Η ΑΕ Κυδωνίας πήρε σπουδαία νίκη στην έδρα του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ με 3-2 κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην Α' Κατηγορία.

Βήμα ανόδου έκαναν τα Άπτερα μετά το ευρύ 5-0 στην έδρα του Αστέρα Χαλέπας στη Β' Κατηγορία, ενώ στη Γ' η Υρτακίνα πέτυχε επιβλητική εκτός έδρας νίκη κόντρα στο Καλτσέτο.

Αναλυτικά:

Α' Κατηγορία-23η αγωνιστική
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-ΑΕ Κυδωνίας 2-3
Άρης Σούδας-Ροδωπού 3-1
Θύελλα Καλάθενων-Σπάθα 2-3
Ποσειδών Καμισιανών/Ραπανιανών-Ηρακλής Νεροκούρου 2-2
Γρανίτης-Δόξα Παχιανών 0-1
Κρ. Αστέρας-Κορωνίδα 3-2
ΣΥΝΚΑ-Απόλλων 0-0
Ίκαρος Μουρνιών-Κεραμειά 3-0 α.α.
Μινώταυρος-Φωστήρας 3-0 α.α.
Πανακρωτηριακός-Αστέρας Μανολιόπουλου 3-0 α.α.

Η βαθμολογία
1.ΣΥΝΚΑ 65
-------------------------------------------------------
2.Πανακρωτηριακός 56
3.Απόλλων 49
4.Ποσειδών Καμισιανών/Ραπανιανών (5β.) 45
-.Γρανίτης (3β.) 45
-.Ηρακλής Νεροκούρου (3β.) 45
7.Άρης Σούδας 43
-.Μινώταυρος 43
9.Σπάθα 39
-.Κρ. Αστέρας 39
11.Δόξα Παχιανών 28
12.ΑΕ Κυδωνίας 27
13.Ροδωπού 26
14.Κορωνίδα (4β.) 25
-.Θύελλα Καλάθενων (1β.) 25
16.Ίκαρος Μουρνιών 22
-------------------------------------------------------
17.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 19
18.Κεραμειά αποχώρησαν
19.Φωστήρας αποχώρησε
20.Αστέρας Μανολιόπουλου αποχώρησε

*Σε παρένθεση οι βαθμοί στα μεταξύ των ισόβαθμων ομάδων παιχνίδια

Β' Κατηγορία-19η αγωνιστική
Αστέρας Χαλέπας-Άπτερα 0-5
Άμιλλα-Ασπίδα 3-1
Δάφνη-ΑΠ Σούδας 5-2
Χάλης-Σφακιά 5-1
Θησέας-ΕΘΚ 2-1
Ποσειδών Τσικαλαριών-Ιδομενέας 1-2
Ήφαιστος-Νέος Ηρακλής 2-2
Τιτάν-Νέος Σάμψων 1-2

Η βαθμολογία
1.Άπτερα 50
2.Νέος Σαμψών 39
-------------------------------------------------------
3.Τιτάν 38
4.Δάφνη 37
5.Ήφαιστος (3β.) 36
-.Χάλης (0β.) 36
7.Θησέας 33
8.Άμιλλα 30
9.Ιδομενέας (-2) 28
10.Ποσειδώνας Τσικαλαριών 23
11.Αστέρας Χαλέπας 19
12.Ασπίδα 18
13.ΕΘΚ 17
-------------------------------------------------------
14.ΑΠ Σούδας 16
15.Νέος Ηρακλής 4
16.Σφακιά 3

*Σε παρένθεση οι βαθμοί στα μεταξύ των ισόβαθμων ομάδων παιχνίδια

Γ' Κατηγορία-13η αγωνιστική
Τάλως - Πέργαμος 0-3
Νέοι Μινωταύρου - Ιωνία 2000 0-3
Κουμπές - Άρης Βουκολιών 0-4
Καλτσέτο - Υρτακίνα 1-6
Νέος Κισσαμικός - Ασπάλαθος 2-2
Ρεπό: Αγ. Μαρίνα

Η βαθμολογία
1.Πέργαμος 31
-------------------------------------------------------
2.Υρτακίνα (-2) 29
3.Άρης Βουκολιών 27
4.Ιωνία 2000* (3β.) 22
-.Ασπάλαθος (0β.) 22
6.Καλτσέτο 17
7.Νέοι Μινωταύρου 10
8.Κουμπές 9
9.Αγία Μαρίνα* 7
10.Νέος Κισσαμικός 3
11.Τάλως (-2) 1