Ο Κισσαμικός είχε πολύ καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Αιγινιακό αλλά ένα λάθος στην άμυνα ήταν αρκετό για να “στραβώσει” το ματς και να πάρουν τη νίκη οι γηπεδούχοι με 2-0.

Ο Κισσαμικός “άγγιξε” το 0-1 με Γκούμα (20’) και Μαρτίνεθ (28’), αλλά δέχτηκε το 1-0 στο 37’ με τον Ζούρκο.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσε να αντιδράσει και στο 81’ ο Τσολακίδης σημείωσε το τελικό 2-0.

20’ Μεγάλη ευκαιρία για το 0-1. Από σέντρα του Κίκε ο Γκούμας βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή και πλάσαρε με τον Τόλιο να αποκρούει σε κόρνερ.
21’ Από μακρινή απόσταση ο Μπουρντουζάν κάνει το σουτ η μπάλα και με τη “βοήθεια” του αέρα παίρνει περίεργα φάλτσα και προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι.
28’ Πολύ καλή στιγμή για τον Κισσαμικό. Ο Μίλιτς γίνεται κάτοχος της μπάλας και πασάρει στον ξεμαρκάριστο Μαρτίνεθ, που σούταρε μέσα από την περιοχή, με τον Μουκίδη να κάνει το τάκλιν και να ανακόπτει την πορεία της μπάλας προς το τέρμα.
36’ Σουτ του Κουρέλλα άουτ.
37’ ΓΚΟΛ: Από αδράνεια στην άμυνα ο Ζούρκος “τρυπώνει” ανάμεσα σε Παντελάκη και Λαζαρίδη και με πλασέ ανοίγει το σκορ (1-0).
55’ Σέντρα του Μαρτίνεθ κεφαλιά του Στογιάνοφ άουτ.
61’ Πάσα του Μπουρντουζάν στον Ζούρκο, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
62’ Σέντρα του Γιαζιτζόγλου κεφαλιά του Μπουρντουζάν μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
67’ Ατομική προσπάθεια του Ζούρκου, σωτήρια βάζει το πόδι του και αποτρέπει το γκολ ο Μπουγαΐδης.
79’ Φάουλ του Μαρτίνεθ κεφαλιά του Παντελάκη ψηλά άουτ η μπάλα.
81’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μπουρντουζάν πλασέ του Τσολακίδη και 2-0.
83’ Σουτ του Γκατσολάρι απέκρουσε ο Λαζαρίδης και στη συνέχεια η κεφαλιά του Πατράλη πέρασε παράλληλα από την εστία.
90+3’ Σουτ του Θέου βάζει την κόντρα ο Γιαζιτζόγλου και η μπάλα βγαίνει λίγο έξω από την εστία (κόρνερ).

Διαιτητής: Γρατσάνης (ΕΠΣ Τρικάλων)
Βοηθοί: Δ. του Χ. Τίκας (ΕΠΣ Καρδίτσας)-Μανασής (ΕΠΣ Τρικάλων)
4ος διαιτητής: Τσιμεντερίδης (ΕΠΣ Κοζάνης)

Κίτρινες κάρτες: Κίκε (34’), Πατράλης (39’), Ζουρκος (48’), Παντελάκης (51’), Τσολακίδης (82’)

Αιγινιακός (Γιάννης Βλάχος): Τόλιος, Τσολακίδης (85’ Σκραπάρας), Πασαλίδης, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Πατράλης, Ζούρκος, (77’ Γκατσολάρι), Μουκίδης, Φασίδης (69’ Παπουτσογιαννόπουλος), Ζγκούρη, Μπουρντουζάν.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Μπουγαΐδης (70’ Μάντζης), Παντελάκης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Γκούμας, Μαρτίνεθ, Κίκε (46’ Νικόλτσης), Μίλιτς, Στογιάνοφ (77’ Θέος).