Τους αντιπάλους τους στην πρεμιέρα αλλά και καθ΄όλη την διάρκεια του πρωταθλήματος έμαθαν σήμερα οι ομάδες μπάσκετ του Εργοτέλη και του Ηροδότου που θα εκπροσωπήσουν την Κρήτη στον 2ο όμιλο του Νότου στη Γ΄ Εθνική κατηγορία μπάσκετ των ανδρών.


Ο Ηρόδοτος θα φιλοξενήσει την πρώτη αγωνιστική την ομάδα του Ψυχικού, ενώ ο Εργοτέλης θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα της Χαλκίδας.


Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος στον 2ο όμιλο του Νότου της Γ΄ Εθνικής έχει ως εξής :


1η Αγωνιστική (23/10/11)

Χαλκίδα-Εργοτέλης

Έσπερος Λαμίας-Πολυκράτης

Αετός-Πορφύρας

Ένωσης Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου

Καλλιθέα-Λιβαδειά

Ηρόδοτος-Ψυχικό

2η Αγωνιστική (30/10/11)

Πολυκράτης-Χαλκίδα

Πορφύρας-Έσπερος Λαμίας

Νίκη Αμαρουσίου-Αετός

Λιβαδειά-Ένωσης Ιλίου

Ψυχικό-Καλλιθέα

Εργοτέλης-Ηρόδοτος

3η Αγωνιστική (06/11/11)

Χαλκίδα-Πορφύρας

Έσπερος Λαμίας-Νίκη Αμαρουσίου

Αετός-Λιβαδειά

Ένωσης Ιλίου-Ψυχικό

Καλλιθέα-Ηρόδοτος

Εργοτέλης-Πολυκράτης

4η Αγωνιστική (13/11/11)

Νίκη Αμαρουσίου-Χαλκίδα

Λιβαδειά-Έσπερος Λαμίας

Ψυχικό-Αετός

Ηρόδοτος-Ένωσης Ιλίου

Καλλιθέα-Εργοτέλης

Πορφύρας-Πολυκράτης

5η Αγωνιστική (27/11/11)

Χαλκίδα-Λιβαδειά

Έσπερος Λαμίας-Ψυχικό

Αετός-Ηρόδοτος

Ένωσης Ιλίου-Καλλιθέα

Εργοτέλης-Πορφύρας

Πολυκράτης-Νίκη Αμαρουσίου

6η Αγωνιστική (04/12/11)

Ψυχικό-Χαλκίδα

Ηρόδοτος-Έσπερος Λαμίας

Καλλιθέα-Αετός

Ένωσης Ιλίου-Εργοτέλης

Λιβαδειά-Πολυκράτης

Νίκη Αμαρουσίου-Πορφύρας

7η Αγωνιστική (11/12/11)

Χαλκίδα-Ηρόδοτος

Έσπερος Λαμίας-Καλλιθέα

Αετός-Ένωσης Ιλίου

Εργοτέλης-Νίκη Αμαρουσίου

Πολυκράτης-Ψυχικό

Πορφύρας-Λιβαδειά

8η Αγωνιστική (18/12/11)

Καλλιθέα-Χαλκίδα

Ένωσης Ιλίου-Έσπερος Λαμίας

Αετός-Εργοτέλης

Ηρόδοτος-Πολυκράτης

Ψυχικό-Πορφύρας

Λιβαδειά-Νίκη Αμαρουσίου

9η Αγωνιστική (08/01/12)

Χαλκίδα-Ένωσης Ιλίου

Έσπερος Λαμίας-Αετός

Εργοτέλης-Λιβαδειά

Πολυκράτης-Καλλιθέα

Πορφύρας-Ηρόδοτος

Νίκη Αμαρουσίου-Ψυχικό

10η Αγωνιστική (15/01/12)

Αετός-Χαλκίδα

Έσπερος Λαμίας-Εργοτέλης

Ένωσης Ιλίου-Πολυκράτης

Καλλιθέα-Πορφύρας

Ηρόδοτος-Νίκη Αμαρουσίου

Ψυχικό-Λιβαδειά

11η Αγωνιστική (22/01/12)

