Τρία μετάλλια, ένα κάθε… χρώματος, είναι ο μέχρι τώρα απολογισμός για τους Χανιώτες κολυμβητές που συμμετέχουν στο Χειμερινό πρωτάθλημα Κολύμβησης, στις κατηγορίες Παίδων/Κορασίδων και Εφήβων/Νεανίδων. Η διοργάνωση φιλοξενείται στο Κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

Ο Απόστολος Παπαστάμος ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Παίδων, στα 400μ. μικτή ατομική, με χρόνο 04:32.33.

Ως αθλήτρια του Ηλυσιακού η Νικολέτα Πλοκαμάκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 4x100μ. μικτή ατομική Κορασίδων, ενώ το χάλκινο μετάλλιο με το σκουφάκι του ΑΝΟ Αργυρούπολης κατέκτησε η Βασιλική Χατζηδάκη στα 4x100μ. μικτή ομαδική Νεανίδων.

Καλά πλασαρίσματα για τον ΝΟΧ είχαν ακόμα σε άλλα αγωνίσματα οι Απόστολος Παπαστάμος, Ευαγγελία Δρουμπάκη, η ομάδα 4x100μ. μικτή ομαδική Παίδων με τους Παπαλάκη, Παπαστάμο, Φλουρίδη, Τζουγκράκη και ο Ιωακείμ Παπαλάκης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών από τα Χανιά:

• Χρυσό μετάλλιο
Παπαστάμος Απόστολος 400μ. μικτή ατομική Παίδων 04:32.33

• Ασημένιο μετάλλιο
Πλοκαμάκη Νικολέτα, Αργυροπούλου Αγγελική-Μαρία, Μοσχονά Αναστασία-Ελισάβετ, Καλογερή Ζαχαρούλα (Ηλυσιακός) 4×100μ. μικτή ομαδική Κορασίδων 04:33.94

• Χάλκινο μετάλλιο
Χατζηδάκη Βασιλική, Κυριακοπούλου Γεωργία, Ζαμαρία Αγγελική, Ιντζόγλου Ναταλία (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 4×100μ. μικτή ομαδική Νεανίδων 04:36.30

• 5η θέση
Περιβολά Κωνσταντίνα, Πλοκαμάκη Νικολέτα, Στρακαντουνά Ευφροσύνη, Καλογερή Ζαχαρούλα (Ηλυσιακός) 4×100μ. ελεύθερο Κορασίδων 04:09.52

• 6η θέση
Παπαστάμος Απόστολος 100μ. ελεύθερο Παίδων 00:55.33
Δρουμπάκη Ευαγγελία 100μ. ύπτιο Κορασίδων 01:08.75
Πλοκαμάκη Νικολέτα (Ηλυσιακός) 200μ. ύπτιο Κορασίδων 02:30.40
Παπαλάκης Ιωακείμ, Παπαστάμος Απόστολος, Φλουρίδης Δημήτριος, Τζουγκράκης Στυλιανός 4×100μ. μικτή ομαδική Παίδων 04:12.66

• 7η θέση
Παπαλάκης Ιωακείμ 100μ. ύπτιο Παίδων 01:02.34
Πλοκαμάκη Νικολέτα (Ηλυσιακός) 100μ. ύπτιο Κορασίδων 01:10.76

• 8η θέση
Χατζηδάκη Βασιλική (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 100μ. ύπτιο Νεανίδων 01:09.72

• 9η θέση
Παπαλάκης Ιωακείμ 200μ. ύπτιο Παίδων 02:16.06
Παπαλάκης Ιωακείμ, Χατζησωτηράκης Παναγιώτης, Τζουγκράκης Στυλιανός, Παπαστάμος Απόστολος 4×100μ. ελεύθερο Παίδων 03:55.11

• 11η θέση
Χαλκιαδάκης Στέφανος 800μ. ελεύθερο Παίδων 08:59.88

• 14η θέση
Πλοκαμάκη Νικολέτα (Ηλυσιακός) 200μ. ελεύθερο Κορασίδων 02:18.78

• 15η θέση
Φλουρίδης Δημήτριος 100μ. Πεταλούδα Παίδων 01:02.21

• 20η – 37η θέση
20ή θέση Βουγιουκαλάκης Χρήστος 50μ. ελεύθερο Εφήβων 00:25.61
21η θέση Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 200μ. ελεύθερο Παίδων 02:08.33
21η θέση Πετράκη Νίκη 200μ. πρόσθιο Κορασίδων 03:05.60
22η θέση Βουγιουκαλάκης Χρήστος 100μ. ελεύθερο Εφήβων 00:56.52
26η θέση Πετράκη Νίκη 100μ. πρόσθιο Κορασίδων 01:25.38
27η θέση Τζουγκράκης Στυλιανός 200μ. πρόσθιο Παίδων 02:47.21
28η θέση Χαλκιαδάκης Στέφανος 200μ. ελεύθερο Παίδων 02:10.22
29η θέση Φλουρίδης Δημήτριος 50μ. πεταλουδα Παίδων 00:29.63
32η θέση Τζουγκράκης Στυλιανός 100μ. πρόσθιο Παίδων 01:15.34
34η θέση Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 100μ. πεταλούδα Παίδων 01:04.74
37η θέση Τζουγκράκης Στυλιανός 50μ. πρόσθιο Παίδων 00:35.03