Έστω και δύσκολα ο ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός πήρε σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Το γκολ με πέναλτι που πέτυχε το 17′ ο Σάλιακας αποδείχθηκε υπέρ-αρκετό στο νεανικό σύνολο του Γιώργου Πετράκη για να φτάσει στη νίκη απέναντι σε έναν αρκετά ανταγωνιστικό αντίπαλο.

13” Διαμαρτυρίες για μαρκάρισμα του Τόλι στον Σουντουρά.
1′ Σουτ του Σταματάκη άουτ.
6′ Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0. Μπαλιά του Σερβιλάκη στον Χαλκιαδάκη, που απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και πάσαρε στον Αποστολίδη, που από κοντά πλάσαρε, με τον Γκέκα να αποκρούει σε κόρνερ.
12′ Ο Τζέκος με πλάτη προς την εστία γυρίζει και σουτάρει, ο Λαζαρίδης μπλοκάρει σταθερά.
14′ Κόρνερ του Σταματάκη, κεφαλιά του Τζέκου, ο Μπούσδρας από κοντά με προβολή προσπάθησε να σκοράρει αλλά η μπάλα έφυγε προς τα πίσω.
16′ ΠΕΝΑΛΤΙ: Κόρνερ του Λέο, κεφαλιά του Σελινιωτάκη και χέρι από τον Σουντουρά, με τον κ. Αντιπαριώτη να καταλογίζει το πέναλτι.
17′ ΓΚΟΛ: Ο Σάλιακας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι, ανοίγοντας το σκορ (1-0).
30′ Πάσα του Σουντουρά στον Μπιτέλη, το σουτ του οποίου φεύγει πολλά μέτρα δίπλα από την εστία.
68′ Από κόρνερ του Σταματάκη η μπάλα έφτασε στον Πλαβούκο, το σουτ του οποίου απομακρύνθηκε από τον Τόλι.
78′ Από βολέ του Λαζαρίδη ο Λέο έβαλε στην πλάτη του τον Μπούσδρα και μπήκε στην περιοχή αλλά ο Γκέκας απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του.
81′ Φάουλ του Σταματάκη στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.
84′ Σέντρα του Λέο ο Λεμονής με “τακουνάκι” προσπάθησε να σκοράρει αλλά ο Γκέκας μπλόκαρε.
87′ Ο Λέο καθυστερεί να τελειώσει τη φάση και όταν σουτάρει κόβεται από τον Μπούσδρα.

Διαιτητής: Αντιπαριώτης (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Λυμπερόπουλος (ΕΠΣ Αθηνών)-Γαρεφαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Καρίκι (20′), Σάλιακας (20′), Μπούσδρας (33′), Κωνσταντινόπουλος (61′), Τόλι (90′),

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης, Σερβιλάκης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σάλιακας, Αποστολίδης (61′ Λεμονής), Χαλκιαδάκης (67′ Ξύδας), Λέο (88′ Νικόλτσης).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Καρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Μπούσδρας, Θεοδωράκης, Μπιτέλης, Σουντουρά, Σταματάκης (90+3′ Ρουσσάκης), Τζέκος (69′ Κονέ), Πλαβούκος, Χαντζάρας (79′ Παπαευθυμίου).