Διαφορετική εξέλιξη από το παιχνίδι Παίδων που είχε προηγηθεί είχε αυτό των Νέων ανάμεσα σε Ρέθυμνο και Χανιά με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 1-0.

Οι Νέοι του Ρεθύμνου αν και είχαν ευκαιρίες στο Α΄ημίχρονο να πετύχουν κάποιο γκολ , τελικά αυτό το κατάφεραν στο Β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 65΄ όταν από φάουλ του Κοτσίφη ο εορτάζων Δημήτρης Κλίνης με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Τα Χανιά είχαν βελτιωμένη εικόνα στο Β΄ημίχρονο με αρκετές χαμένες ευκαιρίες με κυριότερη αυτή του 70΄όπου ο Ντεντάκης σούταρε αλλά ο Αγγελάκης απομάκρυνε στη γραμμή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσαγκαράκης με βοηθούς τον Σταυρουλάκη και τη Συργούνη.

Ρέθυμνο (Θ. Πετράκης-Μ. Δεληγιαννάκης): Γ. Κλάδος, Αποκορωνιωτάκης (58’ Ζαχαριουδάκης), Μεταξάκης, Κουτσάκης, Παπαδάκης, Αγγελάκης, Π. Γασπαράκης, Λογιάκης, Λαδιανός (58’ Μανωλιτσάκης), Κοτσίφης (72’ Ψυχουντάκης), Κλίνης.

Χανιά (Β. Πρόκος-Ι. Μηνάς): Πετράκης, Ντεντάκης, Κελάκης (76’ Σκανδαλάκης), Πατεράκης, Χαραλαμπάκης, Κοκονάκης (46’ Τερεζάκης), Τζαγκαράκης, Καζαντζής, Τσίτας, Καραταράκης, Φραγκιουδάκης (30’ λ.τ. Κοκάκης).