Το σαββατοκύριακο 29 και 30 Απριλίου υπάρχει πλήρη αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα Νέων, Παίδων, Προπαίδων και Τζούνιορ της ΕΠΣ Χανίων.

Στους Νέους θα διεξαχθεί η 26η αγωνιστική, με το ΙΝΚΑ να έχει "αγκαλιάσει" ήδη τον τίτλο, ενώ στους Παίδες από τον 1ο όμιλο στον τελικό είναι ήδη η ΑΠ Σούδας, με το ενδιαφέρον να μεταφέρεται στον 2ο όμιλο, όπου το "εισιτήριο" όπως όλα δείχνουν θα κριθεί στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής ανάμεσα σε Πλατανιά και ΔΑΑΟΧ.

Στους Προπαίδες διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική (με την ΑΔΝ Κυδωνίας ήδη πρωταθλήτρια), όπως και στον 2ο όμιλο των Τζούνιορ, ενώ στον 1ο το πρωτάθλημα συνεχίζεται με την προτελευταία αγωνιστική.

Αναλυτικά:

Πρωτάθλημα Νέων "Φουντουλάκης Μιχαήλ" -26η αγωνιστική
Σάββατο 29 Απριλίου (15:15)

Δόξα Παχ.-Σπάθα στη Μ. Ελιά
Αντωνίου (Μαραβελάκης-Μπραουδάκη)

Κισσαμικός-Μινώταυρος στον Πλατανιά
Κουρκουμελάκης (Μπραουδάκης-Γ. Γιαννουλάκης)

Πανακρωτηριακός-ΑΠ Σούδας στα Καθιανά
Αναστασάκης (Καντεράκη-Σφακιανάκης)

Κυριακή 30 Απριλίου (09:00)
Θησέας-ΙΝΚΑ στη Σούδα
Αποστολάκης (Ασκιανάκη-Παναγόπουλος)

Κυριακή 30 Απριλίου (15:15)
Σφακιά-Κρ. Αστέρας στο Φραγκοκάστελο
Μαρκετάκης (Κοκκινάκης-Μπραουδάκης)

Πρωτάθλημα Παίδων-17η αγωνιστική
1ος όμιλος
Σάββατο 29 Απριλίου (15:15)

Μινώταυρος-ΑΕ Κυδωνίας στις Μουρνιές
Μαρκετάκης (Τσαπαρίδης-Κουκουράκης)

ΑΠ Σούδας-Ιδομενέας στη Σούδα
Α. Χατζηδάκης (Σινιοράκης-Ντοκάκης)

Κυριακή 30 Απριλίου (15:15)
Κρ. Αστέρας-Πανακρωτηριακός στη Μ. Ελιά
Γαλάνης (Χάμπας-Τσαγκαράκης)

2ος όμιλος
Σάββατο 29 Απριλίου (15:15)

ΙΝΚΑ-Άρης Σούδας στα Νεροκούρου
Βερυκάκης (Κωσταμένα-Ούτας)

Κυριακή 30 Απριλίου (09:00)
Νέοι Μινωταύρου-Δόξα Παχ. στα Νεροκούρου
Καντεράκη (Α. Χατζηδάκης-Κουρκουμελάκης)

Κυριακή 30 Απριλίου (15:15)
Νέος Ηρακλής-Πλατανιάς στα Νεροκούρου
Βερυκάκης (Τσαπαρίδης-Κασσελάκης)

Νέος Κισσαμικός-ΔΑΑΟΧ στο Δημ. Στ. Κισσάμου
Μπραουδάκη (Αναστασάκης-Σινιοράκης)

Σάββατο 29 Απριλίου

Προπαίδες-18η αγωνιστική
Γήπεδο Καθιανών
Διαιτητής: Χάμπας
11:00 ΑΔΝ Κυδωνίας-Λέοντες

Γήπεδο Νεροκούρου
Διαιτητές: Μπραουδάκη-Τζιράκης
09:00 Νέος Ηρακλής-ΙΝΚΑ
10:15 ΔΑΑΟΧ-Απόλλων
11:30 ΑΠ Σούδας-Καλτσέτο

Γήπεδο Κολυμπαρίου
Διαιτητές: Αποστολάκης-Σφακιανάκης
09:00 Νέος Κισσαμικός-Πλατανιάς

Τζούνιορ-17η αγωνιστική
Γήπεδο Ελπίς-Νίκη
Διαιτητές: Βερυκάκης-Μ. Φυντικάκης
09:15 Αστέρας Χαλ.-Πανακρωτηριακός
10:15 Ίκαρος Μ.-Περιβόλια
11:15 ΕΘΚ-Απόλλων

Γήπεδο Κολυμπαρίου
Διαιτητές: Αποστολάκης-Σφακιανάκης
10:30 Νέος Κισσαμικός-Δόξα Παχιανών

Γήπεδο Αγ. Μαρίνας
Διαιτητές: Αντωνίου-Φ. Φυντικάκης
09:15 Κεραμειά-Γρανίτης
10:15 Πλατανιάς-Λέοντες
11:15 Τιτάν-Ροδωπού

Γήπεδο Σούδας
Διαιτητές: Τσιλίκας-Χάλαρης
09:15 Άρης Σούδας-Κρ. Αστέρας
10:15 Καλτσέτο-ΑΠ Σούδας
11:15 ΓΑΣ Χανιά-Ηρακλής Νερ.

Γήπεδο Αγίων Αποστόλων
Διαιτητές: Κωσταμένα-Κοκκινάκης
09:15 ΙΝΚΑ-ΑΔΝ Κυδωνίας
10:15 Ποσειδών Κ.Ρ-Μινώταυρος
11:15 ΔΑΑΟΧ-Νέοι Μινωταύρου