Με απολογισμό 8 χρυσά, 4 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια ο Α.Σ. Κρήτες κατέκτησε την 1η θέση στη γενική κατάταξη στο 4ο διασυλλογικό πρωτάθλημα Ταεκβοντό "Ελ. Βενιζέλος", το οποίο πραγματοποιήθηκε στις 25 Ιουνίου στο Ρέθυμνο.

Διοργανωτής των αγώνων, που τελέστηκαν υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ταεκβοντό και της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου, ήταν ο Α.Σ. Απόλλων Ρεθύμνης.

Η ενημέρωση του Α.Σ. Κρήτες αναφέρει τα εξής:

Την 1η θέση στην γενική κατάταξη με 8 χρυσά 4 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια κατέκτησε ο Α.Σ.ΚΡΗΤΕΣ στο 4ο διασυλλογικό πρωτάθλημα Τάεκβοντο «Ελ.Βενιζέλος» που διεξήχθη στο Ρέθυμνο στις 25 Ιουνίου.

Τους αγώνες διοργάνωσε ο Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΕΘΥΜΝΗΣ υπό την αιγίδα της ΕΛ.Ο.Τ. (Ελληνικής ομοσπονδίας Ταεκβοντο) και της περιφερειακής ενότητας Ρεθύμνου.

Οι αγώνες διεξήχθησαν με ηλεκτρονικούς θώρακες και κάσκες νέας γενιάς , γεγονός που έδωσε άλλο επίπεδο στο τουρνουά.

Οι αθλητές του συλλόγου που συμμετείχαν είναι οι:

1η θέση    ΜΠΟΥΡΔΑΝΤΩΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
1η θέση    ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ
1η θέση    ΑΛΥΓΙΖΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
1η θέση    ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ
1η θεση    ΚΑΠΡΙΔΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
1η θέση    ΠΑΛΙΟΥΡΓΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
1η θέση    ΒΟΥΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
1η θέση    ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
2η  θέση    ΚΑΡΑΠΑΤΑΚΗΣ ΜΑΚΗΣ
2η θέση    ΜΑΖΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
2η θέση    ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ
2η θέση    ΤΖΑΝΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
3η θέση    ΚΑΤΣΑΜΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
3η θέση    ΖΩΓΡΑΦΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3η θέση    ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ
3η θέση    ΡΑΜΠΑΛΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
     ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
     ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΘΑΛΕΙΑ


 
Ταυτόχρονα διεξήχθη και αγωνιστική επίδειξη (baby cup) με μικρούς αθλητές, όπου είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τις δυνατότητες τους, αλλά και να παρακολουθήσουν τους μεγάλους ν’ αγωνίζονται.

Οι αθλητές που συμμετείχαν στο baby cup είναι οι:
 
ΚΟΣΜΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΤΣΙΡΟΥ ΙΟΚΑΣΤΗ
ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΒΟΛΑΝΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
ΜΠΛΑΖΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ
ΙΓΓΛΕΖΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΓΑΡΝΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΓΥΠΑΡΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ
ΓΥΠΑΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΔΙΓΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΤΣΙΡΟΥ ΜΕΛΙΤΙΝΗ
ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΔΩΡΟΘΕΑ
ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΡΟΥΣΙΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΓΥΠΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΚΑΜΠΑΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣ
ΨΑΘΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΤΣΟΛΙΑ ΠΟΛΥΜΝΙΑ
 
Κατά την διάρκεια των αγώνων βραβεύτηκε ο υπεύθυνος της Ελληνικής διαιτησίας κ.Αγραφιώτης Χρήστος καθώς και η διεθνής διαιτητής Ιώ Σωτηριάδου για την προσφορά τους στο άθλημα.

Το Δ.Σ. ευχαριστεί όλους τους αθλητές και γονείς για την συμπαράσταση και εμπιστοσύνη που δείχνουν στον σύλλογο μας, τους διοργανωτές και προπονητές, τους διαιτητές για την άψογη συνεργασία τους, καθώς και την ΕΛ.Ο.Τ. για την εμπιστοσύνη και την βοήθεια της έτσι ώστε να διοργανώνονται τέτοιοι αγώνες στο νησί μας.

Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς μας που ήταν κοντά μας όλη την περίοδο.