Το «λευκό» 0-0 του ημιχρόνου στα Νεροκούρου δεν προμήνυε σε τίποτα το τι θα επακολουθούσε στην επανάληψη.

Ο Ίκαρος Μουρνιών ήταν καταιγιστικός και κατάφερε με «ξέσπασμα» να μετατρέψει σε εύκολη υπόθεση το παιχνίδι με τη Δόξα Παχιανων επικρατώντας με 4-0.

Έτσι συνέχισε την παράδοση απέναντι στους «μελανόλευκους», αφού πέρσι είχε κερδίσει με το ίδιο σκορ στα Νεροκούρου και με 4-1 στην Μοναχή Ελιά.

Αυτή η νίκη έδωσε ήδη μια θέση στον όμιλο τίτλου στην ομάδα του Μανόλη Πηγουνάκη.

Ο Χριστόπουλος στο 50’ άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 στο 55’ ο Μητριτσάκης.

Στο 70’ ο Δασκαλάκης πέτυχε το 3-0, για να κλείσει τον «χορό» των γκολ ο Αγγελάκης στο 75’.

Από το 65’ οι δύο ομάδες έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω της κόκκινης που αντίκρισαν οι Χριστόπουλος και Μπραουδάκης για την αψιμαχία που είχαν.

Παράπονα έχουν και οι δύο ομάδες από τον διαιτητή Μπερτάκη, με τους γηπεδούχους να αναφέρουν ότι δεν τους δόθηκαν δύο πέναλτι σε φάσεις μάλιστα που οδήγησαν στον σοβαρό τραυματισμό του Πετράκη, αλλά και στην εξάρθρωση ώμου του Τόλια. Ενώ από το ξεκίνημα του παιχνιδιού είχε αποβληθεί και ο προπονητής της ομάδας Μανόλης Πηγουνάκης.