Ο Κισσαμικός, ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο, πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση απέναντι στον Άρη αλλά δεν μπόρεσε έστω να πάρει έναν βαθμό στο “Κλεάνθης Βικελίδης” (1-0).

Το γκολ του Πίτου Γκαρσία στο 31’ με σουτ έξω από την περιοχή αποδείχτηκε αρκετό για τον Άρη, που απείλησε μόνο δύο φορές στη συνέχεια τον Κισσαμικό με τον Τάτο (44’-απέκρουσε ο Λαζαρίδης) και τον Ίλιτς (57’-έσωσε στη γραμμή ο Μπουγαΐδης).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός είχε σπουδαία απόδοση και απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις την εστία του Διούδη.

2’ Σουτ του Πίτου Γκαρσία ο Λαζαρίδης με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει.
17’ Σουτ του Γκούμα αρκετά έξω από την εστία η μπάλα.
31’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Τάτου, ο Παυλίδης αφήνει την μπάλα για τον Πίτου Γκαρσία που με σουτ έξω από την περιοχή την έστειλε στα δίχτυα.
38’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Θέου η μπάλα άουτ.
40’ Ο Πίτου Γκαρσία βρίσκει χώρο για το σουτ αλλά γλιστράει και η μπάλα καταλήγει άουτ.
43’ Μπαλιά του Μπουγαΐδη στον Μάντζη που φεύγει στην πλάτη της άμυνας αλλά γλιστράει και στη συνέχεια τον σταματάνε οι αμυντικοί.
44’ Μπαλιά του Ίλιτς στην πλάτη της άμυνας για τον Τάτο το σουτ του οποίου αποκρούει ο Λαζαρίδης.
48’ Από μπαλιά του Παντελάκη ο Νικόλτσης κάνει την ατομική προσπάθεια και “πατάει” περιοχή αλλά το σουτ του καταλήγει άουτ.
50’ Σέντρα του Τσερκέζου η μπάλα φτάνει στον Θέο στο σουτ του οποίου η μπάλα βρίσκει στο πρόσωπο του Χαριτωνίδη και απομακρύνεται.
57’ Σέντρα του Μπαργκάν ο Ίλιτς “τσιμπάει” την μπάλα από τον Λαζαρίδη και σουτάρει αλλά ο Μπουγαΐδης στη γραμμή σώζει.
58’ Από πάσα του Γκούμα ο Μαρτίνεθ βρίσκει χώρο και σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
73’ Μπαλιά του Νέτο στον Καπνίδη που έκανε τις προσποιήσεις μπροστά από τον Μπουγαΐδη και σούταρε για να μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
75’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Ο Μίλιτς πάσαρε στον Νικόλτση που έκανε το γύρισμα και ο Στογιάνοφ για λίγο δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.
83’ Σουτ του Τζανακάκη έξω από την περιοχή η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Λαζαρίδη.
90+2’ Σουτ του Τιάγκο Σίλβα άουτ.

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς)-Στεφούλης (Γεβενών)
4ος διαιτητής: Παπαργυρίου (Πιερίας)

Κίτρινες κάρτες: Τιάγκο Σίλβα (24’), Καπνίδης (76’)

Άρης (Νίκος Κωστένογλου): Διούδης, Τζανακάκης, Σόουζα, Χαριτωνίδης (69’ λ.τρ. Ιντζίδης), Τσουμάνης, Πίτου Γκαρσία, Παυλίδης, Ανάκογλου (61’ Καπνίδης), Ίλιτς, Τάτος (46’ Νέτο), Μπαργκάν.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος (84’ λ.τρ. Ψιάνος), Παντελάκης, Μπουγαΐδης, Κουρέλλας, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα, Μαρτίνεθ, Θέος (64’ Μίλιτς), Νικόλτσης, Μάντζης (69’ Στογιάνοφ).