Οι παίκτες του Πλατανιά λίγες ημέρες πριν από το σπουδαίο φιλικό με την ΑΕΚ είχαν την ευκαιρία να… ξεμουδιάσουν στο φιλικό δίτερμα με αντίπαλο την Κ20.

Με τον Γιώργο Παράσχο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν με 3-0 της ομάδας Νέων του Συλλόγου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Γκρζέλτσακ άνοιξε το σκορ, για να ακολουθήσουν στο δεύτερο τα γκολ από Μπούντνικ και Στάθη.

Πλατανιάς (α’ ημίχρονο): Ομπερχάουζερ, Πλιάτσικας, Αμπντούλ, Στάμου, Ντικαμονά, Βάντερσον, Στανισάβλιεβιτς, Αγγελόπουλος, Ενσικουλού, Σκουλουδάκης, Γκρζέλτσακ.

Πλατανιάς (β’ ημίχρονο): Κοκκαλάς, Στάθης, Καρυπίδης, Πριντέτα, Γιορέντε, Κρος, Ντεβέσα, Πατράλης, Κοροβέσης Παπανικολάου, Μπούντνικ.

Κ20 (α’ ημίχρονο): Κοκκαλάς, Σαάντο, Λάμτσε, Βασιλάκης, Μαθιουδάκης, Μαρκουλάκης, Σμυρλάκης, Σινγκ,Αμαραντίδης Αντ.,Αμαραντίδης Γ., Ποζατζίδης.

Κ20 (β’ ημίχρονο): Ομπερχάουζερ, Πουρζιτίδης, Τσακμάκης, Μαρκουλάκης, Σινγκ, Σμυρλάκης, Μαθιουδάκης, Αμαραντίδης Γ., Κατσαρός, Ποζατζίδης, Λέκκας.