Τέσσερις ομάδες κατάφεραν να πετύχουν την δεύτερη νίκη τους σε δύο αγωνιστικές στο Κύπελλο Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Στον α’ όμιλο ο Ηρακλής Νεροκούρου πήρε το ντέρμπι απέναντι στον Μινώταυρο (φώτο 2 με πανηγύρια) την Κυριακή το απόγευμα με 2-0 και σκόρερ των δύο γκολ τον Παναγιώτη Λεβεντάκη, ενώ μία ημέρα πριν είχε κάνει το «2 στα 2» και ο Άρης Σούδας με 2-1 απέναντι στην Ιωνία, στη Μοναχή Ελιά.

Την πρώτη τους νίκη, εκτός έδρας κιόλας και με το ίδιο σκορ (2-0), σημείωσαν ο Α.Ο. Περιβολίων επί του Τιτάν και η Σπάθα κόντρα στον Πανακρωτηριακό.

Λόγω καθυστερημένης άφιξης του γιατρού δεν διεξήχθη η αναμέτρηση Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας-Δόξα Παχιανών.

Στον 2ο όμιλο την Κυριακή το απόγευμα ο Κισαμικός κέρδισε τους Νέους Χανίων με 1-0 στο Καστέλι, ενώ από το Σάββατο στο ίδιο γήπεδο είχε διπλασιάσει τις νίκες του ο Α.Ο. Χανιά, με 3-2 επί της Θύελλας Καλ.

Τα πρώτα «τρίποντα» με εμφατικό τρόπο πήραν Κορωνίδα, 4-1 στη Σούδα τον Ποσειδώνα, Ιδομενέας, 3-0 στους Αγ. Αποστόλους το ΙΝΚΑ (φώτο 1) με γκολ από τους Αποστολάκη (2) και Δημοτάκη, και Παλαιόχωρα, 5-1 εντός έδρας τον Φωστήρα με ανατροπή.

Α’ Όμιλος
2η αγωνιστική
Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου
Τιτάν-Α.Ο. Περιβολίων 0-2
Ιωνία-Άρης Σούδας 1-2
Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας-Δόξα Παχ. δεν έγινε
Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου
Μινώταυρος-Ηρακλής Νερ. 0-2
Πανακρωτηριακός-Σπάθα 0-2

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1. Ηρακλής Νερ. 6 (3-0)
-. Άρης Σούδας 6 (5-3)
3.Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας* 3 (7-0)
-.Ιωνία 3 (5-4)
-.Σπάθα 3 (4-3)
-.Μινώταυρος 3 (3-3)
-.Α.Ο. Περιβολίων 3 (3-3)
8.Δόξα Παχ.* 0 (2-4)
-.Πανακρωτηριακός 0 (0-3)
10.Τιτάν 0 (0-9)

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Σάββατο 1 Οκτωβρίου (14.30)
Α.Ο. Περιβολίων-Ηρακλής Νερ.
Δόξα Παχ.-Τιτάν
Άρης Σ.-Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας
Κυριακή 2 Οκτωβρίου (14.30)
Ιωνία-Πανακρωτηριακός
Σπάθα-Μινώταυρος

Β’ Όμιλος
2η αγωνιστική
Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου
Θύελλα Καλ.-Α.Ο. Χανιά 2-3
Ποσειδών Τσικ.-Κορωνίδα 1-4
Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου (πρωί)
ΙΝΚΑ-Ιδομενέας 0-3
Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου (απόγευμα)
Παλαιόχωρα-Φωστήρας Αγ. Σαράντα 5-1
Κισαμικός-Νέοι Χανίων 1-0

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1. Κισαμικός 6 (7-1)
-. Α.Ο. Χανιά 6 (6-2)
3. ΙΝΚΑ 3 (7-3)
-.Παλαιόχωρα 3 (5-4)
-.Νέοι Χανίων 3 (3-2)
-.Ιδομενέας 3 (4-3)
-.Κορωνίδα 3 (5-7)
-.Ποσειδών Τσικ. 3 (2-4)
9. Θύελλα Καλ. 0 (2-4)
10.Φωστήρας 0 (1-12)

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Σάββατο 1 Οκτωβρίου (14.30)
Α.Ο. Χανιά-Φωστήρας Αγ. Σαράντα
Κισαμικός-ΙΝΚΑ
Κυριακή 2 Οκτωβρίου (09.00)
Νέοι Χανίων-Ποσειδών Τσικ.
Κυριακή 2 Οκτωβρίου (14.30)
Κορωνίδα-Θύελλα Καλ.
Ιδομενέας-Παλαιόχωρα

 

 

Λευτέρης Αντωνακάκης