Τα Τρίκαλα, μία από τις πιο ποιοτικές ομάδες του πρωταθλήματος, πέρασαν με εμφατικό τρόπο από τα Περιβόλια επικρατώντας με 3-1 του Κισσαμικού, για την 28η αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δημιουργό και των τριών γκολ που πέτυχαν οι Μουμίν (25’ και 48’) και Γιαννιτσάνης (35’) τον Γκόλια.

Ο Κισσαμικός το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 77’ με τον Μίλιτς.

Οι φάσεις του αγώνα
4’ Σέντρα του Σανδραβέλη πλασέ στην κίνηση του Μπαλμπόα η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
12’ Κόρνερ του Γκόλια κεφαλιά του Μουμίν ο Λαζαρίδης αποκρούει.
22’ Ο Στογιάνοφ με κεφαλιά βγάζει στην πλάτη της άμυνας για τον Μίλιτς που προσπαθεί να πλασάρει, αλλά ο Αποστολίδης αποκρούει.
25’ ΓΚΟΛ: Από εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια ο Μουμίν με κεφαλιά ανοίγει το σκορ (0-1).
27’ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια η μπάλα άουτ.
35’ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Γκόλια ο Γιαννιτσάνης με πλασέ από κοντινή απόσταση σημειώνει το 0-2.
48’ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια ο Μουμίν με πλασέ πετυχαίνει το 0-3.
61’ Σουτ του Τιάγκο Σίλβα η μπάλα άουτ.
63’ Σουτ του Μπαϊκαρά από πλάγια θέση ο Λαζαρίδης αποκρούει και στη συνέχεια αρνείται το γκολ στον Κουσκουνά, που όμως υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.
77’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ από τον Τιάγκο Σίλβα, κεφαλιά από τον Στογιάνοφ κι ο Μίλιτς με κεφαλιά-ψαράκι μειώνει σε 1-3.

Διαιτητής: Λάμπρου (ΕΠΣ Ευβοίας)
Βοηθοί: Πάγκαλος (ΕΠΣ Λασιθίου)-Αργύρης (ΕΠΣ Ευβοίας)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Τσοντάκης (31’), Σανδραβέλης (33’), Παντελάκης (55’), Μαρτίνεθ (62’), Μάντζης (68’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσοντάκης, Παντελάκης, Μπουγαΐδης, Κουρέλλας, Γκούμας, Ενγκουέμ (51’ Τιάγκο Σίλβα), Μαρτίνεθ, Κίκε (63’ Μάντζης), Μίλιτς (80’ Βλάχος), Στογιάνοφ.

Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Λεάντρο Πίντο, Βέρτζος, Γκόλιας, Μουμίν (90+2’ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά, Μπαλμπόα (72’ Μαχαμάτ), Στεφάνοβιτς (88’ Νταμάχου), Κουσκουνάς, Γιαννιτσάνης.