Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε το Σάββατο (11/03) η συμμετοχή του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στους Χειμερινούς Αγώνες Τεχνικής Κολύμβησης Νοτίου Ελλάδας, που διεξάγονται στο Κολυμβητήριο Χανίων.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ηλία Καλαμαρίδη κατέκτησαν συνολικά 43 μετάλλια, εκ των οποίων τα 13 χρυσά, τα 18 ασημένια και τα 12 χάλκινα.

Η… δράση συνεχίζεται την Κυριακή με τον ΝΟΧ να επιδιώκει ανάλογες εμφανίσεις.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών του ΝΟΧ:

• Χρυσά μετάλλια
Κούτρης Αστέριος 50μ. άπνοη Παίδων 00:17.03
Χίνος Παντελεήμων 400μ. Υ/Β Παίδων 03:50.08
Κυριακάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 01:00.52
Χατζηδάκης Βασίλειος 200μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 02:12.74
Λεδάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη Παμπαίδων Α 00:20.76
Ρινακάκης Μάριος Στέργιος, Χίνος Ιάσων, Χατζηδάκης Βασίλειος, Λεδάκης Κωνσταντίνος 4×200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 07:58.20
Ριτζάκη Ευαγγελία 50μ. άπνοη Νεανίδων 00:18.93
Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:53.93
Λαμπαρδάκη Μαρία 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:43.62
Σκυλουράκη Χριστίνα Ιωάννα 50μ. άπνοη Παγκορασίδων Α 00:19.99
Βαλυράκη Αικατερίνη, Λεδάκη Ελευθερία, Καυκαλάκη Ειρήνη, Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 4×200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 08:22.83
Φραγκιαδάκη Δέσποινα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 00:58.85
Φραγκιαδάκη Δέσποινα 200μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 02:11.42
 
• Ασημένια μετάλλια
Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 00:46.42
Φραδελάκης Γεώργιος 400μ. Υ/Β Ανδρών 03:50.55
Δημουλιός Αθανάσιος 100μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:48.14
Κούτρης Αστέριος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:42.94
Κελαϊδής Ανδρέας 400μ. Υ/Β Παίδων 03:57.26
Κούτρης Αστέριος, Κελαϊδής Ανδρέας, Καπής Στυλιανός, Κυριακάκης Ιωάννης 200μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 02:13.96
Χίνος Ιάσων 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:52.90
Χίνος Ιάσων 50μ. άπνοη Παμπαίδων Α 00:22.92
Ρινακάκης Μάριος Στέργιος 200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 01:53.94
Λαμπαρδάκη Ροζάννα 100μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:51.69
Λαμπαρδάκη Ροζάννα 50μ. άπνοη Γυναικών 00:18.97
Ριτζάκη Ευαγγελία 100μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:44.35
Ριτζάκη Ευαγγελία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 01:39.11
Κρητικάκη Νικολέτα 50μ. άπνοη Νεανίδων 00:19.17
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 01:03.57
Βαλυράκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη Παγκορασίδων Α 00:23.47
Καυκαλάκη Ειρήνη 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 02:12.62
Χίνος Παντελεήμων 4×200μ. επιφάνειας Παίδων 07:10.38
 
• Χάλκινα μετάλλια
Ξηρουχάκης Μενέλαος 400μ. Υ/Β Ανδρών 03:25.42
Ριτζάκη Ιωάννα 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 02:20.94
Φραδελάκης Γεώργιος, Ξηρουχάκης Μενέλαος, Τρουλλινός Νικόλαος, Τσουρουνάκης Αντώνιος 4×200μ. επιφάνειας Ανδρών 06:39.50
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 1500μ. επιφάνειας Γυναικών 14:36.09
Φωκά Αικατερίνη 400μ. Υ/Β Γυναικών 03:52.14
Ριτζάκη Ευαγγελία, Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Φωκά Αικατερίνη Καλαμαρίδη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας Γυναικών 07:15.79
Βαρδαλάκη Ναυσικά 100μ. διπλά πέδιλα Νεανίδων 00:54.30
Λαμπαρδάκη Μαρία, Κρητικάκη Νικολέτα, Βαρδαλάκη Ναυσικά, Ριτζάκη Ευαγγελία 4×200μ. επιφάνειας Νεανίδων 07:01.06
Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 200μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 02:31.06
Λαμπαρδάκη Μαρία 50μ. άπνοη Κορασίδων 00:18.74
Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα, Πουμπλάκη Γεωργία, Κατερινάκη Αικατερίνη, Λαμπαρδάκη Μαρία 4×200μ. επιφάνειας Κορασίδων 07:20.81
Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:59.61
 
• 4η θέση
Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 01:46.16
Ανδρεάδης Γεώργιος, Λουράκης Ιωάννης, Χατζηδάκης Βασίλειος, Φραδελάκης Γεώργιος 4×200μ. επιφάνειας Εφήβων 07:41.96
Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. άπνοη Παίδων 00:19.12
Μπασιά Αμαλία 50μ. άπνοη Νεανίδων 00:19.76
Βαλυράκη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 02:08.61
 
• 5η θέση
Χατζηπλής Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:53.96
Χίνος Παντελεήμων 50μ. άπνοη Παίδων 00:19.55
Φραγκιαδάκη Ειρήνη 100μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 01:02.52
Πουμπλάκη Γεωργία 50μ. άπνοη Κορασίδων 00:19.65
Τσαούσι Μαρκαίτη 200μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 02:38.19
Ναναδάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 01:02.31
 
• 6η θέση
Κληματσάκης Βασίλειος 200μ. διπλά πέδιλα Εφήβων 02:04.83
Λουράκης Ιωάννης 1500μ. επιφάνειας Εφήβων 16:30.44
Φραδελάκης Γεώργιος 50μ. άπνοη Εφήβων 00:19.15
Βαρδαλάκη Ναυσικά 200μ. διπλά πέδιλα Νεανίδων 01:59.59
Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 100μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 01:07.10
Τσαούσι Μαρκαίτη 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 01:10.69
Λεδάκη Ελευθερία 200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 02:13.45
Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:08.69
Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 200μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 02:38.55
 
• 7η θέση
Καπής Στυλιανός 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:47.90
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. άπνοη Παίδων 00:20.77
Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:55.84
Ριτζάκη Ιωάννα 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 01:05.14
Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:12.27
Μπαλολάκη Μιχαέλα 200μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 02:38.65
 
• 8η θέση
Καπής Στυλιανός 200μ. επιφάνειας Παίδων 01:55.51
Γρηγοράκη Καλλιόπη 400μ. Υ/Β Νεανίδων 04:24.01
 
• 9η θέση
Κληματσάκης Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα Εφήβων 00:54.66
Ανδρεάδης Γεώργιος 50μ. άπνοη Εφήβων 00:20.78
Γρηγοράκη Καλλιόπη 50μ. άπνοη Νεανίδων 00:21.02
 
• 10η θέση
Ανδρεάδης Γεώργιος 100μ. διπλά πέδιλα Εφήβων 00:55.22
Μουζουράκη Ερασμία 100μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:51.95
 
• 11η – 14η θέση
11η Μουζουράκη Ερασμία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 01:59.27
12η Σπυριδάκη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 02:06.18
13η Μαυροματάκη Ειρήνη 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 02:08.71
14η Σπυριδάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:54.61
15η Μαυροματάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:57.19