Με τον Πλατανιά να έχει… παραδώσει πνεύμα ο Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε δυσκολίες και έκανε εμφατικό πέρασμα από τα Περιβόλια, επικρατώντας με 4-0, για την 25η αγωνιστική της Super League.

Στο 14′ ο Ρομαό, στο 24′ ο Μάριν, στο 35′ ο Μιραλάς (1ο του γκολ μετά την επιστροφή του) και στο 58′ ο Σισέ σκόραραν για τους φιλοξενούμενους. Μοναδική αξιόλογη φάση για τον Πλατανιά ένα σουτ του Πατράλη (69′) που απέκρουσε ο Προτό.

8′ Σουτ του Δημούτσου άουτ.
14′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μιραλάς η μπάλα στο τείχος, ξανά ο Μιραλάς γίνεται κάτοχός της και πασάρει στον Κούτρη, η σέντρα του οποίου περνάει απ’ όλους για να σκοράρει με προβολή ο Ρομαό (0-1).
24′ ΓΚΟΛ: Ο Ανσαριφάρντ πλασάρει ο Κλιάιτς απομακρύνει με το πόδι και ο Μάριν με πλασέ κάνει το 0-2.
35′ ΓΚΟΛ: Ο Μιραλάς με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος κάνει το 0-3.
51′ Κόρνερ του Μιραλάς κεφαλιά του Σισέ απομακρύνει ο Ντικαμονά.
52′ Σουτ του Ελαμπντελαούι αποκρούει δύσκολα ο Κλιάιτς και στη συνέχεια καταλογίζεται οφσάιντ στον Μάριν.
58′ Σουτ του Φορτούνη από κόντρα η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
58′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Φορτούνη απομάκρυνση της άμυνας, ο Ελαμπντελαουί αλλάζει την μπάλα με τον Μάριν και σεντράρει για τον Σισέ, που με κεφαλιά κάνει το 0-4.
64′ Ο Σεμπά γυρίζει στον Μάριν που από κοντά πλασάρει άουτ.
69′ Σουτ του Πατράλη ο Προτό σε κόρνερ.
77′ Σουτ του Κασάλιτσα μπλοκάρει ο Προτό.

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας)-Πυλαρινός (Ζακύνθου)
4ος διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)

Κίτρινες κάρτες: Κασάλιτσα (53′), Μποτία (67′)

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλιάιτς, Ουές, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Πλιάτσικας (70′ Παπανικολάου), Στάμου (46′ Πατράλης), Δημούτσος (46′ Κοροβέσης), Μαλσά, Νίλι, Ενσικουλού, Κασάλιτσα.

Ολυμπιακός (Όσκαρ Γκαρθία): Προτό, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Σισέ, Κούτρης, Μάρτινς (66′ Ζιλέ), Φορτούνης (62′ Σεμπά), Μάριν, Μιραλάς (75′ Τζούρτζεβιτς), Ανσαριφάρντ.