Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας επί βουλγαρικού εδάφους ο Πλατανιάς αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πλατανιά να ανοίγει το σκορ στο 65’, όταν ο Γιορέντε εκτέλεσε το φάουλ και ο Γκρζέλτσακ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου είχε την ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ αλλά ο Γιορέντε “νικήθηκε” σε εκτέλεση πέναλτι από τον γκολκίπερ του Απόλλωνα. Στις καθυστερήσεις η ομάδα που κατέκτησε το πρωτάθλημα στη Football League κατάφερε να ισοφαρίσει.

Η σύνθεση του Πλατανιά στο πρώτο ημίχρονο: Ομπερχάουζερ, Ντικαμονά, Πριντέτα, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Κρος, Αγγελόπουλος, Πατράλης, Σινγκ, Ενσικουλού, Παπανικολάου.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι: Κοκκαλάς, Γιορέντε, Καρυπίδης, Στάθης, Ντικαμονά (75’ Σάαντος), Ζίκο, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα, Σκουλουδάκης (80΄ Αμπντούλ), Στάμου, Γκρζέλτσακ.