Μετά τον Πανακρωτηριακό και η Παλαιόχωρα νίκησε με εμφατικό τρόπο για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος και πλέον οι δύο ομάδες θα… λύσουν τις διαφορές τους για τον πρώτο γύρο την Κυριακή (05/02).

Στην Παλαιόχωρα είναι προγραμματισμένο το πρώτο ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες που διεκδικούν με αξιώσεις τον τίτλο.

Αναλυτικά η 6η αγωνιστική:
Όμιλος Τίτλου
Μινώταυρος-Κρ. Αστέρας 0-1
Απόλλων-Αστέρας Μαν. 4-1
ΑΕ Κυδωνίας-Άρης Σ. 1-2
Πανακρωτηριακός-Σπάθα 5-1
Κορωνίδα-Παλαιόχωρα 1-5

Η βαθμολογία
1.Πανακρωτηριακός 23 (16-6)
2.Παλαιόχωρα 21 (15-4)
3.Άρης Σούδας 17 (6-5)
4.Απόλλων 14 (8-4)
-.Σπάθα 14 (11-9)
6.Μινώταυρος 13 (5-4)
7.Αστέρας Μανολιόπουλου 12 (4-13)
8.Κορωνίδα 11 (5-13)
-.Κρ. Αστέρας 11 (4-6)
10.ΑΕ Κυδωνίας 6 (4-14)

Όμιλος Παραμονής
Ασπίδα-Κεραμειά 1-0
Ίκαρος Μ.-Ποσειδών Κ.Ρ. 3-0
Δόξα Παχ.-Θύελλα Καλ. 1-1
Ροδωπού-Ηρακλής Νερ. 1-1
Ποσειδών Τσικ.-ΔΑΑΟΧ 0-5

Η βαθμολογία
1.Ηρακλής Νεροκούρου 19 (12-4)
2.ΔΑΑΟΧ 17 (17-3)
3.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 16 (12-12)
4.Δόξα Παχιανών 14 (13-8)
5.Ίκαρος Μουρνιών 10 (10-12)
6.Ροδωπού 9 (12-9)
-.Θύελλα Καλάθενων 9 (11-11)
8.Κεραμειά 7 (7-13)
-.Ασπίδα 7 (6-16)
10.Ποσειδών Τσικαλαριών 3 (7-19)

Β’ Κατηγορία (15η αγωνιστική)
ΑΠ Σούδας-Φωστήρας 1-1
Δάφνη-Χάλης 1-0
Αστέρας Χαλ.-Γρανίτης 0-7
Σφακιά-Παγχανιακός 0-3
Ιδομενέας-Τιτάν 1-1
ΕΘΚ-Άπτερα 2-1
Νέος Ηρακλής-Άμιλλα 1-0

Η βαθμολογία
1.Γρανίτης 40 (54-5)
2.Δάφνη 30 (38-17)
3.Φωστήρας Αγ. Σαράντα 29 (41-21)
4.ΕΘΚ 27 (31-20)
5.Παγχανιακός 25 (26-23)
6.Χάλης 24 (32-13)
-.Τιτάν 24 (18-11)
-.Άπτερα 24 (26-22)
9.Ιδομενέας (-2) 19 (20-22)
10.Άμιλλα 16 (19-19)
11.ΑΠ Σούδας 14 (19-23)
12.Νέος Ηρακλής 11 (15-24)
13.Σφακιά 10 (15-40)
14.Αστέρας Χαλέπας 7 (17-46)
15.Τάλως (-2) -2 (9-74)

Γ’ Κατηγορία (8η αγωνιστική)
Πέργαμος-Υρτακίνα 1-6
Αγ. Μαρίνα-Ιωνία 2000 0-1
Θησέας-Νέοι Μινωταύρου 5-0
Ήφαιστος-Νέος Σαμψών 0-1

Η βαθμολογία
1.Υρτακίνα 19 (24-6)
-.Θησέας 19 (20-3)
3.Ιωνία 2000 18 (15-7)
4.Ήφαιστος 15 (17-12)
5.Νέος Σαμψών 12 (14-16)
6.Πέργαμος 6 (10-25)
7.Αγία Μαρίνα 3 (6-20)
8.Νέοι Μινωταύρου 3 (8-25)