Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο \”Θ. Βαρδινογιάννης\” της Επισκοπής για την 3η αγωνιστική του Κυπέλλου ΕΠΣΡ, με την τοπική ομάδα να επικρατεί με 5-2 του Ο.Φ. Αρμένων. Αμφότερες οι ομάδες είχαν πάρει ήδη την πρόκριση για την επόμενη φάση και έτσι δεν υπήρχε άγχος και σκοπιμότητα.
Οι γηπεδούχοι είχαν σε καλή μέρα τους Κοζανίδη και Βελονάκη, που πέτυχαν από δύο γκολ και έβαλαν τις βάσεις για την τελική επικράτηση από το πρώτο ημίχρονο.
Στο 17\’ ο Κοζανίδης άνοιξε το σκορ για να πετύχει το 2-0 ο Βελονάκης στο 34\’. Με το ξεκίνημα του β\’ ημιχρόνου (46\’) ξανά ο Κοζανίδης πήρε το… όπλο του πετυχαίνοντας το 3-0, ενώ ο ΟΦΑ μείωσε στο 53\’ με τον Θ. Γασπαράκη, που το 2010 είχε πάρει μεταγραφή από τους Αρμένους στην Επισκοπή αλλά το καλοκαίρι επέστρεψε.
Στο 70\’ ο Μικρόπουλος σημείωσε με πέναλτι το 4-1 για να μειώσει ο Κουνατίδης τρία λεπτά μετά σε 4-2.
Τον επίλογο του παιχνιδιού \”υπέγραψε\” ο Βελονάκης στο 85\’ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.