Χαλκίδα-Έσπερος Λαμίας

Εργοτέλης-Ψυχικό

Πολυκράτης-Αετός

Πορφύρας-Ένωσης Ιλίου

Νίκη Αμαρουσίου-Καλλιθέα

Λιβαδειά-Ηρόδοτος

12η Αγωνιστική (29/01/12)

Εργοτέλης-Χαλκίδα

Πολυκράτης-Έσπερος Λαμίας

Πορφύρας-Αετός

Νίκη Αμαρουσίου-Ένωσης Ιλίου

Λιβαδειά-Καλλιθέα

Ψυχικό-Ηρόδοτος

13η Αγωνιστική (05/02/12)

Χαλκίδα-Πολυκράτης

Έσπερος Λαμίας-Πορφύρας

Αετός-Νίκη Αμαρουσίου

Ένωσης Ιλίου-Λιβαδειά

Καλλιθέα-Ψυχικό

Ηρόδοτος-Εργοτέλης

14η Αγωνιστική (12/02/12)

Πορφύρας-Χαλκίδα

Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος Λαμίας

Λιβαδειά-Αετός

Ψυχικό-Ένωσης Ιλίου

Ηρόδοτος-Καλλιθέα

Πολυκράτης-Εργοτέλης

15η Αγωνιστική (19/02/12)

Χαλκίδα-Νίκη Αμαρουσίου

Έσπερος Λαμίας-Λιβαδειά

Αετός-Ψυχικό

Ένωσης Ιλίου-Ηρόδοτος

Εργοτέλης-Καλλιθέα

Πολυκράτης-Πορφύρας

16η Αγωνιστική (04/03/12)

Λιβαδειά-Χαλκίδα

Ψυχικό-Έσπερος Λαμίας

Ηρόδοτος-Αετός

Καλλιθέα-Ένωσης Ιλίου

Πορφύρας-Εργοτέλης

Νίκη Αμαρουσίου-Πολυκράτης

17η Αγωνιστική (18/03/12)

Χαλκίδα-Ψυχικό

Έσπερος Λαμίας-Ηρόδοτος

Αετός-Καλλιθέα

Εργοτέλης-Ένωσης Ιλίου

Πολυκράτης-Λιβαδειά

Πορφύρας-Νίκη Αμαρουσίου

18η Αγωνιστική (01/04/12)

Ηρόδοτος-Χαλκίδα

Καλλιθέα-Έσπερος Λαμίας

Ένωσης Ιλίου-Αετός

Νίκη Αμαρουσίου-Εργοτέλης

Ψυχικό-Πολυκράτης

Λιβαδειά-Πορφύρας

19η Αγωνιστική (08/04/12)

Χαλκίδα-Καλλιθέα

Έσπερος Λαμίας-Ένωσης Ιλίου

Εργοτέλης-Αετός

Πολυκράτης-Ηρόδοτος

Πορφύρας-Ψυχικό

Νίκη Αμαρουσίου-Λιβαδειά

20ή Αγωνιστική (22/04/12)

Ένωσης Ιλίου-Χαλκίδα

Αετός-Έσπερος Λαμίας

Λιβαδειά-Εργοτέλης

Καλλιθέα-Πολυκράτης

Ηρόδοτος-Πορφύρας

Ψυχικό-Νίκη Αμαρουσίου

21η Αγωνιστική (29/04/12)

Χαλκίδα-Αετός

Εργοτέλης-Έσπερος Λαμίας

Πολυκράτης-Ένωσης Ιλίου

Πορφύρας-Καλλιθέα

Νίκη Αμαρουσίου-Ηρόδοτος

Λιβαδειά-Ψυχικό

22η Αγωνιστική (06/05/12)

Έσπερος Λαμίας-Χαλκίδα

Ψυχικό-Εργοτέλης

Αετός-Πολυκράτης

Ένωσης Ιλίου-Πορφύρας

Καλλιθέα-Νίκη Αμαρουσίου

Ηρόδοτος-Λιβαδειά