Την Κυριακή 1 Οκτωβρίου ξεκινάει το πρωτάθλημα στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής, όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Κρήτης, μαζί με τις ομάδες που εκπροσωπούν την ΕΠΣ Αθηνών.

Το πρωτάθλημα των 22 αγωνιστικών θα ολοκληρωθεί βάσει προγράμματος την Κυριακή 1 Απριλίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η (01/10, 16:00) αγωνιστική 12η (14/01, 15:00)
Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας
Αγ. Ιερόθεος-ΑΕ Μυλοποτάμου
Ερμής Ζωνιανών-ΠΟΑ
Παλαιόχωρα-Κηφισιά
Αιγάλεω-Φωστήρας
Ρεπό: Ηλυσιακός

2η (08/10, 16:00) αγωνιστική 13η (21/01, 15:00)
Ηλυσιακός-Ηρόδοτος
ΟΦ Ιεράπετρας-Αγ. Ιερόθεος
ΑΕ Μυλοποτάμου-Παλαιόχωρα
ΠΟΑ-Αιγάλεω
Φωστήρας-Κηφισιά
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

3η (15/10, 16:00) αγωνιστική 14η (04/02, 15:00)
Ηρόδοτος-Αγ. Ιερόθεος
Ερμής Ζωνιανών-Ηλυσιακός
Παλαιόχωρα-ΟΦ Ιεράπετρας
Φωστήρας-ΑΕ Μυλοποτάμου
Κηφισιά-ΠΟΑ
Ρεπό: Αιγάλεω

4η (22/10, 16:00) αγωνιστική 15η (11/02, 15:00)
Ερμής Ζωνιανών-Ηρόδοτος
Αγ. Ιερόθεος-Παλαιόχωρα
Ηλυσιακός-Αιγάλεω
ΟΦ Ιεράπετρας-Φωστήρας
ΠΟΑ-ΑΕ Μυλοποτάμου
Ρεπό: Κηφισιά

5η (05/11, 15:00) αγωνιστική 16η (17/02, 15:00)
Ηρόδοτος-Παλαιόχωρα
Αιγάλεω-Ερμής Ζωνιανών
Φωστήρας-Αγ. Ιερόθεος
Κηφισιά-Ηλυσιακός
ΠΟΑ-ΟΦ Ιεράπετρας
Ρεπό: ΑΕ Μυλοποτάμου

6η (12/11, 15:00) αγωνιστική 17η (25/02, 15:00)
Αιγάλεω-Ηρόδοτος
Παλαιόχωρα-Φωστήρας
Ερμής Ζωνιανών-Κηφισιά
Αγ. Ιερόθεος-ΠΟΑ
Ηλυσιακός-ΑΕ Μυλοποτάμου
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας

7η (19/11, 15:00) αγωνιστική 18η (04/03, 15:00)
Ηρόδοτος-Φωστήρας
Κηφισιά-Αιγάλεω
ΠΟΑ-Παλαιόχωρα
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ερμής Ζωνιανών
ΟΦ Ιεράπετρας-Ηλυσιακός
Ρεπό: Αγ. Ιερόθεος

8η (03/12, 15:00) αγωνιστική 19η (11/03, 15:00)
Κηφισιά-Ηρόδοτος
Φωστήρας-ΠΟΑ
Αιγάλεω-ΑΕ Μυλοποτάμου
Ερμής Ζωνιανών-ΟΦ Ιεράπετρας
Αγ. Ιερόθεος-Ηλυσιακός
Ρεπό: Παλαιόχωρα

9η (10/12, 15:00) αγωνιστική 20η (18/03, 15:00)
Ηρόδοτος-ΠΟΑ
ΑΕ Μυλοποτάμου-Κηφισιά
ΟΦ Ιεράπετρας-Αιγάλεω
Ηλυσιακός-Παλαιόχωρα
Αγ. Ιερόθεος-Ερμής Ζωνιανών
Ρεπό: Φωστήρας

10η (17/12, 15:00) αγωνιστική 21η (24/03, 15:00)
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ηρόδοτος
Κηφισιά-ΟΦ Ιεράπετρας
Φωστήρας-Ηλυσιακός
Αιγάλεω-Αγ. Ιερόθεος
Παλαιόχωρα-Ερμής Ζωνιανών
Ρεπό: ΠΟΑ

11η (07/01, 15:00) αγωνιστική 22η (01/04, 16:00)
ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Μυλοποτάμου
Ηλυσιακός-ΠΟΑ
Αγ. Ιερόθεος-Κηφισιά
Ερμής Ζωνιανών-Φωστήρας
Παλαιόχωρα-Αιγάλεω
Ρεπό: Ηρόδοτος