
2η Νταουντάκη Αννα 10:30.60

Προαγωνιστικά Κορίτσια

11η Μαραγκουδάκη Ναυσικά 11:29.40

• 50μ. Υπτιο

Ανδρών

9ος Κοντόπουλος Στυλιανός 00:34.04
11ος Μιχαηλίδης Βασίλειος 00:35.11
17ος Τσίγκος Κωνσταντίνος 00:40.29

Γυναικών

1η Δρουμπάκη Ευαγγελία 00:32.54
8η Κουργιαντάκη Ραφαέλα 00:35.95
9η Ματζοράκη Καλλιόπη 00:36.54
11η Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 00:36.80
14η Θεοδοσάκη Σοφία 00:38.13

Προαγωνιστικά Αγόρια

2ος Μαλεκάκης Νικόλαος 00:41.78

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 00:37.43
2η Κόρακα Δέσποινα 00:39.77

• 100μ. Υπτιο

Ανδρών

3ος Κάχρης Αλέξανδρος 01:05.90
4ος Κολοκοτρώνης Νικόλαος 01:06.18
6ος Χαλκιαδάκης Στέφανος 01:10.47
8ος Διακολουκάς Δημήτριος 01:14.28
9ος Μιχαηλίδης Βασίλειος 01:14.42

Γυναικών

2η Δρουμπάκη Ευαγγελία 01:09.94
7η Κουργιαντάκη Ραφαέλα 01:15.05
10η Περάκη Φανή-Κυριακή 01:18.45
11η Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 01:19.00
13η Ματζοράκη Καλλιόπη 01:19.50
14η Θεοδοσάκη Σοφία 01:20.10

Προαγωνιστικά Αγόρια

3ος Καπής Ευτύχιος 01:25.29
4ος Μέντης Γεώργιος 01:26.85
7ος Μαλεκάκης Νικόλαος 01:32.72
11ος Σταματάκης Σοφοκλής 01:35.28

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η Μαλεκάκη Αργυρώ 01:24.41
4η Κόρακα Δέσποινα 01:26.15
6η Βυζιράκη Ελένη 01:28.82
10η Σερλιδάκη Ηλιάνα 10 01:38.
13η Λεωνίδου Ανδριάνα 01:43.93

• 200μ. Υπτιο

Ανδρών

1ος Παπαστάμος Απόστολος 02:09.70
3ος Κολοκοτρώνης Νικόλαος 02:22.07
7ος Διακολουκάς Δημήτριος 02:38.32
8ος Μιχαηλίδης Βασίλειος 02:38.53
12ος Κοντόπουλος Στυλιανός 02:42.60
15ος Τσίγκος Κωνσταντίνος 02:58.17

Γυναικών

4η Κουργιαντάκη Ραφαέλα 02:41.66
6η Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 02:44.88
7η Θεοδοσάκη Σοφία 02:45.51
8η Ματζοράκη Καλλιόπη 02:47.01

Προαγωνιστικά Αγόρια

2ος Καπής Ευτύχιος 02:58.64
3ος Τρουλάκης Γεώργιος 03:04.84
5ος Μαλεκάκης Νικόλαος 03:10.55

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 02:46.72
2η Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 03:01.23
4η Περάκη Γεωργία 03:06.16

• 50μ. Πεταλούδα

Ανδρών

2ος Κάχρης Αλέξανδρος 00:29.39
18ος Τσίγκος Κωνσταντίνος 00:37.40

Γυναικών

8η Γρηγοράκη Ελένη 00:35.09
10η Περβολαράκη Ελένη 00:35.49

Προαγωνιστικά Αγόρια

1ος Μέντης Γεώργιος 00:36.40
13ος Ιγνατίου Γεώργιος 00:48.82

Προαγωνιστικά Κορίτσια

8η Καμισάκη Αργυρώ 00:47.81

• 100μ. Πεταλούδα

Ανδρών

1ος Παπαστάμος Απόστολος 01:01.05
3ος Κάχρης Αλέξανδρος 01:02.80
5ος Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 01:05.97

Γυναικών

3η Περβολαράκη Ελένη 01:15.95

Προαγωνιστικά Αγόρια

2ος Νικολακάκης Κωνσταντίνος 01:24.13
4ος Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 01:34.99

Προαγωνιστικά Κορίτσια

3η Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:36.83
4η Περάκη Γεωργία 01:37.95
5η Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 01:38.38

• 50μ. Πρόσθιο

Ανδρών

9ος Τζουγκράκης Στυλιανός 00:36.05
23ος Ριτζάκης Ιωσήφ 00:43.32
25ος Μουζουράκης Γεώργιος 00:43.92

Γυναικών

14η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 00:43.42

Προαγωνιστικά Αγόρια

2ος Λιονάκης Μιχαήλ 00:45.01
9ος Σταματάκης Σοφοκλής 00:53.51

Προαγωνιστικά Κορίτσια

3η Μαλεκάκη Αργυρώ 00:47.45
5η Μήτρου Σοφία 00:48.08
6η Παϊτάκη Αρτεμησία 00:48.48
8η Τζινευράκη Ευτυχία 00:49.41
13η Λεωνίδου Ανδριάνα 00:53.30
23η Σερλιδάκη Ηλιάνα 00:58.63

• 100μ. Πρόσθιο

Ανδρών

10ος Τζουγκράκης Στυλιανός 01:16.67
21ος Μουζουράκης Γεώργιος 01:33.32
22ος Ριτζάκης Ιωσήφ 01:33.71

Γυναικών

8η Λεβεντάκη Παναγιώτα 01:25.36
9η Πετράκη Νίκη 01:26.09
12η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 01:28.26

Προαγωνιστικά Αγόρια

4ος Πισσαδάκης Χρήστος 01:43.04
5ος Χολετσίδης Αλέξανδρος 01:44.85
11ος Σταματάκης Σοφοκλής 01:57.19

Προαγωνιστικά Κορίτσια

4η Παϊτάκη Αρτεμησία 01:42.79
8η Βυζιράκη Ελένη 01:46.12
10η Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:51.12

• 200μ. Πρόσθιο

Ανδρών

5ος Τζουγκράκης Στυλιανός 02:49.78
15ος Ριτζάκης Ιωσήφ 03:22.69

Γυναικών

4η Λεβεντάκη Παναγιώτα 03:08.65
5η Πετράκη Νίκη 03:08.75
8η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 03:12.45

Προαγωνιστικά Αγόρια

3ος Χολετσίδης Αλέξανδρος 03:41.93

Προαγωνιστικά Κορίτσια

1η Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 03:10.89
7η Παϊτάκη Αρτεμησία 03:33.81
8η Μήτρου Σοφία 03:38.58
9η Τζινευράκη Ευτυχία 03:46.26

• 200μ. Μικτή Ατομική

Ανδρών

5ος Κάχρης Αλέξανδρος 02:24.52
9ος Τζουγκράκης Στυλιανός 02:35.24

Γυναικών

3η Πετράκη Νίκη 02:43.74
4η Περάκη Φανή-Κυριακή 02:45.59
5η Λεβεντάκη Παναγιώτα 02:48.11
7η Περβολαράκη Ελένη 02:48.52
9η Κουργιαντάκη Ευαγγελία 02:57.91

Προαγωνιστικά Αγόρια

1ος Νικολακάκης Κωνσταντίνος 02:56.61
2ος Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 03:07.56

Προαγωνιστικά Κορίτσια

2η Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 03:10.67
4η Περάκη Γεωργία 03:14.35