Μέσω του Ομίλου Καθόδου θα διεκδικήσουν την παραμονή τους στην Α2 Εθνική Κατηγορία υδατοσφαίρισης οι γυναίκες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Στα τρία παιχνίδια που έδωσαν για την α’ προκριματική φάση τα κορίτσια του Τάσου Παραδά υπέστησαν ισάριθμες ήττες από Ηλιούπολη, Νηρέα Χαλανδρίου και Πανιώνιο.

Στον Όμιλο Καθόδου εκτός από τον ΝΟΧ βρίσκονται οι Ηλιούπολη, Ηρακλής και ΟΥΚ Βόλου. Η τελική φάση θα διεξαχθεί το διάστημα 21-23 Ιουλίου, με την κλήρωση να είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη (05/07, 11:00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά η "εικόνα" της α’ προκριματικής φάσης:

Όμιλος Αττικής (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

1η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων - ΓΣ Ηλιούπολης 7-12
Τα 8λεπτα: 2-2, 0-5, 2-1, 3-4
Ν.Ο. Χανίων (Τ. Παραδάς): Κατσουλάκη, Μαστρομανώλη 2, Γεραρχάκη 1, Λελεδάκη Γεωργία 1, Μπαδογιάννη, Σερδάκη, Βοζινάκη, Ζανιδάκη 2, Μουζακίτη, Μπαλωμενάκη, Μητράκη, Πενταράκη 1, Παυλοπούλου, Κουκουβιτάκη, Λελεδάκη Κατερίνα

Πανιώνιος - Νηρέας Χαλανδρίου 10-11

2η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων - Νηρέας Χαλανδρίου 4-14
Τα 8λεπτα: 1-4, 1-3, 2-5, 0-2
Ν.Ο. Χανίων (Τ. Παραδάς): Κατσουλάκη, Μαστρομανώλη 1, Γεραρχάκη, Λελεδάκη Γεωργία 1, Μπαδογιάννη, Σερδάκη, Βοζινάκη, Ζανιδάκη 1, Μουζακίτη, Μπαλωμενάκη, Μητράκη, Πενταράκη 1, Παυλοπούλου, Κουκουβιτάκη, Λελεδάκη Κατερίνα

Πανιώνιος - ΓΣ Ηλιούπολης 13-4

3η αγωνιστική
Πανιώνιος - ΝΟ Χανίων 14-10
Τα 8λεπτα: 5-3, 1-2, 3-3, 5-2
Ν.Ο. Χανίων (Τ. Παραδάς): Κατσουλάκη, Μαστρομανώλη 1, Γεραρχάκη, Λελεδάκη Γεωργία, Μπαδογιάννη, Σερδάκη, Βοζινάκη, Ζανιδάκη 3, Μουζακίτη, Μπαλωμενάκη 1, Μητράκη 2, Πενταράκη 3, Παυλοπούλου, Κουκουβιτάκη, Λελεδάκη Κατερίνα

ΓΣ Ηλιούπολης - Νηρέας Χαλανδρίου 5-15

Η τελική βαθμολογία
1. Νηρέας Χαλανδρίου 9
2. Πανιώνιος 6
......................................
3. ΓΣ Ηλιούπολης 3
4. ΝΟ Χανίων 0

Όμιλος Βόλου-Θεσσαλονίκης (Κολυμβητήρια Βόλου, Νεάπολης):

1η αγωνιστική
ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 2-19
Ηρακλής - ΠΑΟΚ 2-11.

2η αγωνιστική
ΟΥΚ Βόλου - ΠΑΟΚ 8-13
Ηρακλής - ΝΟ Λάρισας 2-20

3η αγωνιστική
Ηρακλής - ΟΥΚ Βόλου 8-7
ΝΟ Λάρισας - ΠΑΟΚ 12-4.

Η τελική βαθμολογία
1. ΝΟ Λάρισας 9
2. ΠΑΟΚ 6
...........................
3. Ηρακλής 3
4. ΟΥΚ Βόλου 0

Τελ. ενημέρωση 13:24