Ο Αστέρας Μανολιόπουλου έβαλε… δύσκολα στην Παλαιόχωρα, αφού μέχρι το 80’ προηγούνταν με 0-1, αλλά η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη πέτυχε την ανατροπή και ανέβηκε στην κορυφή του ομίλου τίτλου της Α’ Κατηγορίας (2-1).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Λόγκο αλλά έμειναν με 9 παίκτες (47'' 2η κίτρινη Περράκης, 78' κόκκινη Κατσαρός), για να ισοφαρίσει στο 78' ο Μάστορας και να χαρίσει τη νίκη στην Παλαιόχωρα στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κριάρης.

Σε "μπελάδες" μπαίνει η ΑΕ Κυδωνίας μετά την εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα (2-4), ο οποίος παραμένει στην 3η θέση, μαζί με τον Μινώταυρο. Στο -2 από τις δύο ομάδες διατηρήθηκε ο Άρης Σούδας μετά το 2-0 κόντρα στον Κρ. Αστέρα, το πρωί της Κυριακής.

Στον όμιλο παραμονής δεν υπήρξε νικητής στα απογευματινά παιχνίδια, με τη "μάχη" για την αποφυγή του υποβιβασμού να συνεχίζεται. Το πιο δύσκολο έργο έχει ο Ποσειδών Τσικαλαριών, που έμεινε στο 1-1 με την Ασπίδα και στο -6 από την ομάδα του Ναυστάθμου.

Στη Β’ Κατηγορία… ψάξτε τον δεύτερο, αφού ο Γρανίτης πέρασε νικηφόρα κι από τον Εμπρόσνερο και βρίσκεται σχεδόν με τα δύο… πόδια στην Α’ Κατηγορία.

Αναλυτικά:

Α’ Κατηγορία (13η αγωνιστική)
Όμιλος Τίτλου
Σάββατο 25 Μαρτίου

Πανακρωτηριακός-Μινώταυρος 2-3
Σπάθα-Κορωνίδα 1-2

Κυριακή 26 Μαρτίου
Άρης Σ.-Κρ. Αστέρας 2-0
Παλαιόχωρα-Αστέρας Μαν. 2-1
ΑΕ Κυδωνίας-Απόλλων 2-4

Η βαθμολογία
1.Παλαιόχωρα (8) 40
2.Πανακρωτηριακός (8) 38
3.Απόλλων (5) 26
-.Μινώταυρος (5) 26
5.Άρης Σούδας (7) 24
6.Αστέρας Μανολιόπουλου (7) 23
7.Σπάθα (6) 20
8.Κρ. Αστέρας (4) 17
9.Κορωνίδα (5) 16
10.ΑΕ Κυδωνίας (5) 8

Όμιλος Παραμονής
Σάββατο 25 Μαρτίου

Ηρακλής Νερ.-Κεραμειά 2-1
ΔΑΑΟΧ-Δόξα Παχ. 0-2
Θύελλα Καλ.-Ποσειδών Κ.Ρ. 1-3

Κυριακή 26 Μαρτίου
Ροδωπού-Ίκαρος Μ. 0-0
Ποσειδών Τσικ.-Ασπίδα 1-1

Η βαθμολογία
1.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών (4) 34
2.Δόξα Παχιανών (4) 30
3.ΔΑΑΟΧ (2) 27
-.Ηρακλής Νεροκούρου (3) 27
5.Ίκαρος Μουρνιών (3) 19
6.Κεραμειά (4) 17
7.Θύελλα Καλάθενων (2) 16
8.Ασπίδα (1) 14
9.Ροδωπού (1) 13
10.Ποσειδώνας Τσικαλαριών (0) 8

*Σε παρένθεση οι βαθμοί εκκίνησης των ομάδων στην τελική φάση

Β’ Κατηγορία (22η αγωνιστική)
Σάββατο 25 Μαρτίου

ΑΠ Σούδας-Χάλης 2-3

Κυριακή 26 Μαρτίου
Νέος Ηρακλής-Τάλως 7-4
Ιδομενέας-Άπτερα 1-0
Αστέρας Χαλ.-Παγχανιακός 1-4
Σφακιά-Τιτάν 1-2
Δάφνη-Γρανίτης 0-3
ΕΘΚ-Άμιλλα 3-1
Ρεπό: Φωστήρας

Η βαθμολογία
1.Γρανίτης* 58
2.ΕΘΚ* 43
3.Φωστήρας* 42
4.Δάφνη* 37
-.Τιτάν *37
6.Χάλης 34
7.Άπτερα 33
8. -.Παγχανιακός 32
-.Ιδομενέας (-2) 32
10.ΑΠ Σούδας 29
11.Άμιλλα* 23
12.Νέος Ηρακλής Νεροκούρου 19
13.Σφακιά* 13
14.Αστέρας Χαλέπας 10
15.Τάλως (-2) -2