Χωρίς νικητή αλλά και χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στα Ψαχνά, ανάμεσα στον τοπικό Ηρακλή και τον Εθνικό Αστέρα, η οποία και "άνοιξε" την αυλαία της 2ης αγωνιστικής της Football League.

Παρουσία 1.000 θεατών ο σύλλογος των Ψαχνών έδινε το ιστορικό, πρώτο του, παιχνίδι στην κατηγορία, στην οποία συμμετέχει ομάδα της Εύβοιας μετά από 24 χρόνια, αφού τελευταία εκπρόσωπος ήταν η Χαλκίδα το 1987-88.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν για γκολ με τον Σέγγο στο 9', με την ομάδα της Καισαριανής να "απαντάει" με τους Χαϊκάλη (18') και τον Ηρακλή να χάνει καλή ευκαιρία και στο 30' με τον Γιώτα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα και είχαν τις ευκαιρίες των Χαϊκάλη (53') και Άντονι (82'), αλλά στα τελευταία λεπτά το συγκρότημα του Αντώνη Πριόνα ήταν αυτό που... άγγιξε το γκολ, χάνοντας μοναδικές ευκαιρίες με τους Ντελέκο (85'), Λιόση και Γιώτα (90'+3').

Ηρακλής Ψαχνών
(Αντώνης Πριόνας): Τόλιος, Ζουλιώτης, Παριανός (55’ λ.τρ. Λιόσης), Ρεπετσάς, Μπακομήτρος, Γιώτας, Τσάτσος (65’ λ.τρ. Μάτσος), Τελκίνσκι (76’ Ντελέκος), Πάγκαλος, Αλβες, Σέγγος.

Εθνικός Αστέρας (Πέτρος Δημητρίου): Παναγιωτόπουλος, Καρατζάς, Λαμπρόπουλος, Παντίδος (46’ Πασάς), Γουσούλης, Αντονι, Χαϊκάλης, Νάστος, Χωριανόπουλος, Λουτσιάνο (89’ Παληγεώργος), Χανιώτης (80’ Σκαρτσίλας).