Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αγώνες του σαββατοκύριακου για τα πρωταθλήματα Α’ και Β’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Χανίων.
Στον όμιλο τίτλου η πρωτοπόρος Παλαιόχωρα υποδέχεται τη Σπάθα, ενώ ο Πανακρωτηριακός που… καραδοκεί στο -2 παίζει εκτός έδρας με τον Κρ. Αστέρα.
Στον όμιλο παραμονής όπως όλα δείχνουν από το αποτέλεσμα στο ματς Ασπίδα-Ροδωπού θα κριθεί ποια ομάδα θα παραμείνει στην κατηγορία.
Όσον αφορά τη Β’ Κατηγορία ο Γρανίτης έχει εξασφαλίσει τον τίτλο, ενώ συνεχίζεται η “μάχη” για τη 2η θέση.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
Α’ Κατηγορία-17η αγωνιστική
Όμιλος Τίτλου
Σάββατο 29 Απριλίου (17:00)
Μινώταυρος-ΑΕ Κυδωνίας στις Μουρνιές
Κουκουράκης (Τσαπαρίδης-Μαρκετάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλοου
Άρης Σούδας-Αστέρας Μαν. στη Σούδα
Ντοκάκης (Σινιοράκης-Α. Χατζηδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης
Κυριακή 30 Απριλίου (17:00)
Παλαιόχωρα-Σπάθα στην Παλαιόχωρα
Γ. Γιαννουλάκης (Καλφάκης-Πετεινάτος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λεφάκης
Απόλλων-Κορωνίδα στη Σούδα
Ούτας (Κωσταμένα-Μπαταγκιώνη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης
Κρ. Αστέρας-Πανακρωτηριακός στη Μ. Ελιά
Π. Τσαγκαράκης (Χάμπας-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης
Όμιλος Παραμονής
Σάββατο 29 Απριλίου (17:00)
Ασπίδα-Ροδωπού στον Ναύσταθμο
Κασσελάκης (Μαρνέζος-Τσιλίκας)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας
Κεραμειά-Ποσειδών Τσικ. στα Νεροκούρου
Ούτας (Κωσταμένα-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης
Κυριακή 30 Απριλίου (10:30)
Ίκαρος Μ.-Δόξα Παχ. στα Νεροκούρου
Κουρκουμελάκης (Α. Χατζηδάκης-Καντεράκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας
Κυριακή 30 Απριλίου (17:00)
Θύελλα Καλ.-ΔΑΑΟΧ στο Καστέλι
Σινιοράκης (Αναστασάκης-Μπραουδάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης
Ηρακλής Νερ.-Ποσειδών Καμ./Ραπ. στα Νεροκούρου
Κασσελάκης (Βερυκάκης-Τσαπαρίδης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης
Β’ Κατηγορία-26η αγωνιστική
Σάββατο 29 Απριλίου (17:00)
Τιτάν-Γρανίτης στο Νιο Χωριό
Γιουματζίδης (Σαρικάκη-Αποστολάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κ. Κανελάκης
Άμιλλα-Φωστήρας στον Πλατανιά
Γ. Γιαννουλάκης (Κουρκουμελάκης-Μπραουδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος
Ιδομενέας-Δάφνη στους Αγ. Αποστόλους
Π. Τσαγκαράκης (Πετεινάτος-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης
ΕΘΚ-ΑΠ Σούδας στα Καθιανά
Σφακιανάκης (Αναστασάκης-Καντεράκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης
Παγχανιακός-Τάλως στη Μ. Ελιά
Μπραουδάκη (Αντωνίου-Μαραβελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης
Κυριακή 30 Απριλίου (10:30)
Άπτερα-Χάλης στη Σούδα
Παναγόπουλος (Ασκιανάκη-Αποστολάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Λέττας
Κυριακή 30 Απριλίου (17:00)
Σφακιά-Αστέρας Χαλ. στο Φραγκοκάστελο
Μπραουδάκης (Μαρκετάκης-Κοκκινάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου
Ρεπό: Νέος Ηρακλής