Εντός έδρας με την Κορωνίδα αγωνίζεται η πρωτοπόρος του ομίλου τίτλου της Α’ Κατηγορίας Χανίων Παλαιόχωρα, ενώ δύσκολη εκτός έδρας αποστολή με τη Σπάθα έχει ο Πανακρωτηριακός.

Η δράση συνεχίζεται το σαββατοκύριακο και στον όμιλο παραμονής, ενώ στη Β’ Κατηγορία υπάρχουν παιχνίδια και τη Μεγάλη Τετάρτη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ Κατηγορία-Όμιλος Τίτλου (15η αγωνιστική)
Σάββατο 8 Απριλίου
(16:00)

Κρ. Αστέρας-Μινώταυρος στη Μ. Ελιά 
Κουρκουμελάκης (Γαλάνης-Σινιοράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κ. Κανελάκης

Άρης Σ.-ΑΕ Κυδωνίας στη Σούδα
Κουκουράκης (Αναστασάκης-Μαρνέζος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Σπάθα-Πανακρωτηριακός στο Κολυμπάρι
Κασσελάκης (Τσαπαρίδης-Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Κυριακή 9 Απριλίου 
(16:00)

Αστέρας Μαν.-Απόλλων στον Αλικιανό 
Π. Τσαγκαράκης (Μαρκετάκης-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Παλαιόχωρα-Κορωνίδα στην Παλαιόχωρα
Αντωνίου (Αποστολάκης-Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Α’ Κατηγορία Όμιλος Παραμονής-(15η αγωνιστική)
Σάββατο 8 Απριλίου
(16:00)

Κεραμειά-Ασπίδα στα Νεροκούρου
Γιουματζίδης (Αντωνίου-Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λεφάκης

Θύελλα Καλ.-Δόξα Παχ. στο Καστέλι
Ούτας (Κωσταμένα-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

ΔΑΑΟΧ-Ποσειδώνας Τσικ. στους Αγ. Αποστόλους
Μ. Κανελάκης (Χάμπας-Σαρικάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Κυριακή 9 Απριλίου
(16:00)

Ποσειδών Κ.Ρ.-Ίκαρος Μ. στο Κολυμπάρι
Ούτας (Δαράκης-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Ηρακλής Νερ.-Ροδωπού στα Νεροκούρου
Μ. Κανελάκης (Μαρνέζος-Μαραβελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Β’ Κατηγορία (24η αγωνιστική)
Σάββατο 8 Απριλίου
(16:00)

Άμιλλα-Τιτάν στον Πλατανιά
Μπερτάκης (Μαρκετάκης-Μπαντά)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

Κυριακή 9 Απριλίου
(10:30)

Δάφνη-ΑΠ Σούδας στον Εμπρόσνερο
Γιουματζίδης (Ντοβλιάτοβ-Μπραουδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Κυριακή 9 Απριλίου
(16:00)

ΕΘΚ-Γρανίτης στα Καθιανά
Κουρκουμελάκης (Σινιοράκης-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

Σφακιά-Φωστήρας στο Φραγκοκάστελο
Γιουματζίδης (Μπραουδάκης-Ντοβλιάτοβ)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Μεγάλη Τετάρτη 12 Απριλίου
(16:00)

Άπτερα-Τάλως στη Σούδα
Μπραουδάκη (Δαράκης-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κ. Κανελάκης

Ιδομενέας-Χάλης στους Αγ. Αποστόλους
Π. Τσαγκαράκης (Τσαπαρίδης-Μαραγκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

Νέος Ηρακλής-Παγχανιακός στα Νεροκούρου
Κουκουράκης (Μαρκετάκης-Μαραβελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης