Ο Κισσαμικός προηγήθηκε στα Περιβόλια απέναντι στον ΑΟ Χανιά, που βρήκε όμως “απάντηση” με τον προερχόμενο από τον πάγκο Ντούμο, για να ολοκληρωθεί το τοπικό ντέρμπι με σκορ 1-1.

Ο ΑΟΧ ξεκίνησε καλύτερα το ματς, αλλά στη συνέχεια ο Κισσαμικός είχε τις ευκαιρίες για το γκολ, το οποίο πέτυχε στο 56’ με τον Μαρτίνεθ, ενώ υπήρξαν διαμαρτυρίες από τους τυπικά γηπεδούχους για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης πάνω στον Φουρλάνο.

Το 1-1 διαμορφώθηκε στο 68’ με τον Ντούμο.

6’ Σέντρα του Αποστολόπουλου ο Σταματής δεν μπόρεσε να πλασάρει στην κίνηση και ο Παντελάκης έδιωξε.
9’ Σέντρα του Αποστολόπολου ο Ρούνει Εβά από κοντά δεν βρήκε την μπάλα.
18’ Σέντρα από τον Κουρέλλα, ο Στογιάνοφ γυρίζει την μπάλα στον Μίλιτς, το σουτ του οποίου έφυγε λίγο πάνω από την εστία.
26’ Μακρινό σουτ του Κίκε η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
27’ Εξαιρετική μπαλιά Τιάγκο σέντρα του Τσερκέζου και σωτήρια διώχνει ο Τουγλής.
28’ Σέντρα του Μαρτίνεθ γύρισμα από τον Μίλιτς ο Παντελάκης από κοντά με προβολή στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία.
31’ Ατομική προσπάθεια και σέντρα του Κίκε, ο Μίλιτς πατάει την μπάλα για τον Μαρτίνεθ, που σουτάρει για να διώξει σωτήρια για τον ΑΟΧ ο Δαμιανάκης.
31’ Σουτ του Τιάγκο Σίλβα η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
36’ Προσποιήσεις του Κίκε μπροστά από Δαμιανάκη, Ζέρη και σουτ με την μπάλα να φεύγει αρκετά έξω από την εστία.
41’ Εκτέλεση φάουλ του Τιάγκο Σίλβα η μπάλα φεύγει λίγο έξω από την εστία.
45’ Πάσα του Στογιάνοφ προς τα πίσω για τον Σελινιωτάκη, που με σουτ από μακρινή απόσταση υποχρέωσε σε δύσκολη απόκρουση τον Αθανασίου.
46’ Μπαλιά του Μπουγαΐδη πλασέ του Στογιάνοφ, βρίσκει λίγο την μπάλα ο Αθανασίου και στη γραμμή απομακρύνει ο Δαμιανάκης.
49’ Εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνεθ η μπάλα στο “τείχος”, σουτ του Κίκε η μπάλα πάνω από την εστία.
56’ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Κίκε ο Στογιάνοφ πλάσαρε ο Αθανασίου απέκρουσε και ο Μαρτίνεθ σε κενή εστία σκόραρε για το 0-1.
58’ Σέντρα του Μαρτίνεθ ο Στογιάνοφ καθυστέρησε να πλασάρει υπό την πίεση του Ζέρη και ο Αθανασίου μπλόκαρε.
68’ ΓΚΟΛ: Ο Ντούμος κέρδισε τις κόντρες μέσα στην περιοχή και με σουτ ισοφαρίζει σε 1-1.
89’ Ο Βαρούχας αποφεύγει τον Μπουγαΐδη και σουτάρει η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Α. Δασκαλάκης (Ηρακλείου)-Αναστασάκης (Χανίων)
4ος διαιτητής: Μπερτάκης (Χανίων)

Κίτρινες κάρτες: Ηρακλής (17’), Κίκε (17’), Φουρλάνος (40’), Τουγλής (47’), Σταματής (52’), Σείνιωτάκης (60’), Ντούμος (69’), Μαρτίνεθ (85’), Μάντζης (87’), Τσερκέζος (90+2’)

ΑΟ Χανιά (Νίκος Παντέλης): Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Βασιλείου (69’ λ.τρ. Λάσκαρης), Τουγλής (63’ Ντούμος), Ηρακλής, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος, Σταματής, Ρούνεϊ Εβά (59’ Βαρούχας).

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Μπουγαΐδης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης (73’ λ.τρ. Γκούμας), Τιάγκο Σίλβα, Μαρτίνεθ, Κίκε (66’ Μάντζης), Μίλιτς (82’ Νικόλτσης), Στογιάνοφ.