Ξεκινάει ο δεύτερος γύρος στην τελική φάση της Α’ Κατηγορίας Χανίων με την πρωτοπόρο του ομίλου τίτλου Παλαιόχωρα να υποδέχεται τον Απόλλωνα και τον 2ο της βαθμολογίας Πανακρωτηριακό να φιλοξενεί την ΑΕ Κυδωνίας.

Στον όμιλο παραμονής ξεχωρίζει το παιχνίδι Ποσειδών Τσικαλαριών-Ροδωπού, ενώ στη Β’ Κατηγορία στο πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής δεσπόζει το ΕΘΚ-Δάφνη.

Στη Γ’ Κατηγορία υπάρχουν σημαντικά ματς για την άνοδο, με τον Ήφαιστο να υποδέχεται την Υρτακίνα και τον Νέο Σαμψών τον Θησέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Σάββατο 4 Μαρτίου
(15:00)
Όμιλος Τίτλου (10η αγωνιστική)

Κρ. Αστέρας-Σπάθα στη Μ. Ελιά
Τσαγκαράκης (Σφακιανάκης-Πατσουράκης)
Δοκιμάκης

Αστέρας Μαν.-Μινώταυρος στον Αλικιανό
Κουκουράκης (Γαλάνης-Βερυκάκης)
Λεφάκης

Άρης Σ.-Κορωνίδα στη Σούδα
Σινιοράκης (Αντωνίου-Α. Χατζηδάκης)
Κουρκούνας

Πανακρωτηριακός-ΑΕ Κυδωνίας στα Καθιανά
Ντοκάκης (Καλφάκης-Αποστολάκης)
Καούκης

Όμιλος Παραμονής (10η αγωνιστική)
Ποσειδών Καμ./Ραπ.-Ασπίδα στο Κολυμπάρι
Κουρκουμελάκης (Κομισοπούλου-Μπραουδάκη)
Αγγελάκης

Ηρακλής Νερ.-Δόξα Παχ. στα Νεροκούρου
Παναγόπουλος (Αρχοντάκης-Μπραουδάκης)
Γ. Χατζηδάκης

Β’ Κατηγορία (19η αγωνιστική)
Τιτάν-Χάλης στο Νιο Χωριό
Ούτας (Μ. Κανελάκης-Σαρικάκη)
Βασσάλος

Κυριακή 5 Μαρτίου
(10:30)
Όμιλος Παραμονής (10η αγωνιστική)

Κεραμειά-ΔΑΑΟΧ στα Νεροκούρου
Κουκουράκης (Κομισοπούλου-Α. Χατζηδάκης)
Τριανταφύλλου

Β’ Κατηγορία (19η αγωνιστική)
Ιδομενέας-Αστέρας Χαλ. στους Αγ. Αποστόλους
Σφακιανάκης (Ντοβλιάτοβ-Μαραγκάκης)
Κ. Κανελάκης

Άπτερα-Φωστήρας στη Σούδα
Γ. Γιαννουλάκης (Μαρνέζος-Δαράκης)
Βασσάλος

Παγχανιακός-Γρανίτης στη Μ. Ελιά
Αντωνίου (Καντεράκη-Τσαπαρίδης)
Κουρκούνας

Κυριακή 5 Μαρτίου
(15:00)
Όμιλος Τίτλου (10η αγωνιστική)

Παλαιόχωρα-Απόλλων στην Παλαιόχωρα
Μ. Κανελάκης (Γαλάνης-Βερυκάκης)
Τριανταφύλλου

Όμιλος Παραμονής (10η αγωνιστική)
Θύελλα Καλ.-Ίκαρος Μ. στο Καστέλι
Ούτας (Κατσαρός-Δαράκης)
Αγγελάκης

Ποσειδών Τσικ.-Ροδωπού στη Σούδα
Ντοκάκης (Σαρικάκη-Αποστολάκης)
Βασσάλος

Β’ Κατηγορία (19η αγωνιστική)
Νέος Ηρακλής-ΑΠ Σούδας στα Νεροκούρου
Σινιοράκης (Μαραβελάκης-Κωσταμένα)
Γ. Τσαγκαράκης

Τάλως-Σφακιά στον Ταυρωνίτη
Μπραουδάκης (Αρχοντάκης-Τσαπαρίδης)
Κ. Κανελάκης

ΕΘΚ-Δάφνη στα Καθιανά
Γ. Γιαννουλάκης (Μαρνέζος-Καλφάκης)
Γ. Χατζηδάκης

Γ’ Κατηγορία (12η αγωνιστική)
Ήφαιστος-Υρτακίνα στις Μουρνιές
Π. Τσαγκαράκης (Καντεράκη-Α. Χατζηδάκης)
Λέττας

Νέος Σαμψών-Θησέας στο Νιο Χωριό
Κουρκουμελάκης (Κομισοπούλου-Μπραουδάκη)
Καούκης

Τετάρτη 8 Μαρτίου
(15:00)
Γ’ Κατηγορία (12η αγωνιστική)

Νέοι Μινωταύρου-Αγ. Μαρίνα στις Μουρνιές
Μπραουδάκη (Μαρνέζος-Σινιοράκης)
Γ. Χατζηδάκης

Ιωνία 2000-Πέργαμος στη Μ. Ελιά
Πατσουράκης (Σαρικάκη-Ντοβλιάτοβ)
Κουρκούνας