Σε έναν βαρύ και δύσκολο αγωνιστικό χώρο στην Άρτα ο ΑΟΧ/Κισσαμικός “στάθηκε” όρθιος αποσπώντας πολύτιμο βαθμό από τον Καραϊσκάκη (2-2).

9′ Πάσα του Λουκίνα στον Δημητριάδη, που αποφεύγει τον Λαζαρίδη αλλά του κλείνει το πεδίο ο Τόλι και τον αναγκάζει να βγει με την μπάλα εκτός τελικής γραμμής.
11′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μακρίδη, κεφαλιά του Νικολόπουλο, ο Μακρής με νέα κεφαλιά ανοίγει το σκορ (1-0).
13΄Σουτ του Σάλιακα μπλοκάρει δύσκολα ο Μέλκας.
21′ Σέντρα του Τόλι, σουτ του Αρναούτογλου άουτ.
24′ Σέντρα του Χούσου γύρισμα του Νικολόπουλου σουτ του Καραγιαννίδη η μπάλα ψηλά άουτ.
31′ Σουτ του Σάλιακα ο Μακρής βάζει την κόντρα και η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία (κόρνερ).
32′ ΓΚΟΛ: Ο Σάλιακας εκτέλεσε το κόρνερ ο Παντελάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
33′ Σουτ του Χούσου μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
38′ Σουτ του Χούσου ο Λαζαρίδης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
45′ Κόρνερ του Μακρίδη απομακρύνει ο Λαζαρίδης, από προσπάθεια του Ψιάνου ο Ζιούλης διώχνει στη γραμμή και στη συνέχει το σουτ του Νικολόπουλου φεύγει άουτ.
46′ Κόρνερ του Σάλιακα οι αμυνόμενοι απομάκρυναν, σουτ του Ξύδα άουτ.
59′ ΓΚΟΛ: Σουτ του Παπανίκου από μακρινή απόσταση η μπάλα στα δίχτυα με τη “βοήθεια” και του οριζόντιου δοκαριού.
65′ Μπαλιά του Σάλιακα στον Αποστολίδη, που απέφυγε τον Θεολόγου και σούταρε με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
77′ Σουτ του Σελινιωτάκη μπλόκαρε ο Μέλκας.
85′ ΓΚΟΛ: Σουτ του Σελινιωτάκη η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα και κατέληξε στα δίχτυα αφού κόντραρε και στο πόδι του Νικολόπουλου
88′ Απίστευτη ευκαιρία για το 2-3, όταν από εκπληκτική προσπάθεια και σέντρα του Αποστολίδη ο Σάλιακας έκανε το σουτ και η μπάλα έφυγε λίγο έξω από την εστία.
89′ Επέμβαση του Λαζαρίδη σε προβολή του Λουκίνα.

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)-Θανασιάς (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (39′), Λουκίνας (48΄), Χούσος (53′), Παπανίκου (89′), Μακρής (90+1′), Θεολόγου (90+2′), Καραγιαννίδης (90+4′)

Καραϊσκάκης Άρτας (Σάκης Παπαβασιλείου): Μέλκας, Παπανίκου, Καραγιαννίδης, Νικολόπουλος, Θεολόγου, Ψιάνος (85′ Ευαγγέλου), Χούσος, Μακρής, Μακρίδης (58′ Ρανγκέλοφ), Δημητριάδης (58′ Κυριάκης), Λουκίνας.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Μαρκοπουλιώτης (65′ Αποστολίδης), Ζιούλης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης, Λεμονής, Σάλιακας, Ξύδας (90+1′ Γκίνη), Χαλκιαδάκης (84′ Νικόλτσης).