Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι στα πρωταθλήματα Νέων "Φουντουλάκης Μιχαήλ", Παίδων και Προπαίδων, που διοργανώνει η ΕΠΣ Χανίων.

Στους Νέους το ΙΝΚΑ διατήρησε τη διαφορά 8 βαθμών από τη 2η ΑΠ Σούδας, ενώ στους Παίδες ΑΠ Σούδας και Πλατανιάς επικράτησαν στα ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής.

Στους Προπαίδες, στον 1ο όμιλο από τον οποίο αναδεικνύεται ο πρωταθλητής, στην κορυφή διατηρήθηκε η ΑΔΝ Κυδωνίας, ενώ στον 2ο όμιλο ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα με τους Νέους Μινωταύρου να κατακτάνε την πρωτιά σε ισοβαθμία με την πρωτοεμφανιζόμενη Παλαιόχωρα.

Αναλυτικά:

Πρωτάθλημα Νέων "Φουντουλάκης Μιχαήλ"
20η αγωνιστική

ΑΕ Κυδωνίας-Σπάθα 1-7
Σφακιά-Πανακρωτηριακός 2-3
Κρ. Αστέρας-Ηρακλής Νερ. 0-1
ΑΠ Σούδας-Θησέας 4-1
Μινώταυρος-Δόξα Παχ. 4-2
ΔΑΑΟΧ-ΙΝΚΑ 1-4
Ρεπό: Κισσαμικός, Κορωνίδα

Πίνακας Βαθμολογίας
Θ. Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 18 15 3 0 76 14 62 48
ΑΠ Σούδας 18 12 4 2 60 15 45 40
Μινώταυρος 18 11 5 2 58 21 37 38
Δόξα Παχιανών 18 11 3 4 56 25 31 36
Κρ. Αστέρας 18 9 6 3 44 19 25 33
Κισσαμικός 16 9 4 3 49 16 33 31
Ηρακλής Νεροκούρου 18 9 3 6 37 30 7 30
Πανακρωτηριακός 16 8 2 6 29 32 -3 26
Σπάθα 17 5 4 8 39 36 3 19
10  ΔΑΑΟΧ 18 3 3 12 29 60 -31 12
11  Σφακιά 16 2 5 9 22 41 -19 11
12  Κορωνίδα 17 2 1 14 23 72 -49 7
13  ΑΕ Κυδωνίας 18 1 3 14 17 94 -77 6
14  Θησέας 18 1 2 15 28 92 -64 5
 

Παίδες
11η αγωνιστική
1ος όμιλος

Απόλλων-Κρ. Αστέρας 3-1
Σπάθα-Μινώταυρος 4-3
Πανακρωτηριακός-ΑΠ Σούδας 1-2
Ρεπό: ΑΕ Κυδωνίας, Ιδομενέας

Η βαθμολογία
1.ΑΠ Σούδας (8 αγ.) 24 (41-5)
2.Πανακρωτηριακός (9) 21 (25-9)
3.Απόλλων (8) 15 (20-17)
4.Ιδομενέας (8) 11 (12-11)
5.Σπάθα (9) 10 (21-21)
-.Μινώταυρος (9) 10 (19-25)
7.Κρ. Αστέρας (9) 9 (17-23)
8.ΑΕ Κυδωνίας (8) -2 (2-46)

2ος όμιλος
Νέοι Μινωταύρου-ΙΝΚΑ 0-0
ΔΑΑΟΧ-ΕΘΚ 7-0
Άρης Σ.-Νέος Ηρακλής 1-5
Δόξα Παχ.-Πλατανιάς 1-3
Ρεπό: Νέος Κισσαμικός

Η βαθμολογία
1.ΔΑΑΟΧ (10) 27 (47-8)
-.Πλατανιάς (10) 27 (43-4)
3.Δόξα Παχιανών (10) 21 (59-11)
4.Νέοι Μινωταύρου (10) 17 (33-19)
5.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (10) (-3) 13 (24-15)
6.Νέος Κισσαμικός (9) 10 (20-27)
7.Νέος Ηρακλής (10) 7 (10-47)
8.Άρης Σούδας (9) 4 (8-57)
9.ΕΘΚ (10) 0 (5-61)

Προπαίδες
13η αγωνιστική
1ος όμιλος

ΑΠ Σούδας-Απόλλων 0-3
ΔΑΑΟΧ-Νέος Κισσαμικός 3-2
Λέοντες-Νέος Ηρακλής 3-1
Πλατανιάς-ΑΔΝ Κυδωνίας 2-8
ΙΝΚΑ-Καλτσέτο 1-1

Η βαθμολογία
1.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 36 (59-15)
2.ΔΑΑΟΧ 32 (57-30)
3.Λέοντες 28 (41-18)
4.Καλτσέτο 27 (40-18)
-.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 27 (29-15)
6.ΑΠ Σούδας 13 (18-32)
7.Απόλλων 10 (18-41)
8.Πλατανιάς 7 (21-55)
9.Νέος Ηρακλής 6 (15-42)
10.Νέος Κισσαμικός 3 (12-44)

2ος όμιλος
Πανακρωτηριακός-Παλαιόχωρα 0-3
Γρανίτης-Ηρακλής Νερ. 2-1
Μινώταυρος-Νέοι Μινωταύρου 1-6
Δόξα Παχ.-Περιβόλια 6-2
Άρης Σ.-Ροδωπού 4-1
ΓΑΣ Χανιά-Άμιλλα 2-4
Τιτάν-Κρ. Αστέρας 1-1

Η βαθμολογία
1.Νέοι Μινωταύρου 36 (82-15)
-.Παλαιόχωρα 36 (62-10)
3.Πανακρωτηριακός 27 (36-20)
4.Δόξα Παχιανών 26 (71-28)
5.Άρης Σούδας 25 (37-25)
6.Μινώταυρος 22 (56-32)
-.Άμιλλα 22 (42-41)
8.ΓΑΣ Χανιά 18 (45-36)
9.ΑΟ Περιβολίων 14 (45-48)
10.Κρ. Αστέρας 13 (32-44)
-.Τιτάν 13 (19-37)
12.Γρανίτης 7 (8-47)
13.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (8-83)
14.Ροδωπού 1 (8-85)